Dialog będzie miał inwestora jak wejdzie do KGT

Newsy
Żródło: IS Business Wire
Opinie: 8

Według Stanisława Speczika, prezesa KGHM Polska Miedź SA, finalizacja rozmów z inwestorem dla Telefonii Dialog zależy od powstania Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej z udziałem Dialogu. 

"Trwają rozmowy z inwestorem. Ich finalizacja zależy m.in. od tego, w jaki sposób będą się posuwały inne rozmowy np. dotyczące Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej" - powiedział Speczik - "Inwestor jest zainteresowany wniesieniem Dialogu do tworzącej się grupy operatorów" - dodał.

Prezes KGHM Polska Miedź S.A. nie powiedział z kim prowadzi rozmowy odnośnie Dialogu. "Inwestor z którym KGHM rozmawia w sprawie Dialogu jest zagranicznym inwestorem usadowionym w Polsce" - poinformował.

Prezes KGHM Polska Miedź S.A., zapowiedział przed wejściem inwestora do Telefonii Dialog zmniejszenie zatrudnienia w Dialogu o około 200 osób do końca 2002 roku, w ramach restrukturyzacji. Speczik powiedział ponadto, że "połączenie Dialogu z Netią, która również mogłaby wejść do KGT byłoby rozsądne, gdyby takiego rozwiązania poszukiwali również właściciele Netii".

KGHM Polska Miedź S.A. ograniczył finansowanie dla Telefonii Dialog do 100 mln zł w tym roku z wcześniej zapowiadanych 200 mln zł.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2002-07-25 16:43
  no no no coraz ciekawiej
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-07-25 17:04
  ich freue mich.
  0
 • Users Avatars Mini
  kpt.Hook pisze: 2002-07-25 18:05
  wszędzie brakuje pieniędzy...
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-25 18:40
  Telefonia Dialog zamiast się rozwijać to się cofa te zapowiedzi zwolnienia niezadobrze świadczą o kondycji tego operatora.
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-25 20:20
  Nie wiedziałem że firma telekom. może mieć pewnie coś wspólnego z metalurgią, widocznie jednak może... (kasę!!!;))
  0
 • Users Avatars Mini
  Giewont pisze: 2002-07-25 23:05
  dwx to strasznie malo wiesz. Bo to kto jest wlascicielem Telefoni Lokalnej wiadomo od poczatku kiedy to powstal ten operaotr. I od poczatku bylo wiadomo ze KGHM chce zalozyc i sprzedac z zyskiem. Zalamal sie rynek i pojawil sie problem. W tej chwili w duzej mierze to czy dialog bedzie sie rozwijal czy nie zalezy od panstwa, ktore to kontroluje KGHM. Generalnie ciekawa sytuacji.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-26 10:24
  No to jezeli im sie uda, to mozemy liczyc na szybka ekspansje dialogu wewnatrz kraju, a to znacznie by rozszezylo jego mozliwosci!
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-07-26 13:38
  Pozwolę sobie na małe plastyczno-biblijne porównanie: DAWIDKI MAJĄ MAŁE SZANSE BO GOLIAT (szlachetnym odwłokiem swym) POPRZYKRYWAŁ WSZYSTKIE OKOLICZNE KAMIENIE ... MOGĄ TYLKO GO PODSZCZYPYWAĆ ... Smutne, nie ? JEŻELI LOKALNY "STWÓRCA" ZAMIERZA POPRAWIAĆ WŁASNE, WCZEŚNIEJSZE BŁĘDY I Z KILKU DAWIDKÓW POWOŁAĆ DO ŻYCIA DRUGIEGO GOLIATKA ... TO NIESTETY TRZEBA ZROBIĆ DLAŃ CHOĆ ODROBINĘ MIEJSCA (może jakieś trąby, czy potop ?) ... BY MÓGŁ SIĘ CHOCIAŻ ZAMACHNĄĆ ... inaczej będzie go tylko trochę uwierać w okolicach ... Pozdrawiam "mieszkaniec kraju za miastem" ;-)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: