Dialog stawia w tym roku na IPTV, WLR, BSA, MVNO i przejęcia

Newsy
Żródło: ISB
Opinie: 6

Zarząd Telefonii Dialog chciałby, aby w przyszłym roku operator rozpoczął notowania na warszawskim parkiecie. Emisja nowych akcji posłużyłaby na sfinansowanie przejęć oraz uruchomienia usług oferowanych na bazie uwolnionej pętli lokalnej w sieci TP, powiedział w wywiadzie dla agencji ISB prezes Dialogu Sławomir Szych. Dialog chciałby jak najszybciej dać swoim klientom kompleksową usługę telekomunikacyjną, obejmującą internet, telefon stacjonarny i komórkowy oraz telewizję. Operator planuje, że IP TV znajdzie się w jego ofercie na przełomie III i IV kwartału. Dużo wcześniej obecni abonenci TP będą mogli uiszczać opłatę za abonament w Telefonii Dialog. "Na przełomie marca i kwietnia ruszy większa kampania reklamująca WLR. W tym roku chcielibyśmy zdobyć przynajmniej 100 tys. klientów" - powiedział Szych.

Telefonia Dialog chce też świadczyć na bazie sieci TP usługi szerokopasmowego dostępu do internetu. "Proces inwestycyjny trochę w tym przypadku potrwa. Mamy sieć w innej technologii niż Telekomunikacja Polska i Netia. Musimy budować punkty styku. Tu większą kampanię będziemy robić dopiero po wakacjach" - powiedział Szych.

Bardzo zaawansowane są rozmowy na temat wejścia Telefonii Dialog na rynek telefonii komórkowej jako operator wirtualny. "Mamy nadzieję, że wstępna umowa w sprawie MVNO zostanie zatwierdzona przez radę nadzorczą Polkomtela w kwietniu. To pozwoliłoby nam wystartować na przełomie trzeciego i czwartego kwartału" - powiedział prezes. Szef Dialogu zaznaczył, że oferta mobilna Dialogu trafi w pierwszej kolejności do obecnych klientów operatora. Podkreślił, że Dialog jako MVNO planuje też sprzedaż usług abonamentowych - post-paid.

Dialog planuje w tym roku wydatki na inwestycje w granicach 150-170 mln zł. Oprócz tego planuje być aktywny na rynku fuzji i przejęć. "Prowadzimy rozmowy. Może jeszcze w pierwszym półroczu uda się zrealizować akwizycję" - powiedział Szych. Prezes Dialogu powiedział, że w razie potrzeby spółka mogłaby wydać na akwizycje nawet 300 mln zł.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: