Dobra sprzedaż w Netia Data Center Mind

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Netia rekordowo szybko wypełnia nowe Data Center pod Warszawą

Netia podała, że jej nowe Data Center jest już zapełnione w 32%, a nie działa nawet miesiąc. Netia Data Center Mind w Jawczycach pod Warszawą wystartowało w kwietniu.

Netia Data Center Mind stoi niecałe 10 km od centrum Warszawy, w pobliżu tras: S8 i S2. Składa się z ponad 1000 m2 powierzchni serwerowej (4 komory, pozwalające na kolokowanie blisko 520 szaf rack) i blisko 700 m2 powierzchni biurowej.

Pierwszym klientem, który korzysta m.in. z usług: kolokacji (kilkadziesiąt szaf rack), dzierżawy łączy, usług „remote hands” oraz wynajmuje dodatkową powierzchnię w części biurowej, jest CloudFerro, firma świadcząca usługi przetwarzania w chmurze.

Obiekt Netia DC Mind spełnia wymagania certyfikacyjne klasy trzeciej, zgodnie z normą EN/PN 50600 i został zaprojektowany z dużą dbałością o bezpieczeństwo i ekologię. Zastosowane tu zostały najnowocześniejsze systemy kontroli dostępu, ochrony przeciwpożarowej oraz szereg rozwiązań, zwiększających efektywność energetyczną. Cały kompleks zasilany jest w 100% zieloną energią.

Również pod względem zasilania zapasowego sięgnięto po najnowocześniejsze i najbardziej ekologiczne rozwiązania, złożone w głównej mierze z dwóch DRUPS HITEC PowerPRo2700 o mocy 2000 kW każdy. W przeciwieństwie do zwykłych (statycznych) zasilaczy awaryjnych (UPS-ów) DRUPS-y (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystują baterii, lecz magazynują energię kinetyczną w masie wirującej. Takie rozwiązanie zmniejsza potrzeby obsługi układu oraz jest bardzo przyjazne środowisku. Nie ma bowiem potrzeby utylizacji baterii, ich częstych przeglądów i pomiarów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: