W PLAY 6 miesięcy bez opłat za Internet, przy zakupie z telewizją PLAY NOW TV

Akcje partnerskie | Newsy | Promocje
Dodaj opinię
Opinie: 0
W PLAY 6 miesięcy bez opłat za Internet, przy zakupie z telewizją PLAY NOW TV

Advertisement

Bez szybkiego internetu dziś jak bez ręki. Przekonać się o tym mogły w ostatnim czasie rodziny, których dzieci musiały przestawić się na e-nauczanie oraz wszyscy ci, którzy przeszli w tryb pracy zdalnej.

Nie znaczy to jednak, że chcąc mieć dostęp do łącza internetowego trzeba za tę usługę przepłacać. Warto wybrać dostawcę godnego zaufania, który ma konkurencyjną ofertę. Oczywiście nie zawsze o takiego łatwo. Z pewnością jednak oba te warunki spełnia Play, który ostatnio ruszył z bardzo atrakcyjną promocją usług internetu stacjonarnego (a także mobilnego) w pakiecie z telewizją PLAY NOW TV.

Play szokuje ofertą internetu

Teraz kupując zestaw Internetu od Play (stacjonarnego od 300 Mb/s lub mobilnego od 150 GB w górę) oraz telewizję PLAY NOW TV klient otrzyma 100 proc. rabatu na abonament internetowy przez 3 pierwsze lub 6 pierwszych pełnych okresów rozliczeniowych w umowie na dwa lata. A to oznacza, że przez jedną czwartą lub jedną szóstą czasu umowy z Playem usługę internetową możne mieć za darmo! Ten okres bez opłat za internet zależy zaś od tego, jaki pakiet telewizyjny wybierze klient. Jeśli przy zakupie zdecyduje się na niższy pakiet telewizyjny – PLAY NOW TV w wersji podstawowej (10zł/mies.) otrzyma 100 proc. rabatu na abonament internetowy przez pierwsze 3 pełne okresy rozliczeniowe. Gdy jednak wybierze wersję rozszerzoną usługi telewizyjnej Play (35 zł/mies) może z internetu korzystać przez pół roku za darmo.

Dodać tu trzeba, że i po tym okresie zwolnienia z opłat, wysokość stawek za internet stacjonarny w Play jest bardzo konkurencyjna. I tak łącze o przepływności 300 Mb/s kosztuje 45 zł miesięcznie, a 600 Mb/s – 55 zł miesięcznie.

Kina zamknięte, ale są serwisy wideo w Play

Posiadanie szybkiego, stałego łącza internetowego doceniają fani serwisów wideo, takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video. Dziś z powodu wprowadzanych ograniczeń trzeba było zrezygnować z wypadów do kina na najnowsze filmowe produkcje, a lukę tę z powodzeniem zapełniają właśnie te serwisy. Osoby z nich korzystające powinny wziąć pod uwagę, czy nie zamienić swego obecnego dostawcy internetu na Play. I nie tylko dlatego, że oferta cenowa tego operatora jest bardzo atrakcyjna cenowo. Decyzja taka zapewnia im bowiem dostęp do płatnych serwisów VoD na bardzo atrakcyjnych warunkach.

I tak kupując w obecnej promocji Play usługę PLAY NOW TV z internetem otrzymają dodatkowo dostęp do Amazon Prime Video na 30 dni od Play  z możliwością włączenia samodzielnie na TV BOX i rezygnacji z tej usługi w dowolnym momencie. Jeśli klient nie zrezygnuje z usługi po okresie bezpłatnym, opłata w wysokości 25 zł miesięcznie będzie doliczona na fakturze za usługi Play.

Drugim bonusem jest pakiet HBO GO przez 30 dni bez opłat, potem zaś wynosi 20zł/mies. Opłata za dostęp do serwisu zostanie doliczona do rachunku w Play. Klient zaś samodzielnie może aktywować sobie pakiet na swoim TV BOX i w dowolnym momencie trwania umowy zrezygnować z niego. Warto zaznaczyć, że kupując tę usługę bezpośrednio od HBO opłata miesięczna jest o kilka złotych wyższa.

Play nie zapomina też o kibicach i jednym z bonusów jest także kanał Eleven Sports 4K dostępny z każdym TV BOXem przez pierwsze 3 miesiące bez opłat. Po 3 miesiącach dostęp do kanału jest wyłączany. Klient może ponownie uzyskać dostęp, aktywując pakiet Sport na TV BOX (Pakiet Sport – pierwszy miesiąc gratis, potem 15 zł/mc z możliwością rezygnacji w dowolny momencie).

A co w telewizji?

Nieprzypadkowo obecna promocja internetu w Play związana jest z usługą telewizyjną, którą operator rozwija i uatrakcyjnia od dłuższego czasu, dając swym klientom dostęp do popularnych kanałów telewizyjnych oraz filmów i seriali na żądanie.

Telewizja od Play jest oferowana z urządzeniem TV BOX z Android TV. Dzięki użytkownicy mają dostęp do popularnych aplikacji ze sklepu Google Play, które można dowolnie pobierać na urządzenie. Najpopularniejsze, takie jak Netflix czy YouTube są już na nim zainstalowane. Inne można pobrać w każdej chwili. Zastosowanie funkcji wyszukiwania głosowego umożliwia łatwe odkrywanie treści dostępnych zarówno w PLAY NOW TV, jak również w innych zainstalowanych aplikacjach.

W podstawowej wersji usługi w cenie 10 zł miesięcznie (20 zł dla osób niekorzystających z innych usług w Play) dostępnych jest ponad 40 różnorodnych kanałów. Ofertę można w dowolnym momencie rozszerzyć o dodatkowe pakiety: Sport, Kids, Extra, News czy HBO GO, włączając je bezpośrednio na urządzeniu TV BOX. Wybierając ofertę rozszerzoną za 35 zł (45 zł dla osób niebędących klientami Play), klient ma do dyspozycji ponad 90 kanałów– pakiety Sport, Kids, Extra i News są już wliczone w cenę abonamentu.

Przejście do innego dostawcy internetu bezpieczniejsze

Warto też wspomnieć o zmianach w prawie telekomunikacyjnym, które miały miejsce w końcu ubiegłego roku i sprawiały, że skorzystanie z usług nowego dostawcy internetu z atrakcyjną ofertą, takiego jak Play, jest dla klienta obecnie bardziej komfortowe.

Jednym z ważniejszych wprowadzonych udogodnień, było umożliwienie abonentom zdalnego wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. W praktyce oznacza to, że jeśli abonent chce taką umowę wypowiedzieć – nie musi nawet wychodzić z domu. Wystarczy e-mail.

Na operatorów został też nałożony obowiązek informowania klientów, że kończy mu się umowa okresowa (np. na 24 miesiące). Wcześniej było tak, że operator nie miał takiego obowiązku i aktualna umowa była z automatu przedłużona na czas nieokreślony. Teraz operator – nie później niż 30 dni przed upływem okresu, na jaki umowa została zawarta – musi poinformować o tym klienta. Dostając więc taką wiadomość od dotychczasowego dostawcy internetu, klient może szybko rozważyć, czy nie lepiej zdecydować się na atrakcyjną ofertę Play?

Kolejna zmiana to prawo do zachowania ciągłości świadczenia usługi dostępu do internetu w procesie zmiany dostawcy usług. Nowy dostawca ma obowiązek aktywowanie usługi w najkrótszym możliwym – uzgodnionym z klientem – czasie, jednak nie później niż w jeden dzień roboczy po zakończeniu umowy z dotychczasowym dostawcą. Z kolei dotychczasowy dostawca usługi jest zobowiązany świadczyć ją na dotychczasowych warunkach do terminu uzgodnionej przez nowego dostawcę aktywacji usługi.

To wszystko powinno ułatwić podjęcie decyzji wszystkim tym, dla których oferta internetu Play z telewizją jest atrakcyjna, ale zmiana dostawcy usługi wydawała się wiązać ze zbyt wieloma formalnościami i kłopotami. Teraz taka decyzja powinna być zdecydowanie łatwiejsza, zarówno dla abonentów usług mobilnych tego operatora, którzy chcieliby u niego też mieć internet stacjonarny, jak i dla zupełnie nowych klientów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: