Banki chcą utrudnić wydawanie duplikatów kart SIM

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Serwis TELKO.IN podał, że Związek Banków Polskich zwrócił się do operatorów komórkowych o uszczelnienie systemu wydawania duplikatów kart SIM.

Duplikaty SIM bywają narzędziem okradania kont użytkowników mobilnych aplikacji bankowych.

Banki chciałyby dostępu do baz danych o klientach operatorów. Przeciwko temu operatorzy protestują.

Strony dyskutują, czy skala i częstotliwość nadużyć bankowych uzasadnia wspomniane oczekiwania branży finansowej.

Operatorzy sugerują, że problem wynika przede wszystkim z działań nieuczciwych pracowników banków, pomagający selekcjonować ofiary przyszłych nadużyć.

 

Serwis Cashless.pl rozmawiał już na ten temat z przedstawicielem Związku Banków Polskich.

Nawiązaliśmy kontakt ze środowiskiem operatorów komórkowych w celu wypracowania wspólnych rozwiązań zwiększających cyberbezpieczeństwo klientów, którzy korzystają zarówno z produktów i usług bankowych jak i usług telekomunikacyjnych. Liczymy, że ta współpraca będzie miała charakter stały, gdyż zorganizowane grupy przestępcze coraz częściej wykorzystują łącznie działalność banków i przedsiębiorców telekomunikacyjnych do popełniania przestępstw – powiedział Piotr Balcerzak, dyrektor zespołu bezpieczeństwa banków w ZBP.

Dodał, że jego związek ma już pewne propozycje, jak rozwiązać problem zwiększenia szczelności procesu wydawania duplikatów kart SIM, ale nie chciał zdradzić szczegółów. – Nie chciałbym aby moja wypowiedź posłużyła przestępcom do przygotowania rozwiązań obchodzących nowe zabezpieczenia – stwierdził Piotr Balcerzak.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: