Darmowe Orange WiFi

Newsy
Opinie: 7

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

Zgodnie z zapowiedziami Orange uruchomił darmowe WiFi dla mobilnych klientów swojej sieci. Klienci usług mobilnych Orange mogą już korzystać bezpłatnie z ponad 400.000 punktów WiFi w całej Polsce. Wystarczy do tego ściągnąć darmową aplikację na swój smartfon.

Darmowe Orange WiFi dostępne jest dla klientów korzystających z abonamentowych usług telefonii komórkowej lub internetu mobilnego. Aplikację działającą w systemie Android można ściągnąć ze sklepu Google Play. Pozostałe systemy operacyjne będą dostępne wkrótce.

Dzięki aplikacji:

 • znajdziemy punkty Darmowego Orange WiFi
 • automatycznie połączymy się z punktem Darmowe Orange WiFi – bez każdorazowego wpisywania hasła
 • po powrocie do domu, aplikacja przełączy na korzystanie z internetu w domowej sieci Wi Fi

Mapa punktów WiFi dostępna jest także na www.orange.pl/darmoweWiFi

Klienci stacjonarnego internetu, używający modemu Livebox (np. Neostrada), mogą korzystać z aplikacji na takich samych zasadach, jak miało to miejsce dotychczas w usłudze Orange FunSpot.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Co to jest Darmowe Orange WiFi?

Darmowe Orange WiFi to usługa darmowego dostępu do internetu stacjonarnego poza domem, w obrębie sieci punktów dostępowych, również nazywanych Darmowe Orange WiFi. Sieć punktów Darmowego Orange WiFi tworzona jest przez modemy Livebox udostępniające pasma publiczne wykorzystując sieć WiFi.

Kiedy przydaje się Darmowe Orange WiFi?

Kiedy jesteś poza domem i chcesz skorzystać z Internetu – musisz odebrać ważnego maila, sprawdzić coś ważnego, przesłuchać plik muzyczny. Nie musisz mieć abonamentu na Internet w sieci komórkowej, a jeśli go masz – nie musisz wykorzystywać limitu transferu – znajdując się w zasięgu Darmowego Orange WiFi za darmo skorzystasz z internetu.

Ponieważ sieć Darmowego Orange WiFi jest bardzo rozległa w całej Polsce nawet Twoje dziecko na wakacjach będzie mogło się z Tobą kontaktować e-mailowo bez żadnych kosztów.

Co to jest „pasmo publiczne”?

Pasmo publiczne jest to część pasma sieci WiFi, udostępniona na modemie Livebox jako sieć zewnętrzna, umożliwiająca korzystanie z Internetu innym użytkownikom. Pozostała część pasma WiFi to sieć wewnętrzna, prywatna dla klienta. Pomiędzy obydwoma sieciami nie ma komunikacji i są one od siebie całkowicie odseparowane.

Czy udostępnianie pasma publicznego jest bezpieczne dla mojego modemu i komputera?

Pasmo publiczne stanowi odrębną, odseparowaną sieć i jest całkowicie bezpieczne dla użytkowników wewnętrznej sieci domowej.

Dostęp do pasma publicznego jest autoryzowany indywidualnym loginem i hasłem

Sieć prywatna i publiczna są od siebie odseparowane.

Adresacja IP w paśmie publicznym jest niezależna z adresacją domową w sieci Livebox, każdy użytkownik otrzymuje niezależny, publiczny adres IP.

W paśmie publicznym nie widać użytkowników sieci domowej.

Multimedia podpięte do Liveboxa nie są widoczne w paśmie publicznym.

Klient, którego modem udostępnia pasmo publiczne, nie ponosi odpowiedzialności za skutki korzystania z Internetu na tym paśmie przez innego klienta.

Czy dostęp do internetu w Darmowym Orange WiFi jest płatny?

Nie. Za korzystanie z internetu w Darmowym Orange WiFi nie są pobierane opłaty. Nie trzeba tez podpisywać żadnej umowy. Wystarczy mieć usługę Neostrada z modemem Livebox (również w pakiecie z innymi usługami – np. Orange TV lub telefon) i opłacać za nią miesięczny abonament.

Jak korzystać z internetu w punktach Darmowego Orange WiFi?

Aby korzystać z darmowego internetu w Darmowym Orange WiFi należy aktywować usługę poprzez nadanie loginu i hasła na swoim koncie na www.orange.pl lub przez stronę www.funspot.orange.pl w dziale „Aktywuj Darmowe Orange WiFi”. Orange WiFi można również aktywować poprzez aplikację dostępną na smartfony z systemem operacyjnym Android, iOS, wkrótce także Windows.

Co zrobić jeśli nie pamiętam hasła?

zaloguj się do swojego indywidualnego konta na www.orange.pl

w Orange on-line wybierz „>więcej”

w części „Internet” wybierz link „>przejdź do usługi”, umieszczony przy usłudze Darmowe Orange WiFi

zostaniesz przekierowany do strony z prezentacją Twojego loginu, a ponieważ hasło jest poufne, nie zostanie zaprezentowane, ale będziesz mógł je zmienić.

Kto może korzystać z Darmowego Orange WiFi?

Z Darmowego Orange WiFi mogą korzystać klienci, którzy:

 • mają usługę Neostrada samodzielną lub w pakiecie oraz dzierżawią modem Livebox
 • nie wyłączyli udostępniania pasma publicznego na modemie Livebox;
 • utworzyli swój login i hasło dostępu do sieci Darmowego Orange WiFi poprzez aktywację usługi na swoim indywidualnym koncie na portalu www.orange.pl lub przez stronę www.funspot.orange.pl w dziale „Aktywuj Darmowe Orange WiFi”
 • nie zalegają z płatnościami na rzecz Orange Polska
 • lub są abonentami usług komórkowych lub internetu mobilnego w Orange
 • Z Darmowego Orange WiFi może korzystać na jednym loginie w danym momencie, tylko jedna osoba.

Co zrobić aby mieć Liveboxa?

Aby mieć modem Livebox wystarczy zamówić usługę Neostrada z modemem Livebox, samą lub w pakiecie z telefonem lub telewizją. Jeśli masz już usługę dostępu do internetu, ale bez Liveboxa wówczas musisz go zamówić. Możesz to zrobić w Salonie Orange, na www.orange.pl oraz pod numerem infolinii 801 505505.

Ile kosztuje Livebox?

Livebox jest dostępny za darmo w ofertach FunPack, Neostrada z Orange TV oraz Neostrada z Nielimitowanymi Rozmowami. W ofercie z Neostradą kosztuje 10 zł miesięcznie.

Czy mogę włączyć udostępnianie pasma publicznego i jak to zrobić?

Każdy modem Livebox w zależności od możliwości technicznych będzie miał domyślnie włączone udostępnianie, z wykluczeniem:

 • opcji prędkości poniżej 1 Mb/s
 • modemów Livebox 1.1 i Livebox 3.0

W powyższych przypadkach modem Klienta nie będzie udostępniał pasma publicznego, ale Klient będzie mógł korzystać z sieci Darmowego Orange WiFi, aktywując dostęp na portalu(patrz pyt. 3)

Na swoim indywidualnym koncie na www.orange.pl widzę, że mój modem Livebox ma wyłączone udostępnianie pasma publicznego, a nie mogę włączyć udostępniania. Czy to znaczy, ze nie mogę korzystać z internetu w Darmowym Orange WiFi?

Jeżeli Twój Livebox nie ma włączonego domyślnie udostępniania pasma publicznego to znaczy, że nie ma możliwości technicznych (patrz pyt. 11), ale możesz bezpłatnie korzystać z internetu w sieci Darmowego Orange WiFi.

Jak wyłączyć udostępnianie pasma publicznego?

zaloguj się do swojego indywidualnego konta na www.orange.pl

w Orange on-line wybierz „>więcej”

w części „Internet” wybierz link „>przejdź do usługi”, umieszczony przy usłudze Darmowe Orange WiFi

kliknij przycisk „zrezygnuj z usługi” w prawym dolnym rogu

potwierdź rezygnację wybierając „dalej”

na podsumowaniu rezygnacji wybierz „przejdź do strony zmiany ustawień Liveboxa” albo w menu po lewej stronie ekranu przejdź na „podsumowanie”, następnie wybierz link „>przejdź do usługi”, umieszczony przy usłudze Neostrada
w zakładce „modemy” wybierz „zmień ustawienia”

wybierz „wyłączone” i kliknij „dalej”

Czym skutkuje wyłączenie udostępniania pasma publicznego?

Wyłączenie udostępniania pasma skutkuje brakiem możliwości darmowego korzystania z internetu w punktach Darmowego Orange WiFi.

Jak mogę ponownie włączyć udostępnianie pasma publicznego przez modem Livebox, jeśli sam je wyłączyłem?

zaloguj się do swojego indywidualnego konta na www.orange.pl

w Orange on-line wybierz „>więcej”

w części „Internet” wybierz link „przejdź do usługi”, umieszczony przy usłudze Neostrada

wybierz zakładkę „modemy”

wybierz „zmień ustawienia”

wybierz „włączone” i kliknij „dalej”

Czy dostęp do internetu w Darmowym Orange WiFi jest limitowany?

Czas korzystania z internetu oraz ilość ściąganych i wysyłanych danych są nielimitowane. Limitowana jest jedynie prędkość ściągania danych (do max 1 Mb/s).

Czy można korzystać z Darmowym Orange WiFi za granicą?

Nie można, usługa jest oparta o sieć punktów Darmowego Orange WiFi tworzoną przez modemy Livebox, będące własnością Orange Polska, działającej na terenie Polski

Czy jest dostępna mapa Darmowego Orange WiFi?

Tak, mapa sieci Darmowego Orange WiFi znajduje się na stronie www.funspot.orange.pl oraz jest dostępna w aplikacji mobilnej, ułatwiającej łączenie się z punktami Darmowego Orange WiFi.

Jak najprościej korzystać z Internetu w Darmowym Orange WiFi na urządzeniach mobilnych?

Najprościej skorzystać z aplikacji mobilnej Darmowe Orange WiFi, będącej oprogramowaniem, które:

 • umożliwia korzystanie z Internetu w sieci Darmowego Orange WiFi bez konieczności każdorazowego podawania loginu i hasła dla Usługi
 • prezentuje na mapie lokalizacje punktów Darmowego Orange WiFi
 • umożliwia wyszukiwanie punktów Darmowego Orange WiFi poprzez podanie miasta i ulicy
 • umożliwia automatycznie połączenie urządzenia z siecią wewnętrzną WiFi na Modemie w momencie, gdy znajdzie się ono w zasięgu tej sieci

Aplikacja działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android; jest bezpłatna i można pobrać ją ze sklepu Google Play.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: