Zduplikowali karty SIM - okradli konta - kupili 14 sztabek złota

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, którzy przełamując zabezpieczenia jednego z banków, dokonali wypłat z kont firm z południowej Wielkopolski w wysokości ponad 718.000 zł.

Na polecenie prokuratora, 17 lipca 2019 r. funkcjonariusze Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Wydziału do Spraw Zwalczania Cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Głównej Policji w Warszawie zatrzymali na terenie kilku miejscowości w kraju 3 osoby w wieku 26-29 lat.

Ustalono, iż 2 lipca 2019 r. posługując się zduplikowanymi kartami SIM, zatrzymani dokonali kilkunastu transakcji, dokonując wypłat na ustalony rachunek bankowy. Następnie środkami tymi dokonali zapłaty za zamówione dzień wcześniej 14 sztabek złota, które jeszcze tego samego dnia w województwie śląskim odebrali.

Członkowie grupy mieli sfałszowane dokumenty tożsamości, korzystali z zduplikowanych kart SIM, poruszali się pojazdami z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi.

Prokurator ogłosił podejrzanym zarzuty działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: