PLAY w Miasteczku Wilanów testuje małe stacje bazowe Emitela

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
PLAY w Miasteczku Wilanów testuje małe stacje bazowe Emitela

Emitel w porozumieniu z władzami Urzędu Dzielnicy Wilanów zamontował dwie instalacje antenowe na potrzeby telefonii komórkowej na terenie Miasteczka Wilanów.

W testach anten uczestniczy już PLAY, ale Emitel liczy na współpracę ze wszystkimi operatorami, bo instalacja jest gotowa do współdzielenia.

 

Według specjalistów, moc urządzenia pozwala na obsługę pieszych oraz zmotoryzowanych, ale raczej nie będzie to instalacja zapewniająca zasięg wewnątrz okolicznych budynków. Emitel twierdzi jednak, że mieszkańcy i właściciele lokali handlowo-usługowych zlokalizowanych na niższych kondygnacjach mogą liczyć również na polepszenie dostępności sygnału telefonii komórkowej.

 

2 słupy o wysokości 8 metrów znalazły się na skrzyżowaniu Oś Królewska/ Sarmacka oraz na skrzyżowaniu Klimczaka/ Sarmacka. W planach Emitel ma realizację kolejnych lokalizacji z podobnymi antenami.

 

Telefony użytkowników znajdujących się w zasięgu nowych stacji mogą nadawać ze znacznie mniejszą mocą, niż w sytuacji konieczności nadawania do odległej o setki metrów klasycznej stacji bazowej.

 

Każdy z punktów dostępowych działa w pasmach 800MHz, 900MHz i opcjonalne 1800MHz w technologiach 3G oraz 4G.

 

Zapewnia to obsługę połączeń głosowych oraz szerokopasmowego internetu mobilnego. Instalacje antenowe zostały podłączone do sieci operatorów komórkowych za pomocą łącza światłowodowego.

 

Moce nadajników są kilkudziesięciokrotnie mniejsze, niż typowe rozwiązania wieżowe lub dachowe.

 

Miasteczko Wilanów dla polskich operatorów to jedno z trudniejszych miejsc do pokrycia siecią komórkową. Stacje bazowe zlokalizowane są niemal wyłącznie na obiekcie sakralnym, którego właściciele pobierają za to rekordowe opłaty.

 

Za projekt w Emitelu odpowiada Piotr Guziewicz – Dyrektor Biura Planowania Sieci i Rozwoju Usług w Emitel S.A.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: