Dialog chce się połączyć z Netią

Newsy
Żródło: IS Business Wire
Opinie: 23

KGHM Polska Miedź planuje oddłużenie Telefonii Dialog i chce, aby był to krok w kierunku konsolidacji operatora z Netią Holdings, poinformował wiceprezes KGHM Polska Miedź ds. finansowych Andrzej Szczepek. Szczepek powiedział, że konsorcjum ABN Amro/JP Morgan zakończyło prace nad strategią KGHM Polska Miedź, która w znacznej mierze uwzględnia przyszłe posunięcia koncernu wobec Telefonii Dialog.

KGHM Polska Miedź, które ma 100% akcji Dialogu, od dłuższego czasu szuka inwestora dla tej spółki. Jej zadłużenie ciąży na wynikach miedziowego koncernu. "W listopadzie strategia opracowana przez naszego doradcę zostanie zatwierdzona przez zarząd. Chcemy przygotować Dialog do konsolidacji do końca roku. Obecnie strategia jest prezentowana bankom i ma być niebawem zatwierdzona przez radę nadzorczą" - powiedział Szczepek.

"Netia kończy swój proces oddłużania i my przygotowujemy się do podobnych działań z myślą o konsolidacji. Warunkiem rozpoczęcia konsolidacji jest przyjęcie przez Sejm ustawy o konwersji zobowiązań koncesyjnych. Musimy też porozumieć się z głównymi akcjonariuszami Netii" - dodał.

Netia potwierdza, że jest zainteresowana współpracą z Telefonią Dialog, ale na razie jest to współpraca na poziomie biznesowym, a nie kapitałowym.

"Rozmawiamy z Telefonią Dialog i z innymi operatorami. Ale na razie nie ma żadnych rozmów dotyczących konsolidacji, ponieważ nie ma na nią zgody przyszłych akcjonariuszy. Do momentu zakończenia procesu restrukturyzacji zadłużenia nie można mówić o żadnych decyzjach konsolidacyjnych" - powiedziała Jolanta Ciesielska, rzecznik Netii.

Opinie:

Opinie archiwalne (23):

Komentuj

Komentarze / 23

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  promedia pisze: 2002-10-30 00:19
  Mam nadzieje, ze znajda 'konkurenci' TPSY jakis sposob na zjednanie dzialan, by wspolistniejac na rynku, dac TPSA powody do wzmozonej walki o klienta.
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-10-30 00:23
  NO te fuzje to ostatnio nie sluza nikomu Ericsson-Sony jak sie polaczyli to Eryk mam lipe i jest jeszcze kilka przykladow.Ale te dwie firmy raczej napewno nie beda konkurencja dla tepsy a juz o zagrozeniu dla niej nie ma mowy.Ale pozyjemy zobaczymy.Oni pewnie mysla ze dzieki temu Dialog wybrnie z porblemow finansowych.Ale ja im nic dobrego nie wroze!
  0
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2002-10-30 01:45
  Jachim:To właśnie jest szanasa:KONSOLIDACJA! Inaczej nie ruszą TEPSY.
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-10-30 02:10
  Ewidentnie KGT powstaje, nawet bez działań rządu
  0
 • Users Avatars Mini
  bodopl pisze: 2002-10-30 02:14
  pieski poszczekują a tepsowa karawana idzie dalej. Jak nie wejdzie na rynek jakiś poważny zachodni inwestor to o konkurencji mozemy tylko pomarzyć
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-30 08:06
  Dialog mimo lekkich problemow finansowych, jakos sobie radzi i ciagle rozwija swoje mozliwosci, zas co do Netii, to obawiam sie, ze mogla by ona pociagnac Dialog na samo dno, a nawet jeszcze glebiej!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-10-30 09:04
  Qbga***lekkie problemy finansowe?,Dialog tak jak Netia ma ogromne problemy finansowe,tak więc konsolidacja jest wyjściem,tym bardziej,że i Netia ma co oferowa Dialogowi swoją ogólnopolską siecią światłowodową o długości ponad 11 tys kilometrów. Nie mówiąc o bazie biznesu i daje również możliwość realizacji połączeń międzystrefowych. Tak więc Ty jako klient Dialogu znów myślisz że To Dialog coś komuś daje,a nie otrzymuje.To,że Dialog ma koncesję na cały kraj na rozmowy mm nie oznacza,że daje więcej do tej konsolidacji,a tym bardziej,że rozwija bo ostatnio wstrzymali wszelkie inwestycje.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-10-30 09:05
  Qba***oczywiście przepraszam za pomyłkę w nicku;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Albercikk pisze: 2002-10-30 09:12
  Niestety taka jest prawda w tym Bandyckim kraju tylko złodzieje i kombinatoży maja jak u pana Boga za piecem. Reszta klepie biede a taka Netia czy Diagol mają za małe znajomości w Polskim Rządzie, widocznie nie dali żadnych Łapówek a takich ludzi polscy politycy nielubią. Jak w tych firmach są ludzie z głową i koniecznie chcą zrobić interes w branży telekomunikacyjnej, to powinni czym prędzej zwinąc zabawki i wyjechać w celu rozpoczęcia takiej działalności do dowolnego innego kraju tam będą mieli łatwiej.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-30 09:15
  To, ze Netia ma cos do zaoferowania Dialogowie, to wiem, ale wydaje mi sie, ze moze nie byc to dobre posuniecie, poniewaz juz kiedys wiadomo jak wkcje Netii zeszly z 9,20 na 1,60 i firma chylila sie ku upadkowi! Sam Dialog powinien sobie poradzic ze znalezieniem inwestora, a jezeli to mu sie nie uda, to moze zrobic cos takiego, byle by tylko w madry sposob, przynajmnije zeby nie sponsorowac Netii i jej szalonej polityki pienieznej! **** Z ten nick to sie nie obrazilem! Spoko! ;-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-30 09:18
  Albercikk twoja tez jest lekko wyimaginowana, bo Dialog radzi sobie na Dolnym Slasku bardzo dobrze, a jest najlepiej placaca fima w okolicy! Nie ma do tego nic znajomosc ludzi z rzadu, aczkolwiek ona tez sie przydaje, ma do tego wiecej chec szybkiego rozwoju, ktory jakos trzeba zfinansowac, a przeciz to nie kosztuje kilka zloty!?
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-10-30 11:25
  Niech się łączą zobaczymy co z tego wyniknie :P
  0
 • Users Avatars Mini
  pepe pisze: 2002-10-30 11:28
  kan: a ty siedz sobie dalej w zorach i dalej uzywaj SDI i nie gadaj bzdur.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-10-30 12:28
  pepe***fakty-KGHM ma rozwiązanie dla problemów z Telefonią Dialog, której długi ciążą na wyniku spółki od kilkunastu miesięcy. Potencjalnym inwestorem strategicznym Dialogu mogłaby być Netia, która kończy proces restrukturyzacji własnego zadłużenia.I nastepne Akcje Netii zdrożały o 120 w ciągu miesiąca% Po tym jak wierzyciele zatwierdzili propozycję układowe, akcje Netii podrożały o 16,7%. Według specjalistów wzrosty są odreagowaniem wcześniejszej przeceny. Na ocenę spółki trzeba poczekać do momentu gdy ogłosi ona dalszą strategię działania. Więc ja operuje faktami a Ty piszesz nie gadaj bzdur,ciekawe kogo komentarz jest bardziej odpowiedni do prawdy.Ale możesz mieć swoje racje byle opierały się na faktach a nie odczuciach klienta(obrońcy)Dialogu.Dane z GW i Parkietu
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-30 13:38
  Kan z tym akcjami to autentyk, ale ja juz w tym lapek nie maczam, jak sie ostatnio sparzylem! Polecialy na leb na szyje, a ja sie troche spoznilem i klops! Oby Dialogowi wiodlo sie jak najlepiej!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-10-30 13:52
  Qba***jak widzisz Parkiet podaje o zwyżce akcji Netii,czasem warto poczekać,chociaż przyznaję nie bardzo się znam na zawodowym obracaniu akcjami na giełdzie.Traktuję to czasem jak zabawę.
  0
 • Users Avatars Mini
  Gonzales pisze: 2002-10-30 15:43
  Jeżeli taka decyzja zapadła, to znaczy, że specjaliści uznali to za korzystne dla obu firm. Co która firma zaoferuje której, to jest jak na razie tajemnica handlowa. Ale jak zwykle, wszyscy w Polsce są ekspertami od wszystkiego. Proponuję zamieścić newsa nawiązującego do ataku Czeczenów w Moskwie. Userzy GOL na pewno znaleźliby od ręki środek na skuteczny atak Alfy, bez używania gazu bojowego :P.
  0
 • Users Avatars Mini
  koszar pisze: 2002-10-30 16:04
  ok!
  0
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2002-10-30 16:37
  no jestem ciekawy co z tego wyjdzie... teoretycznie powinno byc lepiej bo powinny sie zredukowac koszta administarcyjne co jednak wiaze sie ze zwolnieniami no al etakie czasy... zeby przetrwac trzeba redukowac koszty, laczyc sie itepe.
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-10-30 16:38
  Nareszcie poszli po rozum do głowy. Osobn nadal będą miec długi, mało klientów i stnowić znikomą konkurencje dla tepsy. A duży może więcej..
  0
 • Users Avatars Mini
  bibert pisze: 2002-10-30 17:51
  tylko żeby konsolidacja nie zmieniła monopolu w duopol, w kótym niby konkurenci się dogadają i podzielą rynkiem nie dając szans innym podmiotom chcącym wejść na rynek a i Urząd Antymonopolowy będzie miał jeszcze większe problemy z udowodnieniem działań monopolistycznych jednemu z nich....
  0
 • Users Avatars Mini
  MMAXX pisze: 2002-10-30 22:13
  No pożyjemy zobaczymy. Z punktu widzenia abonenta DIALOG-u, a jestem nim jak na razie, to DIALOG przynajmniej świadczy usługi wdzwanianego dostepu do internetu z ryczałtem bez ograniczeń - więc w tej sieci "CZAS JEST NA PEWNO PO MOJEJ STRONIE" Zycze Dialogowi jak najlepiej, bowiem jest alternatywą dla skostniałej i złodziejskiej TPSA. Jak widze na tym forum duzo osob ma cos do powiedzenia, ale chyba poza mną i Gonzalesem mało tutaj opinii samych abonentow DIALOG-u. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-31 08:56
  Kan ta mala wtopa na kilka zlotych miala miejsce jakies 6 miesiecy temu, a czasami czlowiek nie mzoe byc tak dlugo cierpliwy jak to jest wskazane!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: