Era uruchamia Laboratorium Konwergentnych Technologii Szerokopasmowych

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 3

Polska Telefonia Cyfrowa, ZTE i Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny.

Sygnatariusze, podpisanego 27 stycznia br. porozumienia, zadeklarowali niezwłoczne uruchomienie Laboratorium Konwergentnych Technologii Szerokopasmowych. Celem jest wspieranie rozwoju usług multimedialnych i polskiej nauki. Pracownia będzie działała w ramach Laboratorium BRAMA realizowanego przez partnerów.

Strony porozumienia zobowiązały się przekazać nieodpłatnie: infrastrukturę i pomieszczenia techniczne (PW), niezbędny sprzęt (ZTE) oraz zapewnić odpowiednie wsparcie techniczne i integrację z siecią telekomunikacyjną (PTC).

BRAMA – działające od stycznia 2005 roku Laboratorium Badań i Rozwoju Systemów i Aplikacji jest wspólną inicjatywą Polskiej Telefonii Cyfrowej oraz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Stanowi inkubator technologiczny, wspierający opracowywanie nowych rozwiązań (sprzęt, oprogramowanie, modele biznesowe) związanych z nowoczesnymi technologiami telekomunikacyjnymi. W pracach laboratorium uczestniczą studenci, doktoranci, pracownicy Politechniki Warszawskiej oraz partnerzy technologiczni, którym udostępniane są zasoby sprzętowe laboratorium.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  odeon pisze: 2010-01-27 15:03
  Super będą im robić teraz świetne testy jakości sieci ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  andiw pisze: 2010-01-27 15:32
  @ odeon - przecież nie podpisali umowy na żadne testy. Co więcej, PW i PTC współpracują już od 4 lat. Dlatego nie ma co spisku szukać, tylko się cieszyć, że Era myśli o nowych technologiach
  0
 • Users Avatars Mini
  dxdd pisze: 2010-01-27 16:19
  ale jeszcze niech coś robią a nie tylko myślą,żeby nie było jak z wimaxem w paru miejscach na pokaz
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: