DT chce sprzedać VoiceStream firmie AT&T Wireless

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 8

VoiceStream Wireless, wchodzący w skład grupy Deutsche Telekom, prowadzi rozmowy o przejęciu przez AT&T Wireless Services. Jeżeli transakcja, szacowana na 10 mld dolarów, dojdzie do skutku, to z połączenia AT&T Wireless i VoiceStream powstanie drugi w Stanach Zjednoczonych operator komórkowy, szacowany na 25 mln subskrybentów. Palma pierwszeństwa pozostanie w rękach Verizon Wireless, należącego do największej na świecie grupy telekomunikacyjnej, brytyjskiego operatora Vodafone Group.

Łączne przychody AT&T Wireless and VoiceStream szacowane są na ponad 25 mld dolarów. AT&T Wireless wywodzi się z grupy największego amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego AT&T Corp.

Inwestorzy, zarówno we Frankfurcie, jak i na Wall Street, pozytywnie oceniają planowaną transakcję. Z jednej strony pozwoli ona na redukcję gigantycznych długów niemieckiego operatora i poprawę jego płynności. Z drugiej strony przejecie przez AT&T umożliwi konsolidację amerykańskiego rynku i pozwoli operatorom na wykorzystanie rosnącej pozycji.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: