Najlepsza oferta na Amazon Prime Video, Netflix i HBO GO

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Najlepsza oferta na Amazon Prime Video, Netflix i HBO GO

Advertisement

Advertisement

Trudno być dziś na bieżąco z tym co się dzieje w produkcji filmowej i serialowej na świecie bez dostępu do najpopularniejszych serwisów VOD. Jeśli nie chcesz przepłacać za dostęp do nich to skorzystaj z oferty Playa.

Końcówka roku to właściwy czas, by zagwarantować sobie dostęp do ciekawych treści wideo. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to bowiem okres, w którym zdecydowanie więcej czasu poświęcamy na tego typu rozrywkę.

Ten rok jest jednak dość nietypowy, bo pandemia koronawirusa spowodowała, że oglądamy zdecydowanie więcej filmów i seriali niż kiedykolwiek wcześniej, co potwierdzają badania. Łatwo to wytłumaczyć - w dużej mierze straciliśmy bowiem możliwość oglądania nowości filmowych w kinach. Przemysł filmowy zaś rekompensuje sobie to w ten sposób, że obecnie siłą rzeczy to platformy streamingowe stanowią najważniejszym kanał dystrybucji nowych filmów.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga po treści wideo oferowane przez takie serwisy jak Netflix czy Amazon Prime Video. Z badania agencji mediowej Starcom, która przyjrzała się, jakie obszary uległy zmianie w życiu Polaków w wyniku ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 i lockdownem, wynika, że co piąty Polak zaczął oglądać filmy i seriale w internecie lub zwiększył częstotliwość oglądania (i aż co trzeci w wieku 18-24 lata).

Przed zbliżającymi się świętami bezwzględnie warto więc skorzystać z możliwości, jakie oferują najpopularniejsze serwisy streamingowe zarazem wyróżniające się najbogatszą i najciekawszą ofertą. Tym bardziej, że dostęp do nich może być bardzo atrakcyjny cenowo, jak to ma miejsce w przypadku Playa.

Przykładowo w ramach promocji operator ten udostępnia serwis Amazon Prime Video bez żadnych opłat wszystkim swym klientom, którzy posiadają abonament telefoniczny, internetowy lub telewizyjny. Po okresie promocyjnym sieć dolicza do rachunku 25 zł miesięcznie, jednak usługę można wyłączyć w dowolnym momencie.

Oferta programowa Amazon Prime Video może zadowolić każdego. Uwagę zwrócić warto np. na serial, którego bohaterem jest Jack Ryan, bohater stworzony przez pisarza Toma Clancy. Jack Ryan znany jest z takich klasyków filmowych jak „Polowanie na Czerwony Październik” Tym razem główny bohater (już współczesny) walczy z islamskimi fundamentalistami.

Co jednak może bardziej ciekawe serwis przygotował interesujące premiery na grudzień. Wśród nich 11 grudnia pojawi się dziesięć odcinków serialu „The Wilds”. Serial opowiada o nastolatkach, które na opuszczonej wyspie walczą o przetrwanie po katastrofie samolotu. Również 11 grudnia Amazon udostępnia film „I’m Your Woman”. Jest to historia kobiety, która próbuje wraz ze swoim nowo narodzonym dzieckiem uciec od kryminalnej przeszłości męża i przejąć kontrolę nad własnym życiem. 30 grudnia Amazon udostępni program komediowy „Yearly Departed”, w którym aktorzy i komicy w formie mów pożegnalnych podsumowują 2020 rok. A to oczywiście tylko z niektórych propozycji, które można lub będzie można obejrzeć w tym serwisie streamingowym.

Z serwisu Netflix łatwo mogą korzystać klienci abonamentowi Playa, którzy mogą naliczać opłaty za korzystanie z niego do rachunku u tego operatora. Co ważne, w Play usługę można włączyć i wyłączyć ją w dowolnym momencie. Warto podkreślić, że Play rozpoczął współpracę z Netflix już pod koniec 2018, kiedy to klienci operatora po raz pierwszy otrzymali możliwość połączenia rachunków i opłatę za subskrypcję Netflix na rachunku Play, dzięki opcji „Płacę z Play” w aplikacji Play24 i na 24.play.pl. Kolejnym etapem partnerstwa było wprowadzenie do oferty Play urządzenia TV BOX z dostępem do aplikacji Netflix. Dodano także dedykowany platformie przycisk na pilocie, dzięki czemu uruchomienie aplikacji i korzystanie z jej bogatej oferty filmów i seriali było jeszcze prostsze i przyjemniejsze. W tym przypadku klienci Play również mogli od razu cieszyć się integracją rachunków.

Warto też wspomnieć, że to właśnie na Netfliksie można oglądać serial „Wiedźmin” (miał on premierę pod koniec 2019 r.), który jak wynika z badania VideoTrack 5 Wavemakera był największym serialowym hitem 2020 r. dla polskich widzów korzystający z serwisów VOD.

Netflix przygotował też oczywiście wiele interesujących premier na grudzień. 11 grudnia pojawi się film „Bal” z udziałem Meryl Streep. Produkcja przedstawia losy dwóch gwiazdek teatru na Broadwayu, Dee Dee Allen oraz Barry’ego Glickmana, których kariera zostaje pogrzebana po nieudanej premierze ich sztuki. Szansą na odbudowę renomy jest pomoc licealistce Emmie Nolan w spełnieniu marzeń. Natomiast dzień przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia premierę będzie miało „Niebo o północy” z udziałem George’a Clooneya. Film przedstawia postapokaliptyczne losy świata, w którym dochodzi do globalnej katastrofy. Naukowiec Augustine próbuje za wszelką cenę powstrzymać kosmonautów przed powrotem do domu. To oczywiście tylko wybrane pozycje z bardzo bogatej oferty Netflixa.

Wiele osób często zadaje sobie pytanie podczas wyboru serwisu VoD, czy lepszy jest Netflix czy HBO GO. To trochę jak dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą lub odwrotnie. Może warto skorzystać z obu serwisów?

W Playu bez problemu można sprawdzić, co ciekawego oferuje serwis HBO GO, bo klienci sieci mogą korzystać z tego serwisu przez 30 dni bez opłat. Potem, gdy przekonają się do jego oferty będą 20 zł miesięcznie – tj. mniej niż jeden bilet do kina, a usługę mogą włączać i wyłączać, kiedy chcą.

Ostatnio w filmotece HBO GO pojawiły się wszystkie produkcje z James Bondem, co z pewnością może zainteresować wielu kinomanów. Jest też film biograficzny o zmarłej legendzie futbolu Diego Maradonie. Można też sięgnąć do ciągle niezwykle popularnego serialu „Gra o Tron” czy najnowszego hitu w gwiazdorskiej obsadzie „Od nowa”. Także ten serwis VoD ma ciekawe propozycje na grudzień. Wśród nich są m.in rumuński serial komediowy „Trefny szmal" o dwóch technikach zajmujących się obsługą świateł drogowych czy hiszpański serial grozy "30 srebrników".

Komfort korzystana z serwisów VOD zapewnia zaś stabilne internetowe łącze stacjonarne. Wie o tym dobrze Play, który w tym roku wprowadził taką usługę do oferty. A co istotne, jest ona teraz bardzo konkurencyjna cenowo. Operator oferuje bowiem usługę internetu stacjonarnego o przepływności 150 Mbps za 35 zł miesięcznie, 300 Mbps za 45 zł miesięcznie, a 600 Mbps za 55 zł miesięcznie. Warto z niej skorzystać, oczywiście najlepiej w pakiecie serwisami streamingowymi i innymi usługami tego operatora.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: