Darmowy Weekend w Era Tak Tak

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 24

Regulamin promocji Darmowy Weekend dla użytkowników Era Tak Tak:

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (24):

Komentuj

Komentarze / 24

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  wojtekiki pisze: 2009-08-04 23:13
  Lipa
  0
 • Users Avatars Mini
  polak mały pisze: 2009-08-05 05:06
  Żenada!!! Ostatnie podrygi taktaka. Ale i tak wkrótce wszyscy dadzą nogę do Play. :/
  0
 • Users Avatars Mini
  BONUS pisze: 2009-08-05 15:37
  No nie wiem czy wszyscy przejdą do Play. Plus i Play w usługach przedpłaconych mają jedną DUŻĄ wadę - beznadziejne rozwiązania roamingowe. W tym temacie TT bije Simplusa i Play.
  0
 • Users Avatars Mini
  Bob pisze: 2009-08-05 16:27
  @ Bonus Radzę skonfrontować cenniki Ery TT i np. Simpusa
  0
 • Users Avatars Mini
  BONUS pisze: 2009-08-05 18:00
  Bob: być może Simplus jest teraz tańszy, ale tylko kwestią czasu jest obnizka cen w TT, natomiast od zawsze Simplus miał niewygodny roaming. Trzeba było aktywować go i to jeszcze w Polsce, dzwonić przez wysłanie jakiś dziwnych kodów...w TT jest normalnie: można przekroczyc granicę, wyciągnąć telefon i dzwonić wybierając nr z ksiązki tel - jak w telefonach z abonamentem. Simplus tego nie miał, nie ma i chyba nigdy nie będzie miał.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-05 18:48
  BONUS oświeć mnie proszę - jakie to "beznadziejne rozwiązania" roamingowe stosuje Play w swoich ofertach na kartę? Kwestią czasu jest obniżka cen w Tak Tak-u? O jakim cenniku piszesz - połączeń krajowych, międzynarodowych czy też może o roamingu? Jeżeli chodzi o połączenia krajowe, to PTC dopiero co wprowadziła "obniżkę" w cenniku postaci taryfy Tak tak HOT - liczysz w tej kwestii na jakieś kolejne znaczne zmiany jeszcze w tym roku, bo ja w nie wątpię.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-05 18:51
  Jeżeli chodzi o roaming, to przecież (jeszcze zanim weszła w życie taryfa HOT) PTC "dostosowała" swoje ceny do norm unijnych i jako jedyna wśród polskich sieci podniosła ceny zarówno za połączenia wychodzące jaki przychodzące. I jestem tego prawie pewien, że do przyszłych wakacji i kolejnych korekt w cennikach roamingowych w strefie Euro, narzuconych przez UE nic się nie z mieni w cenniku roamingowym Tak Tak-a.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-05 18:54
  Jeżeli znów chodzi o połączenia międzynarodowe w Tak Tak-u, to tu cennik stoi w miejscu już od bardzo długiego czasu - zarówno w kwestii samych cen za minutę, jaki w kwestii rozliczania (wciąż archaiczne rozliczanie za całą pełną minutę połączenia - 60/60). To teraz ponawiam pytanie - co jest "nie tak" z roamingiem w prepaidach sieci Play BONUS?
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-05 19:00
  Jeżeli Twoimi argumentami są jedynie wady podane przez Ciebie powyżej, to niestety ale masz chyba niepełne dane na temat aktualnych ofert operatorów. Otóż w Play (na kartę) wcale nie trzeba aktywować roamingu - jest ona aktywowany automatycznie. Podobnie wygląda samo korzystanie z roamingu. W Play (na kartę) można mieć aktywny jednocześnie roaming i transmisję danych. W Play (na kartę) można dzwonić tak jak w Polsce - wybierając numer bezpośrednio.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-05 19:05
  W niektórych krajach (głównie poza krajami UE) MOŻNA korzystać z usługi krótkiego kodu, dzięki czemu koszty takiego połączenia są niższe - ale powtarzam polega to na zasadzie wyboru. Są co prawda kraje w których NALEŻY (bo nie ma innej możliwości, głównie ze względu na sieć znajdującą się w danym kraju) korzystać z funkcji krótkiego kodu. Ale moim zdaniem to zaleta. Bo jest przynajmniej jakakolwiek możliwość dodzwonienia się - chociaż w ten (trochę bardziej uciążliwy sposób).
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-05 19:09
  W Tak Tak-u w ogóle byś się nie dodzwonił z takich krajów - bo nie obsługuje on funkcji callback i krótkich kodów. Podobnie sprawa wygląda jeżeli chodzi o Simplusa. Na najnowszej platformie obsługującej ten prepaid również nie występują już problemy z roamingiem z których miedzy innymi Simplus był dotychczas znany. Więc jeżeli chodzi o roaming, to wszystkie 3 wymienione przez ciebie prepaidy z sieci Era, Plus i Play działają obecnie identycznie. Na razie KONIEC referatu z mojej strony. ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  BONUS pisze: 2009-08-06 13:04
  OK, widocznie nie doczytałem, być może coś się zmieniło i nie trzeba juz aktywować/właczać roamingu w Simplusie przed wyjazdem z kraju. Jeśli faktycznie roaming w Simplusie działa jak w TT i nie trzeba dzwonić przez wybieranie kodów i nie trzeba włączać roamingu przed wyjazdem i deaktywowac po powrocie do Polski, to cofam wszystko co napisałem i przepraszam za zamieszanie.
  0
 • Users Avatars Mini
  BONUS pisze: 2009-08-06 13:33
  jojo: mam TT od sześciu lat, teraz od roku TT Fon i sprawdziłem szczegóły dla mojej taryfy: wychodzące w UE 1,81 i naliczanie zarwszych 30 sek i później SEKUNDOWE, przychodzące 0,86 i od początku naliczanie SEKUNDOWE. Dlaczego piszesz "wciąż archaiczne rozliczanie za całą pełną minutę połączenia - 60/60" ??
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-06 15:48
  BONUS - a ja specjalnie tak szczegółowo się rozpisałem żeby wszystko wyjaśnić możliwie jak najlepiej. Swoje zarzuty skierowałeś przeciwko usługom na kartę (prepaidom) i o nich też pisałeś. Wiec odpisałem Ci wyraźnie, że jeżeli chodzi o ofertę na kartę w PTC (sieć Era) - czyli Tak Tak-a cena za połączenia roamingowe została podniesiona i obecnie wynosi 2,35 zł (za połączenia wykonane) i 1,04 zł (za połączenia odebrane) w roamingu w krajach UE.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-06 15:52
  Oferta Tak Tak Fon (o której zresztą wcześniej nic nie wspomniałeś, więc nie mogłem się też do niej odnieść) jest traktowana (w przypadku roamingu na przykład) dokładnie tak samo jak oferta abonamentowa. Ceny w abonamentach i MIX-ach w Erze nie zostały podniesione - pozostały bez zmian (zmieniono jedynie sposób rozliczania dostosowując go do rozporządzeń unijnych). Ceny połączeń podniesiono JEDYNIE w prepaidach PTC - czyli Tak Tak-u i Heyah. Możesz to wszystko przecież sprawdzić na stronie Ery.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-06 15:58
  Wejdź na www.era.pl. , na dole strony kliknij na "Roaming", a następnie kliknij na "Szczegóły" w dziale "Roaming Tak Tak". Na końcu w dziale "Cennik" kliknij na "Szczegóły". Teraz tak - następna i ostania sprawa do rozwiązania. Pisząc o archaicznym rozliczaniu połączeń w systemie 60/60 (czyli od pełnej pierwszej minuty, za każdą następną pełną minutę) miałem przecież na myśli połączenia MIĘDZYNARODOWE, a to coś innego niż połączenia ROAMINGOWE. Nie będę już pisał o różnicach pomiędzy tymi poł.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-06 16:02
  I tak już tutaj zbyt rozwlekle się rozpisałem. Jeżeli chodzi o połączenia roamingowe to masz rację jest właśnie takie rozliczanie (bo takie narzuciła UE). Pisałeś o możliwej obniżce cen nie precyzując o obniżkę w jakim segmencie usług Ci chodzi, więc po prostu zwróciłem uwagę na różne typy połączeń. To tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że już nie będę musiał nic tłumaczyć. Uff... Już dawno tak się nie rozpisałem. ;-D
  0
 • Users Avatars Mini
  BONUS pisze: 2009-08-07 10:47
  Teraz się rozumiemy :-) Mnie połączenia międzynarodowe raczej nie interesują i skupiłem się na roamingu i ten faktycznie w TT podrożał i ku mojemu zdumieniu TT Fon jest inaczej rozliczany... Jeśli nie TT, to co? Orange odpada, Simplus tańszy nie jest. Ja do obcych sieci płacę 59 gr nie licząc znizek za podwójne doładowania.
  0
 • Users Avatars Mini
  BONUS pisze: 2009-08-07 10:50
  Z tego co się orientowałem, to w Simplusie taniej nie jest. Pozostaje tylko fresh...tylko niestety inny będą mieli do mnie drozej ;-) ale faktycznie, cenowo są bezkonkurencyjni. Czy na 100% pewne jest, że we Freshu i Simplusie nie trzeba już aktywiować i deaktywować po powrocie roamingu i czy na 100% mozna dzwonić bez użycia kodów?
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-08-07 14:20
  Słuchaj BONUS (żebyś tylko źle mnie nie zrozumiał) - nie rozpisałem się tu po to, żeby przekonywać Cię do jakiejkolwiek oferty, albo też odradzać korzystanie z usług dotychczasowego operatora. Chciałem po prostu rozwiać pewne niejasności dotyczące tych ofert. Jeżeli nie jesteś pewien i chcesz sam sprawdzić jak to jest z roamingiem, to po prostu wejdź np. na stronę sieci Play i odszukaj informacje dotyczące roamingu w działach "Pomoc" i "Usługi" i sam sprawdź. Sprawdź też cennik Play Fresh.
  0
 • Users Avatars Mini
  BONUS pisze: 2009-08-07 14:45
  OK, tak zrobię :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  jarosz pisze: 2009-08-10 17:35
  jak dla mnie oferta nie jest zła, co w tym złego że proponuja cos nowego swoim klientom? Ale w polsce kurcze zawsze tak jest, jak sie cos pojawi to źle, tak samo było jak orange wprowadziło doładowanie podwójne 2x2? A co jest złego w tym że 100% mozna dostac bezpłatnie..
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2009-08-13 19:19
  Promocja szczególnie fajna dla taryfy TTHOT, bo pozwala obniżyć koszty połączeń wewnątrz sieci. A do tego- można do woli korzystać z internetu. W trakcie wakacji- jak znalazł.
  0
 • Users Avatars Mini
  zaba pisze: 2010-09-06 20:41
  smiech jestem w erze od 9 lat i nie narzekam rozmowy po 59 gr a ski po 16
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: