Deutsche Telekom zwiększył swoje szanse w walce o Erę

Newsy
Żródło: ISB
Opinie: 1
Opinie: 1

Deutsche Telekom powołując się na pisemne uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego, który uznał wniosek Elektrimu Telekomunikacja o kasację postanowienia o uznaniu w Polsce wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego dotyczącego sporu o udziały Polskiej Telefonii Cyfrowej - uważa, że decyzja SN wynikała jedynie z błędu w procedurach, poinformował DT w czwartek.

"W pisemnym uzasadnieniu postanowienia z dnia 18 stycznia 2007 roku Sąd Najwyższy potwierdził, że jedyną i wyłączną przyczyną uchylenia orzeczeń o uznaniu sądów I i II instancji był błąd proceduralny popełniony w sądzie I instancji" - czytamy w komunikacie Deutsche Telekom.

"W postępowaniu pierwszoinstancyjnym nie wszyscy orzekający sędziowie uczestniczyli w całej ustnej rozprawie, dlatego też postępowanie to musi zostać powtórzone w prawidłowym składzie. Sąd Najwyższy nie potwierdził twierdzeń Telco co do istnienia materialnych przeszkód do uznania wyroku wiedeńskiego po naprawieniu przez sąd I instancji wzmiankowanego błędu proceduralnego" - napisano w komunikacie DT.

Sąd Najwyższy uznał 18 stycznia wniosek Elektrimu Telekomunikacja, kontrolowanego przez Vivendi Universal, o kasację postanowienia o uznaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego. Sprawa trafi ponownie do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

Niemiecki koncern podał w czwartek, że liczy na szybkie uznanie wyroku wiedeńskiego, zgodnie z Konwencją Nowojorską, i poprzez to ostateczne potwierdzenie w Polsce praw DT do spornych udziałów w PTC.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: