Digitalizacja sprzedaży przyspiesza, odchodzenie od miedzi zwalnia - Solidarność o planach Orange

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Digitalizacja sprzedaży przyspiesza, odchodzenie od miedzi zwalnia - Solidarność o planach Orange

Na wrześniowym spotkaniu ze związkami zawodowymi Solidarność Jacek Kowalski, członek Zarządu Orange Polska ds. Human Capital, poinformował pracowników o wybranych planach operatora na najbliższą przyszłość.

 

Na powtarzające się co jakiś czas pytanie dotyczące wydzieleń pracowników została odpowiedź negatywna. Według Kowalskiego, nie są prowadzone obecnie oraz na najbliższy rok żadne działania w tej sprawie. Proces odchodzenia od łączy miedzianych, wbrew wcześniejszym planom, będzie rozłożony na dłuższy okres.

 

Liczyć należy się z dalszym zwiększaniem dygitalizacji sprzedaży, co przekłada się na zatrudnienie, w tym trwające już od jakiegoś czasu zmniejszanie ilości salonów sprzedaży.

 

Zmiany w systemie pracy wynikające z pandemii poprzez wprowadzenie pracy zdalnej będą kontynuowane w formie pracy hybrydowej. Pracodawca nie planuje obecnie wyprzedzać uregulowań prawnych, przygotowanych przez organy państwowe, własnymi regulaminami, które były przedmiotem uzgodnień ze związkami zawodowymi.

 

Zachowawcze jest stanowisko ws. regulacji płacowych i podwyżek wynagrodzeń, które zdaniem pracodawcy nie powinny stanowić elementu łagodzącego skutki inflacji, lecz być kierowane do węższej grupy pracowników.

 

W listopadzie br. powinny rozpocząć się rozmowy ws. Umowy Społecznej na kolejny okres. Podczas rozmów przedstawione zostaną propozycje konkretnych zapisów.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: