e-hulajnogi hive w Katowicach

Newsy
Opinie: 0

Mieszkańcy Katowic mogą już skorzystać z elektrycznych hulajnóg na wynajem za pomocą aplikacji mobilnej hive

e-hulajnogi marki hive pojawiły się w Polsce 14 marca, kiedy to usługa została udostępniona w stolicy Mazowsza. Teraz firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do Katowic. 

W Warszawie i Wrocławiu firma wprowadziła zniżkę dla posiadaczy kart miejskich. 

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku oraz Katowicach. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW, będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast. 

Jak rozpocząć jazdę na hive?

e-hulajnogi hive można wypożyczyć za pomocą darmowej aplikacji, działającej na systemach Android oraz IOS. Następnie, przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR.

Użytkownik korzystający pierwszy raz z e-hulajnogi hive ma możliwość odblokowania jej za darmo. Przy każdym kolejnym przejeździe opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 3 złote, a koszt minuty jazdy wynosi 50 groszy.

W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: