Cordiant Digital Infrastructure oficjalnie nowym właścicielem Emitela

Newsy
Opinie: 0
Cordiant Digital Infrastructure nowym właścicielem Emitel

Fundusze Cordiant Digital Infrastructure Limited i Astatine Investment Partners sfinalizowały transakcję, w ramach której Cordiant przejął 100% udziałów Emitela.

Cordiant Digital Infrastructure Limited to fundusz inwestujący w aktywa infrastruktury cyfrowej w Wielkiej Brytanii, Europie i Ameryce Północnej. Emitel został kupiony od Astatine Investment Partners (wcześniej Alinda Capital Partners) - private equity z siedzibą w USA i w Londynie.

Umowa sprzedaży spółki Emitel firmie Cordiant Digital została podpisana 4 stycznia 2022. Sfinalizowanie transakcji było uzależnione m.in. od uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP), Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Cordiant Digital Infrastructure Limited w swoim portfolio ma także zakupioną w 2021 roku spółkę České Radiokomunikace, czyli krajową sieć wież komórkowych i centrów danych w Czechach oraz zakupioną na początku 2022 roku platformę centrów danych – Hudson Interxchange w centrum Manhattanu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: