Era i Heyah - limity na transmisję danych w roamingu

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 7

Polska Telefonia Cyfrowa wprowadza nową usługę, która umożliwi klientom ustalenie limitów kosztów ponoszonych na transmisję danych w roamingu na obszarze Unii Europejskiej.

To nowe rozwiązanie dla klientów sieci Era i Heyah będzie dostępne od 1 marca br. Tego dnia na wszystkich karatach SIM zostanie ustanowiony limit w kwocie 265 złotych brutto na korzystanie z transmisji danych w roamingu na terenie Unii Europejskiej i krajach stowarzyszonych. Jego wartość została obliczona zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) i jest równa w przeliczeniu 50 euro, zgodnie z podanym kursem referencyjnym. Wartość limitu będzie można dowolnie zmienić, a po przekroczeniu 80% wartości granicznej, użytkownicy będą informowani o tym fakcie za pomocą SMSa lub strony www.

Każdy klient będzie mógł samodzielnie ustawić odpowiednią dla siebie kwotę, którą chce przeznaczyć na transmisję danych w roamingu, wysyłając SMS, logując się na www.era.pl w sekcji „Zarządzaj swoim kontem" lub kontaktując się z Biurem Obsługi Abonenta. Najniższa wartość limitu to kwota 10 złotych, którą będzie można dowolnie zwiększać z dokładnością do 1 złotówki. Dla wygody klientów zostanie wprowadzona możliwość korzystania z transmisji danych bez żadnych ograniczeń.

Jednocześnie dla wszystkich klientów od 1 lipca 2010 korzystanie z usługi przekierowania połączeń głosowych na pocztę głosową w krajach Unii Europejskiej będzie bezpłatne.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  krzysp pisze: 2010-02-12 14:43
  Rozsądna usługa. Zwłaszcza dla posiadaczy smartfonów. Jednak to tylko półśrodek. Cena jaką ponoszą klienci za transmisję danych za granicą nie ma żadnego przełożenia na koszty ponoszone przez operatorów. Pierwszy krok wykonał Play - 5 zł / 1 MB w krajach UE. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2010-02-12 15:13
  Wprowadzają wcześniej zapowiedziane zmiay, teraz możliwość ustanowienia limitu na trasmisję, potem bezpłatne przekierowania na pocztę. To wynik odgórnych zarządzeń i prędzej czy później wszyscy operatorzy wprowadzą takie usługi?
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2010-02-12 15:28
  Jeżeli chodzi o limity na transmisję danych w roamingu UE odpowiedź brzmi: tak. Jeżeli natomiast chodzi o bezpłatne przekierowania na Pocztę Głosową w roamingu UE (co mnie też bardziej i interesuje), tego nie jestem pewien ale najprawdopodobniej również: tak.
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2010-02-12 17:05
  Dzięki.
  0
 • Users Avatars Mini
  scorpion pisze: 2010-02-12 17:26
  No niezle.
  0
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2010-02-12 21:17
  Ceny daty w roamingu są chore, ale okazuje się, że może być gorzej w sieci macierzystej za granicą - w austriackiej sieci A1 32kB kosztują (poza pakietami oczywiście) €0.60, czyli jakieś 2,50 zł. Czyli 75 zł za 1MB. Ciężko mi było w to uwierzyć, ale taki jest cennik. Można kupić pakiecik 300 MB za 5€ i w porządku, ale to to jest jakiś koszmar. Kupiłem prepaida i pakiecik i śmigałem po HSPA na jakimś zadupiu, A1 to bardzo dobra sieć, mają bardzo duży zasięg 3G, polecam, tylko czytajcie cenniki
  0
 • Users Avatars Mini
  Oink pisze: 2010-02-15 10:53
  Opcja fajna - kto wie, że musi oszczędzać ustawia sobie limit i już nie musi się martwić... :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: