Debiut nowego telefonu Nokii 8310 - komunikat prasowy

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 5
Opinie: 5

21 marca - Nokia zaprezentowała swój najnowszy model telefonu należącego do kategorii "fashion", umacniając tym renomę firmy jako światowego lidera wzornictwa w sektorze telefonii komórkowej. Mała i lekka Nokia 8310 jest symbolem elegancji telefonów komórkowych, a zarazem pierwszym na rynku telefonem Nokia mogącym pracować w sieciach GPRS. Wyróżnia się prowokującym stylem, a jego trójwymiarowa powierzchnia i półprzezroczysta powłoka, nadająca urządzeniu unikalny wygląd, otwierają całkowicie nowy rozdział w personalizacji telefonów komórkowych. Telefon można będzie kupić w trzecim kwartale bieżącego roku.
- Cieszy nas wprowadzenie na rynek naszego pierwszego telefonu GPRS, który równocześnie przenosi możliwości personalizacji i wyobrażenie o modnym telefonie na całkowicie nowy poziom. Nokia 8310 to telefon osobisty najwyższej klasy, to kameleon którego trójwymiarowa powierzchnia może przybierać całą gamę barw, otwierający nowy rozdział we wzornictwie telefonów komórkowych. Jest równocześnie modnym osobistym gadżetem dla ludzi pragnących podkreślić niepowtarzalność własnego stylu i narzędziem zapewniającym dostęp do najnowocześniejszych usług bezprzewodowych - powiedział Frank Nuovo, główny projektant w Nokia Mobile Phones. 
Nokia 8310 wprowadza progresywne wzornictwo, będące połączeniem smaku i wyczucia w doborze kolorów, materiałów, wykończenia i szczegółów konstrukcyjnych. Przednie i tylne pokrywy Xpress-on i półprzezroczysta ramka wyświetlacza umożliwiają radykalną, większą niż kiedykolwiek, zmianę wyglądu zgodnie z indywidualnymi upodobaniami użytkownika. Nakładające się na siebie półprzezroczyste powierzchnie i kolory dają telefonowi coś więcej niż tylko powierzchowne piękno. Przyciągające oko szczegóły to błyszczące chromowe powierzchnie głównych klawiszy funkcyjnych, klawisza zasilania, ramki wokół wyświetlacza i przycisku wyjmowania baterii, a równie atrakcyjnie wygląda białe podświetlenie wyświetlacza. Ma w sobie ducha miasta i niezależności, łączy precyzję ze swobodą - jest po prostu tak wyjątkowy jak każdy z jego użytkowników.
Nokia 8310 wyposażona jest w liczne atrakcyjne funkcje i akcesoria takie jak zintegrowany odbiornik radiowy FM i podwójny zestaw słuchawkowy. Nowy zestaw słuchawkowy gwarantuje wygodę obsługi radia i rozmów telefonicznych. Odbieranie rozmów przychodzących przy włączonym radiu nie sprawia żadnych trudności, co więcej, słuchając go można przeglądać strony internetowe, bawić się grami, pisać wiadomości i korzystać z książki telefonicznej. Wśród zaawansowanych funkcji głosowych znajduje się głosowe wybieranie numeru i głosowe włączanie radia. Głosem można też włączyć funkcje wykorzystujące podczerwień oraz zmienić tryb pracy, na przykład z "ulica" na "spotkanie". Dodatkową zaletą jest funkcja dyktafonu z pamięcią wystarczającą na 3-minutowe nagranie. 
Sieć GPRS pozwala użytkownikom telefonu lepiej wykorzystać zalety mobilności i personalizacji usług. Natychmiast po włączeniu telefonu i skonfigurowaniu do pracy w GPRS następuje połączenie z serwisami dostępnymi przez tę sieć - o ile tylko telefon znajduje się w jej zasięgu. W systemie GPRS dane przesyłane są w pakietach, dzięki czemu opłaty za połączenie można oprzeć na ilości przesłanych informacji, a nie na czasie połączenia. Korzystając z WAP w GPRS użytkownicy telefonu będą mogli na przykład przeglądać informatory o restauracjach i programy lokalnych kin. Telefon obsługuje także standard HSCSD, co pozwala tworzyć elastyczne połączenia do przesyłu danych. 
W Nokia 8310 połączono najnowsze funkcje WAP ze zgodnością z protokołem WAP 1.2.1. Dzięki temu telefon może odbierać "sygnały komunikatów serwisów" mające postać alarmowej strony WAP z wygodnym połączeniem (linkiem) z witryną WAP. Rozwiązanie to umożliwia realizację "przyciskowych" usług mobilnych, takich jak ciągłe dostarczanie wiadomości i informacji o promocjach w ulubionych sklepach. Zgodnie z protokołem WAP 1.2.1 Nokia 6310 może zapamiętywać cookies podobnie jak dzieje się to w przeglądarce komputerowej. Przy następnej wizycie w witrynie WAP telefon może przywołać informacje, które nas wcześniej interesowały i wyświetlić to samo okno. 
Nokia 8310 jest dwupasmowym telefonem komórkowym GSM 900/1800, dostępnym w 9 kombinacjach kolorystycznych. Waży 84 gramy, ma długość 97 mm i szerokość 43 mm. Czas rozmowy wynosi maksimum 4 godziny, a czas czuwania sięga 400 godzin, gdy radio jest wyłączone i 20 godzin przy włączonym radiu.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  andy pisze: 2001-03-26 17:59
  widzialem i bawilem sie nim jest poreczny i ladnie podswietlony. jego zaleta jest tez to ze ma radio i gprs ciekawie kiedy bedzie w Polsce przedstawiciele nokii nie byli w stanie dokladnie okreslic tego terminu.
  0
 • Users Avatars Mini
  bahor pisze: 2001-03-26 23:01
  Debiut - ta paskuda i debiut, ludzie to najbrzydszy telegon stulecia 9ale i najfunkcjonajniejszy jesli chodzi o wage, wymiary i fokle funkcje) no i co mam o tym sadzic
  0
 • Users Avatars Mini
  Kapec pisze: 2001-03-27 00:10
  ad bahor Prawda lezy zawsze gdzies po srodku.
  0
 • Users Avatars Mini
  zizi22 pisze: 2001-03-27 04:36
  Pozyjemy-zobaczymy.Moim zdaniem NOKIA jeszcze nie zawiodla konsumentow.Mam nadzieje,ze i tym razem nas nie zawioda.Ciekaw jestem jaka bedzie cena tego cacka... i czemu tak drogo. nara.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarek pisze: 2001-03-28 18:18
  90 % informacji nt telefonu to zachwyty nad chromem na klawiszach... no tak... ale to jest cała nokia... A głupiego pikania co minutę nie potrafią wprowadzić, że o sygnalizowaniu tego, że wybrany numer przestał być zajęty nie wspomnę...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: