Darmowy Internet dla polskich szkół

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 6

Tylko 5 komputerów w pracowni internetowej wystarczy aby szkoła mogła skorzystać z 40 darmowych godzin dostępu do Internetu miesięcznie. Telekomunikacja Polska S.A. i Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisały porozumienie w tej sprawie. Jest ono kontynuacją "Internetu dla szkół", porozumienia zawartego w lutym 2000 r.
Dotychczas z preferencji świadczonych przez TP S.A. na rzecz szkolnych pracowni internetowych (instalacja dodatkowej linii telefonicznej na potrzeby szkolnej pracowni internetowej za 1 zł plus 22 % VAT. oraz 40 darmowych godzin dostępu do Internetu na połączenia poprzez numery dostępowe ISDN - 0-20 24 22 i PSTN - 0-20 21 22) mogły korzystać szkoły, które posiadały pracownię internetową zgodną ze standardami MEN tzn. składającą się z 10 komputerów. Wymóg ten uniemożliwiał uczestnictwo w programie, w szczególności, małym placówkom oświatowym. 
Podpisane dziś porozumienie, które zmienia nazwę "Internet dla szkół" na "Program edukacyjny TPszkoła" zawiera bardzo istotną zmianę tych warunków - ilość wymaganych komputerów została obniżona do 5. Pozostałe elementy oferty TP S.A. (linia za 1 zł i 600 impulsów) skierowanej do szkół pozostają bez zmian. Mogą z niej skorzystać szkoły podstawowe, gimnazjalne a także szkoły ponadgimnazjalne, publiczne oraz niepubliczne o uprawnieniach szkoły publicznej.
Doceniając rosnącą rolę Internetu w nauczaniu, TP S.A. stara się nie tylko dawać narzędzia techniczne pozwalające korzystać z zasobów globalnej sieci. Program edukacyjny TPszkoła będzie zawierał także działania związane z upowszechnianiem edukacji internetowej wśród uczniów i nauczycieli. W ramach tego programu są już realizowane konkursy dla szkół, w których nagrodami są komputery multimedialne, specjalne akcje jak np. Multimedialna Lekcja Wychowawcza z Sejmu (internetowa relacja na żywo z konferencji pt.: Polska na drodze do społeczeństwa informacyjnego, która odbyła się podczas obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji). Planowane są również konferencje i warsztaty dla nauczycieli poświecone najnowszym technologiom telekomunikacyjnym.
- Rozpoczynając program edukacyjny "TPszkoła", który jest bezpośrednią kontynuacją akcji "Internet dla szkół", mamy nadzieję, że nowoczesne techniki zdobywania wiedzy, wśród których króluje Internet, przyczynią się zarówno do podniesienia atrakcyjności nauczania, jak i do zdobywania szerokiej, niczym nieskrępowanej wiedzy - powiedział Paweł Rzepka, Prezes Zarządu TP S.A. - Teraz od uczniów i nauczycieli zależeć będzie jak wykorzystają to narzędzie, tak aby jak najlepiej służyło zdobywaniu wiedzy. Dlatego tak ważne jest aby dać wszystkim możliwość wykorzystania szansy jaką niesie ten instrument nauczania.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  KOMTUR pisze: 2001-06-06 19:34
  Biorąc pod uwagę kilkuset uczniów - doskonała oferta.
  0
 • Users Avatars Mini
  Wojtek pisze: 2001-06-06 22:22
  Policzmy: 40 godzin * 60 minut w godzinie = 2400 minut. W mojej szkole uczy sie 1200 osob... Czyli od wrzesnia mam (rozlozone na 10 rat) przez caly rok szkolny 20 minut na zabawe w internecie!!! Dziekuje TePSo!
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-06-06 22:33
  Jak to ładnie brzmi "darmowy internet" Buhahahahahahaha. Znów biedne szkoły bedą przestawiac plany zajęć, aby choć troszkę pokazać tego cuda swoim uczniom. Niech se lepiej szkoła SDI kupi i nie korzysta z tego badziewia
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-06-06 22:34
  tj. tej idiotycznej promocji
  0
 • Users Avatars Mini
  ZYGI pisze: 2001-06-07 01:31
  Pisalem juz kilka razy, ale nie zaszkodzi napisac jeszcze raz: moja szkola laczy sie z netem za 122 zeta (slownie sto dwadziescia dwa zeta) miesiecznie nie zaleznie od czasu polaczen... I TELEKOMUNA ma byc konkurencyja??? Chyba sobie jaja robia!
  0
 • Users Avatars Mini
  GINO pisze: 2001-06-08 12:32
  Jeszcze jeden pomysł telekomunikacji, jak wyciągnąć kase od szkoły. Numer stry jak swiat zresztom stosowany juzu nas przez operatorów GSM. My wam dajemy cos za darmo ty myslisz jacy sa super, a oni sobie to odbijają. Ten pomysł jest poroniony.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: