Święta z Huawei P9 Blue - jak robić dobre zdjęcia w zimie

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Akcja partnerska

Zima nie kojarzy nam się z najlepszym czasem na robienie zdjęć. Szaro, buro, zimno i wolimy zostać w domu niż uganiać się z naszym smartfonem i szukać dobrych ujęć. Warto chyba jednak przełamać ten stereotyp i wybrać się na fotograficzne polowanie. Zimowe warunki mają jednak swoje fotograficzne wymagania i należy o nich pamiętać. Wówczas nasze fotografie w niczym nie będą przypominać szarych obrazków, na których nie ma nic interesującego. Zdjęcia zimowe mogą wyglądać fantastycznie i będą wspaniałą pamiątką. Szczególnie, gdy do dyspozycji mamy smartfon Huawei P9 Blue przygotowany we współpracy z kultową fotograficzną legendą – firmą Leica.

Po pierwsze, w przypadku zdjęć zimowych warto zadbać o kompozycję kadru. Monotonia białego śniegu powinna zostać przełamana jakimś wyraźnym obiektem w kadrze np. drzewem, budynkiem lub kolorowo ubranym narciarzem. To sprawi, że nasze zdjęcie będzie znacznie ciekawsze.
Ciekawe rezultaty można uzyskać również zmieniając pory dnia, w których fotografujemy. Przy słonecznej pogodzie rano i wieczorem śnieg powinien uzyskiwać ciekawą, pomarańczową barwę.

Ważną kwestią przy zimowych zdjęciach jest także tzw. balans bieli. Zwykle naszym celem jest uzyskanie zdjęcia, na którym śnieg jest biały, a nie szary lub niebieski. Huawei P9 Blue pozwala na ręczną zmianę balansu w zakresie od 2800 do 7000K. Warto jednak na początku sprawdzić, czy automatyczny balans bieli nie zadziała prawidłowo, bo zwykle to właśnie automat dobiera dla nas najlepsze parametry.

Kolejną kwestią, która sprawia amatorom problemy jest prawidłowe doświetlenie kadru. Huawei P9 Blue w trybie profesjonalnym pozwala użytkownikowi na ręczną zmianę ekspozycji. Tak jak w przypadku profesjonalnych lustrzanek, w smartfonie możemy podbić ekspozycję o 1 lub 2 pełne kroki, co pozwoli uzyskać nam pożądany efekt prawidłowego oświetlenia krajobrazu oraz samego śniegu. Cały czas należy jednak pamiętać o tym, aby nie „przepalić” zdjęcia, czyli, żeby biały kolor nie spowodował utraty szczegółów na fotografii.

W czasie zimowych sesji warto także wypróbować tryb HDR, który pozwoli nam zachować na fotografii więcej szczegółów. W Huawei P9 Blue działa on naprawdę znakomicie.

Gdy szczegółowość i perfekcja zdjęcia jest najważniejsza to wówczas skorzystajmy z trybu monochromatycznego. Efekty generowane przez dodatkową matrycę P9 zachwycają nawet profesjonalistów. Efekt Leica po prostu zapiera dech w piersiach.

Często tematem naszych zimowych zdjęć są sporty zimowe. Zdjęcia narciarzy również mają swoje specjalne wymagania. Aby były ostre korzystajmy z niskich czasów naświetlania. Warto wykonać kilka klatek, bo przy szybkim ruchu fotografowanego obiektu część ujęć można nie mieć pełnej ostrości.

W zimie często też wykonujemy portrety osób na śnieżnym tle. Aby doświetlić twarz fotografowanej osoby nawet przy bardzo słonecznej pogodzie warto wykorzystać wbudowaną w Huawei P9 lampę błyskową. Jej błysk sprawi, że fotografowana twarz będzie równie doświetlona, co otaczające ją jasne tło.

Wieczorne zdjęcia należy wykonywać montując Huawei P9 Blue na specjalnym statywie lub po prostu opierając go na murku lub stole. Takie podparcie zapewni nam wspaniałe i ostre zdjęcia nawet, gdy jest już naprawdę ciemno.

Bardziej zaawansowani fani fotografii już po powrocie do domu mogą wywołać cyfrowo swoje zdjęcia, bo Huawei P9 potrafi zapisywać je w profesjonalnym formacie RAW. Już na komputerze możemy jeszcze precyzyjniej wydobyć z naszych zdjęć pożądane przez nas efekty.

Zimowe sesje zdjęciowe mogą dać nam wiele radości i przynieść naprawdę fajne efekty w postaci udanych zdjęć. Dzięki Huawei P9 Blue, z kamerami zaprojektowanymi we współpracy z Leica, zimowe fotografowanie jest dużo prostsze. Tryb profesjonalny pozwala nam korygować parametry zdjęcia już na stoku, a format RAW zapewnia nam kontrolę na finalnym efektem już w domu, gdy obrabiamy nasze zdjęcia w programie graficznym. Zachwyca także czarno-biała matryca, która generuje zdjęcia z legendarnym efektem Leica. Czarno-białe fotografie to kwintesencja zimy, jej nastroju i nostalgii. Oczywiście na zimowych spacerach z Huawei P9 w ręku nie zapomnijmy ciepło się ubrać  Fotografujmy sople, oszronione gałęzie, zmarznięte ptaki, róbmy zdjęcia także pod słońca. Fotografie z Huawei P9 Blue zachwycą naszych znajomych na Facebooku i Instagramie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: