DIALOG z Cisco Powered Network - komunikat

Newsy
Żródło: Dialog
Opinie: 4
Opinie: 4

DIALOG uzyskał certyfikat Cisco Powered Network na usługi dostępu wdzwanianego do Internetu. Jest to pierwszy taki certyfikat dla operatora telefonii stacjonarnej w Polsce. CPN potwierdza najwyższą jakość infrastruktury operatorskiej sieci transmisji danych DIALOGu, w całości bazującej na produktach Cisco Systems - tych samych, przez które przepływa 90% ruchu w Internecie. W miarę rozwoju rynku i rozszerzania oferty DIALOGu planowane jest wdrażanie i certyfikacja również innych usług bazujących na sieciach transmisji danych. 
Certyfikat Cisco Powered Network potwierdza wysoki stopień zgodności sieci operatora z sieciami korporacyjnymi przedsiębiorstw, które w zdecydowanej większości są zbudowane w oparciu o technologię i produkty Cisco Systems. Stosowanie tej samej technologii w sieciach operatorów oraz w sieciach ich klientów - przede wszystkim firm komercyjnych - pozwala na stosowanie jednolitych systemów bezpieczeństwa, zarządzania siecią i gwarancji jakości usług oraz zapewnia bezproblemową współpracę na styku sieci operatora z siecią klienta. Zaawansowane usługi sieciowe są też niezbędne do wdrażania nowoczesnych rozwiązań e-biznesowych. 
Od marca br, gdy DIALOG udostępnił usługę internetową we wszystkich obszarach funkcjonowania firmy, z oferty skorzystało już ponad 10 tysięcy internautów. Sieć szkieletowa DIALOGu jest połączona (34 Mb/s) z węzłem dostępowym Teleglobe we Frankfurcie, przez co opóźnienia pakietów zostały zredukowane do minimum. Internauci korzystający z usług DIALOGu mają do dyspozycji drugą co do wielkości pulę modemów w Polsce (po TP S.A.) - 10 tysięcy. Czas podróży pakietów w sieci waha się od 5 ms (polskie zasoby Internetu) do ok. 300 ms (światowe zasoby). Jeszcze w tym roku abonenci biznesowi firmy będą mogli skorzystać z usług o gwarantowanym poziomie serwisu (SLA - ang. Service Level Agreement), w których operator zapewni odpowiednie parametry techniczne, czas reakcji na uszkodzenia, wybrane priorytety ruchu i szybszy dostęp do potrzebnych informacji. Od jesieni br. oferta internetowa DIALOGu będzie poszerzona o dostęp po łączach stałych i wirtualne sieci korporacyjne. 
Dzięki przystąpieniu do programu Cisco Powered Network DIALOG będzie mógł się posługiwać dobrze rozpoznawalnym na rynku klientów korporacyjnych logo Cisco Systems do promowania swoich usług. W ramach programu są również planowane wspólne akcje sprzedaży oraz akcje marketingowe. Program Cisco Powered Network jest programem globalnym, do którego przystąpiły wielkie światowe firmy telekomunikacyjne takie jak AT&T, British Telecommunications, BT Cellnet, BT Worldwide, Cable & Wireless, Deutsche Telekom, Global One Communications, MCI WorldCom International, Swisscom, Telecom Italia i wielu innych. 
"DIALOG jest operatorem, który nie tylko świadczy tradycyjne usługi telefoniczne, ale także niezwykle dynamicznie rozwija nowoczesne usługi bazujące na transmisji danych. Jest to obszar rynku o strategicznym znaczeniu dla całej polskiej gospodarki." - powiedział dyrektor generalny Cisco Systems Poland, Dariusz Chwiejczak.  "Rozwiązania internetowe pozwalają firmom na zdobycie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej. Ich stosowanie wymaga jednak niezawodnej komunikacji zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i Internetu o jakości biznesowej o bardzo wysokiej niezawodności i poziomie bezpieczeństwa. Dlatego wspólnie z DIALOGiem pracujemy nad przygotowaniem palety usług telekomunikacyjnych kierowanych do małych i średnich firm." 
"Cisco Systems, bazując na dobrej znajomości rynku przedsiębiorstw oraz doświadczeniach z USA i Europy Zachodniej, pomaga operatorom telekomunikacyjnym przygotować i wprowadzić wartościowe usługi dla biznesu" - dodał Piotr Chrobot, dyrektor Cisco Systems Poland ds. operatorów telekomunikacyjnych.  "W dobie coraz powszechniejszego wykorzystywania Internetu do działalności biznesowej oraz otwierania krajowych rynków telekomunikacyjnych, dostosowanie portfela usług operatorów do potrzeb klientów biznesowych ma zasadnicze znaczenie." 
"Uzyskanie certyfikatu Cisco Powered Network to duże wyróżnienie dla DIALOGu oraz kolejny krok w rozwoju technologicznym firmy. DIALOG przykłada olbrzymią wagę do jakości swoich usług, dlatego Cisco, posiadające największe na świecie doświadczenie w dziedzinie Internetu, jest dla nas doskonałym partnerem strategicznym." - powiedział Jarosław Janiszewski, prezes zarządu DIALOGu. 
"Liczę, że strategiczna współpraca pomiędzy naszymi firmami przyniesie znaczący rozwój usług teleinformatycznych oraz zagwarantuje podwyższenie jakości obsługi klienta. Razem z Cisco chcemy zaproponować klientom DIALOGu umowy z gwarantowanym poziomem usługi. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce." - uzupełnił Andrzej Sobczak, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w DIALOGu.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  marko pisze: 2001-06-20 21:09
  BRAVO DIALOG :)
  0
 • Users Avatars Mini
  log pisze: 2001-06-20 22:35
  Popieram! Wiecej takich operatorow. Przy dialogu netia siada. pozdrowienia dla wszystkich dialogowcow!
  0
 • Users Avatars Mini
  akuz pisze: 2001-06-21 01:19
  Jako użytkownik usług Internetowych w Dialogu potwierdzam wysoki poziom ich swiadczenia ( mam dostep ryczałtowy za 69zł+ Vat przez ISDN 128 kbps ). Obecnie promowana jest w tej sieci oferta technologi Fast Internet over ISDN - 300 kbps jeżeli ktoś ma jakies doswiadczenie w tym zakresie prosze o kontakt. Gratulacje dla Dialogu !
  0
 • Users Avatars Mini
  azazello pisze: 2001-06-22 13:45
  W Bielsku gdzie dialog wszedł dosc mocno tpsa juz zaczyna cienko piszczec i dobrze jej tak!!!!!!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: