Kupując odnowiony telefon w Orange zaoszczędzisz

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Kupując odnowiony telefon w Orange zaoszczędzisz

Producenci smartfonów będą ten rok kończyć w dobrych nastrojach. Firma badawcza IDC prognozuje, że dostawy telefonów na całym świecie wzrosną w 2021 r. roku o 7,4 proc., osiągając 1,37 miliarda sztuk. Będzie to wyraźna poprawa w porównaniu z rokiem wcześniej, kiedy z powodu pandemii dostawy spadły o prawie 6 proc. Pomaga w tym technologia 5G - sprzedawcy promują urządzenia obsługuje najnowszy standard sieci mobilnych, a takie smartfony osiągają wyższe średnie ceny sprzedaży w porównaniu ze starszymi telefonami 4G

Pęd konsumentów do wymiany sprzętu elektronicznego na nową generację niesie wiele korzyści. Korzystają ostatecznie nie tylko producenci, ale i operatorzy wdrażający 5G czy klienci, którym mają usługi o lepszych parametrach. Są jednak także cienie tego trendu. Stare smartfony lądują nie tylko w szufladach, ale zwiększają górę śmieci. To zaś nie jest dobre, bowiem smartfony zawierają substancje szkodliwe dla środowiska naturalnego, a także zdrowia człowieka, takich jak: ołów, kadm czy rtęć.

Kupując odnowiony telefon w Orange zaoszczędzisz

Firmy, dla których ważna jest ekologia i stawiają na zrównoważony rozwój, to niepokojące zjawisko dostrzegają. Należy do nich Orange Polska, który od dłuższego już czas prowadzi konsekwentnie kampanią zachęcającą do bardziej świadomego rozstawania się z nieużywanymi smartfonami. 

Operator zachęca, by stare, niepotrzebne już telefony, który od miesięcy zalegają w szufladach, zostawiać u niego w salonie. Gwarantuje, że dzięki temu trafi on do utylizacji. Zebrany sprzęt jest gromadzony w specjalnych pojemnikach, a następnie regularnie przekazywany firmie, która zajmuje się jego profesjonalnym recyklingiem i utylizacją.

Operator oferuje klientom także możliwość odkupienia od nich używanego smartfona. Nie musi być zapakowany w oryginalne opakowanie ani posiadać oryginalnych akcesoriów. W salonie konsultant wyceni urządzenie i wystawi bon na wartość sprzedawanego telefonu. Taki bon jest ważny przez 60 dni. Można zakupić za niego urządzenie lub akcesoria dla siebie lub na prezent. 

Kupując odnowiony telefon w Orange zaoszczędzisz

W ramach swej proekologicznej strategii Orange podjął też  inicjatywę wprowadzenia do oferty telefonów “odnowionych”. Oczywiście musiał przy tym zadbać, by odkupywana modele poddawane były gruntownej renowacji, tj. doprowadzane do stanu “jak nowy". Potem zaś klient może takiego skupić kupić w atrakcyjnych cenach w internetowym outlecie operatora. Orange korzysta tu ze wsparcia firmy partnerskiej, które zajmuje się profesjonalną odnową (ma odpowiednie certyfikaty producentów), dzięki czemu smartfony mogą potem zostać zakwalifikowane jako spełniające klasę A+. Co to oznacza w praktyce? Dla klienta jest to potwierdzenie, że wyglądają i działają tak, jak nowe telefony. Praktycznie nie odbiegają od tych prosto z fabryki. W ramach standardu dopuszczalne są minimalne ryski widzialnie z odległości mniejszej niż 40 cm, co może dostrzec jedynie wprawne oko. Nie wpływa to natomiast w żaden sposób na funkcjonalność użytkowania. Warto dodać, że ramach oferty telefonów “odnowionych”. operator sprzedaje też te takie pochodzące ze zwrotów klienckich, czy stanów magazynowych. 

Telefony odnowione przechodzą dwie bardzo dokładne ekspertyzy techniczne. Pierwsza polega na określeniu stanu aparatu poddawanego odnowieniu. Druga to kontrola jakościowa i funkcjonalna już odnowionego telefonu. To właśnie dzięki temu klient ma pewność, że dostaje w pełni sprawny telefon. Co istotne odnowiony sprzęt jest objęty 12 miesięczną rękojmią lub 24 miesięczną gwarancją.

Telefony mają całkowicie wyczyszczone dane z pamięci urządzenia, wyposażone są w niezbędne dokumenty i ładowarkę, jeśli znajduje się w oryginalnym zestawie, a wszystko to zapakowane do nowego, zastępczego opakowania eko. 

Kupując odnowiony telefon w Orange zaoszczędzisz

Odnowione telefony są w zależności od modelu tańsze o nawet kilkaset złotych. Dostępność odnowionych telefonów jest różna, uzależniona od tego, jakie telefony udało się pozyskać z rynku, ale też jakie zostały zwrócone. Można je zakupić w sklepie Orange w zakładce outlet. 

Dlaczego to ważne, aby używane telefony odnawiać i wprowadzać ponownie na rynek? Ponieważ procesy odnowy są mniej energo i zasobochłonne, niż produkcja nowych urządzeń. Sprawne modele telefonów, które odkładamy do szuflady na „wieczne nieużywanie” często mogą jeszcze długo pełnić swoją funkcję. Dlatego powinny dostać szansę na drugie życie. A co nie mniej ważne w ten sposób zarówno operator, jak i klient mogą zadbać o środowisko.

Warto podkreślić, że działania podjęte przez Orange związane z “przedłużeniem życia smartfonów” i ich recyklingiem są jednymi z wielu inicjatyw podejmowanych przez operatora w ramach działań związanych ze zrównoważonym rozwojem i zmniejszaniem wpływu na środowisko naturalne.

W ramach planu strategicznego Engage 2025, Grupa Orange chce osiągnąć zerową emisję netto do 2040 roku – o 10 lat wcześniej niż cele określone przez Unię Europejską i międzynarodową organizację branży telekomunikacyjnej GSMA 10. I to pomimo lawinowego wzrostu wykorzystania danych. Aby zrealizować to zamierzenie, Orange od lat podejmuje szereg działań ograniczających wpływ firmy na środowisko m.in. również w swojej działalności korzysta z odnowionych sprzętów, zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego. Operator odnawia i ponownie wprowadza do obiegu urządzenia klienckie, takie jak modemy czy dekodery. Rocznie w ten sposób na rynek wraca ok. pół miliona takich sprzętów. Po wygaśnięciu umowy na usługę, dzierżawione przez klientów urządzenia wracają do operatora, są poddawane procesowi regeneracji (refurbishment) i doprowadzane do stanu „jak nowy” w wyspecjalizowanym centrum odnowy Orange. To jedyne takie centrum w całej Grupie Orange.

Kupując odnowiony telefon w Orange zaoszczędzisz

Kupując odnowiony telefon w Orange zaoszczędzisz

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: