Dziesięć tysięcy osób odwiedziło VI Kongres Technologiczny

Newsy
Żródło: Plus
Opinie: 1

Blisko dziesięć tysięcy osób odwiedziło VI Kongres Technologiczny, by z bliska zapoznać się z nowościami na rynku telefonii komórkowej. Najnowsze rozwiązania zaprezentował Polkomtel oraz jego partnerzy. Głównym partnerem tegorocznego Kongresu, odbywającego się pod hasłem "Razem w przyszłość", była firma Ericsson reprezentowana przez Berta Nordberga, wiceprezes LM Ericsson.

W pierwszym dniu przeznaczonym dla biznesu kongres odwiedziło ponad 3 tys. przedstawicieli polskich i zagranicznych firm i instytucji.

Dzień Otwarty - organizowany po raz pierwszy w historii Kongresu, zgromadził ponad 7 tys. osób. Największym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszył się dostępny już na rynku w sieci Plus, telefon trzeciej generacji "Plusfon 401i".

"To telefoniczny luksusowy samochód w cenie malucha" - porównywał ten telefon komórkowy Tomasz Jurek, kierownik ds. produktu w Polkomtel.

Ericsson przedstawił możliwość oglądania telewizji na żądanie oraz Podcast TV. Ta aplikacja ucieszyła miłośników filmów, gdyż pozwala na ściąganie filmów i oglądanie ich w trybie offline.

Dużą popularnością cieszyła się również cyfrowa telewizja w telefonie w technologii DVB-H - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli w każdym miejscu przez telefon obejrzeć mecze polskiej drużyny podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku - mówił Tomasz Jurek, kierownik ds. produktu w Polkomtel. Na Kongresie uczestnicy mogli oglądać w telefonach aktualny program Telewizji Polskiej.

Uczestnicy przetestowali także możliwość elektronicznej płatności przez komórkę (mPay). - Ponad tysiąc osób zakupiło zimne napoje, kawę, bądź słodycze płacąc telefonem komórkowym - cieszyła się Maria Juszczyk, dyrektor ds. marketingu i komunikacji firmy mPay.

Nokia przedstawiała aplikacje "Nokia MAPS".

Firma Samsung zaprezentowała niedostępne w Polsce modele kilku telefonów komórkowych. Hitem kazał się telefon "Giorgio Armani Samsung" i "Serenada Bang & Olufsen".

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: