Dialog - 200 tysięcy lokali objętych siecią VDSL2

Newsy
Żródło: Dialog
Opinie: 0

DIALOG zakończył pierwszy etap modernizacji infrastruktury do technologii VDSL2, która umożliwia osiągniecie prędkości nawet do 100 Mbps. To kolejny krok, po projektach budowy linii optycznych FTTH i FTTB, w rozwoju sieci nowej generacji (NGA) w spółce. Zakończony etap objął swoim zasięgiem około 200 tys. lokali mieszkalnych. Oznacza to, że DIALOG może już dziś zaoferować ultraszybki internet na obszarze ponad 260 tys. mieszkań, a do końca roku - nawet 350 tys.

VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line 2) to najnowszy i najbardziej zaawansowany standard transmisji szerokopasmowej typu DSL, który pozwala na zwiększenie możliwości transmisyjnych sieci przy wykorzystaniu istniejącej tradycyjnej infrastruktury telekomunikacyjnej. VDSL2 stworzono głównie z myślą o świadczeniu usług „triple play”, tzn. transmisji danych z prędkością do 100 Mbps, usług telewizji cyfrowej oraz usług głosowych na jednej linii miedzianej.

W zasięgu wybudowanej sieci w technologii VDSL2 znalazło się około 200 tys. lokali mieszkalnych w 38 miastach:

  • woj. dolnośląskie: Bielawa, Bolesławiec, Dzierżoniów, Głogów, Jawor, Jelenia Góra, Kłodzko, Legnica, Oleśnica, Polkowice, Rudna, Strzegom, Strzelin, Świdnica, Świebodzice, Wałbrzych, Wrocław, Ząbkowice Śląskie, Zgorzelec

  • woj. warmińsko – mazurskie: Braniewo, Elbląg, Malbork, Sztum

  • woj. lubuskie: Gubin, Lubsko, Nowa Sól, Sulechów, Świebodzin, Zielona Góra, Żagań, Żary

  • woj. śląskie: Bielsko-Biała, Cieszyn, Skoczów, Żywiec

  • woj. łódzkie: Aleksandrów Łódzki, Łódź, Ozorków.

Klienci DIALOGu korzystający z technologii VDSL2 będą otrzymywać dodatkowo w okresie promocyjnym modemy z dostępem bezprzewodowym WiFi, dzięki któremu będą mogli samodzielnie skonfigurować sieć w swoim domu.

Modernizacja sieci do technologii VDSL2 została przeprowadzona na wybranych obszarach nie objętych planami modernizacji do technologii światłowodowej PON.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: