Dlaczego raport "wypłynął" akurat przed wyborami?

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 7

Bank UBS Warburg o 23 % obniżył wycenę Polkomtelu, którym kieruje Władysław Bartoszewicz. Puls Biznesu "dotarł" do najnowszego raportu banku. Zdaniem analityków banku, operator jest obecnie wart 4,4 mld USD, czyli o 1,3 mld USD mniej niż wynosiła ostatnia wycena UBS. Powody spadku wyceny Polkomtela to: kosztowny UMTS, wciąż wysokie inwestycje w rozwój i promocję GSM oraz opóźnienie we wprowadzaniu usług transmisji danych. Analitycy negatywnie oceniają też spadek ARPU oraz utratę abonentów, głównie na rzecz Idei.
W porównaniu natomiast z najwyższą wyceną Warburga, Plus GSM stracił aż 40 %. Być może nagatywna ocena banku wpłynie na wynik nowych wyborów Zarządu Polkomtela, które odbędą się już na dniach.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2001-03-19 12:48
  Najciekawsza jest ta utrata abonentów na rzecz Idei... trochę mało wiarygodna, bo Idea aż tak atrakcyjnej oferty nie ma (choć ostatnio co 2-ga minuta może przyciągać)... Przypisywanie związku wyceny banku z wyborami zarządu wydaje mi się dość naciągane (chyba, że owy bank ma jakieś udziały w Polkomtelu... ale o tym mi nic nie wiadomo)
  0
 • Users Avatars Mini
  Miguel pisze: 2001-03-19 15:28
  Wystarczy tylko zeby ktoss czujacy sie niedoceniamny w Polkomtelu mial uklady ztym bankiem i los prezesa wydaj sia byc przesadzony. Moze to i dobrze? Nowy prezes moze cos zmieni oblicze firmy...
  0
 • Users Avatars Mini
  Misio_Dziuni pisze: 2001-03-19 17:32
  Odnośnie oblicza firmy. Popatrzcie na reklamy PLUSA. Co nowa koncepja marketingowców PLUSA to lepsza. Zobaczcie kto zastąpił łysawego galanta mizdrzącego się jak część rowerowa. Teraz występuje skacowany erotoman gawędziarz (Agnieszka to ma szczęście), słodka idiotka piękniejsza niż córka pewnego byłego prezydenta i super rozgarnięty bisnesmen, który nie nauczył się jeszcze korzystać z taksówek. Czy chciałbyś się znaleźć w ich towarzystwie?
  0
 • Users Avatars Mini
  Fred pisze: 2001-03-19 22:52
  Komentarz Misia_Dziuni jest bardzo trafny.
  0
 • Users Avatars Mini
  Zdzisław Dyrman pisze: 2001-03-20 02:13
  Wszystkie te niby niezależne raporty, niezależnych banków, czy innych "wiarygodnych żródeł" są o dupę rozbić.
  0
 • Users Avatars Mini
  taxidriver pisze: 2001-03-20 11:53
  Poczekajcie na korekty dotyczace Idei i Ery, ktore dotkna tych operatorow, bo przed nimi wizja taka sama jak przed Plusem: UMTS, GPRS i WAP.
  0
 • Users Avatars Mini
  taxidriver pisze: 2001-03-20 11:59
  Co do ARPU, to od okolo roku widac, ze Plus skierowal swe oferty do nizszego segmentu. Pewnie nie jest to dla firmy zaskoczeniem. Poczekajmy na wyniki finansowe, ktore Polkomtel poda za jakies 2 tygodnie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: