Dla Orange przychody z roamingu to niewielki ułamek całości

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 5
Opinie: 5

Grupa TP twierdzi, że redukcja cen roamingu nie wpłynie znacząco na przychody PTK Centertel w tym roku.

Oto oficjalne oświadczenie Grupy TP w tej sprawie:

Mamy nadzieje, ze dzięki uchwaleniu drastycznych obniżek cen roamingu Polacy - podobnie jak inni obywatele krajów Unii Europejskiej - będą mogli więcej i taniej korzystać z telefonów komórkowych poza granicami swych krajów. Zgodnie z dzisiejszą decyzją Parlamentarzystów UE nowa eurotaryfa roamingowa powinna być wprowadzona przez operatorów z krajów UE miedzy 15 lipca a 15 września br.
Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci Orange zdawał sobie sprawę z planowanych zmian cen roamingu oraz wprowadzenia eurotaryfy i jest na to przygotowany w planie biznesowym na 2007 r. Przychody z roamingu w Polsce stanowią niewielki ułamek w całości uzyskiwanych przez polskich operatorów obrotów, wiec nie spodziewamy się w tym zakresie szczególnych zmian. Oczekiwaliśmy tej decyzji Parlamentu Europejskiego, gdyż umożliwia nam ona obniżenie kosztów roamingu w rozliczeniach międzyoperatorskich.

Niezależnie od uchwalonej dziś decyzji Parlamentu UE w/s cen roamingu, PTK Centertel, operator Orange przygotowuje specjalną roamingową taryfę wakacyjną - podobnie jak czyniliśmy już tak w ostatnich miesiącach (podczas Mundialu/06; ubiegłorocznych wakacji oraz okresu narciarskiego 2006/07) - dając Polakom możliwość tańszego korzystania z telefonów komórkowych poza naszym krajem.

Pozdrawiam
Jacek Kalinowski
Rzecznik Grupy TP

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2007-05-24 02:20
  tylko teraz wiecej osob bedzie z tego korzystalo. pytanie o ile wiecej?
  0
 • Users Avatars Mini
  krs pisze: 2007-05-24 09:56
  Znajac TP wprowadza jak najpozniej sie da. Wakacje za pasem wiec jeszcze sie troche plonow zbierze.
  0
 • Users Avatars Mini
  Rambus pisze: 2007-05-24 12:59
  No jak ktos doi z ludzi na wszystkie mozliwe sposoby, to po odjeciu jednego wiele nie straci. PS. Czemu tu jeszcze nie ma newsa o pakiecie w mixplus. Jak wczoraj nie bylo to jeszcze idzie zrozumiec, ale dzisiaj to ja juz go mam aktywowanego...
  0
 • Users Avatars Mini
  MaxRock pisze: 2007-05-24 15:45
  To już niedługo dzwonienie z Orange będzie jeszcze przyjemniejsze. Ciekawe kto z wielkiej trójcy jako pierwszy poleci z cenami. Ja jednak stawiam na Orange, jest wielkie międzynarodowe, europejskie, więc pewnie będzie pierwsze.
  0
 • Users Avatars Mini
  lukasssz pisze: 2007-05-24 15:54
  Nie dziwie sie ze dla nich to znikome przychody jak maja takie stawki roamingowe to nikt nie krzysta z telefonu orange za granica u innych polskich opow roaming jest drogi ale w orange to juz przesada przebitki w porownaniu do innych maja kosmiczne wiec dlatego maja takie male dochody z tej dziedziny
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: