Era wprowadza nową usługę dla klientów biznesowych

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 7

GSM Pro - wydzielone systemy łączności grupowej na bazie GSM. 

GSM Pro - to nowa usługa dostępna w sieci Era adresowana  do klientów biznesowych, którzy potrzebują niezawodnego połączenia z grupą swoich pracowników rozproszonych na pewnym obszarze. Usługa przeznaczona jest dla klientów korporacyjnych oraz dużych i średnich firm. Odbiorcą usługi mogą być również państwowe sektory gospodarki jak energetyka, wodociągi, czy służby publiczne: pogotowie, policja, straż miejska, straż pożarna.  

GSM Pro stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań, łącząc ze sobą funkcjonalność telefonu GSM i przenośnego sprzętu radiowego walkie-talkie

Oferowanymi przez GSM Pro funkcjami - niedostępnymi dotąd w sieci GSM - są połączenia "broadcastowe", wywołania grupowe oraz możliwość redefiniowania grup użytkowników i zmiany atrybutów grup. Natomiast dotychczasowi użytkownicy PMR (Professional  Mobile Radio  - Ruchoma Łączność Radiowa) otrzymują dużo większy zasięg dzięki sieci Era (94,4% terytorium Polski, umowy roamingowe ze 173 operatorami w 83 krajach całego świata), w porównaniu do kilku lub kilkunastu kilometrów dostępnych w PMR oraz możliwości dokonywania połączeń grupowych w powiązaniu z zaawansowanymi funkcjami GSM - takimi jak przesyłanie SMS, transmisja danych, poczta elektroniczna i głosowa.

Celem tej części jest przedstawienie pomysłu na nowy produkt (jego cechy i funkcje). Jeśli jest to możliwe i zasadne zaprezentować można podobne produkty już wprowadzone na rynek (lub będące w fazie projektowania o ile posiadamy dane na ten temat) przez konkurentów i innych operatorów na świecie.  

Użytkownicy systemu GSM Pro są zorganizowani w domeny i grupy. W skład domeny wchodzą użytkownicy należący do jednej firmy bądź organizacji. W domenie tworzone są grupy. Grupa może maksymalnie składać się z szesnastu użytkowników, a jeden użytkownik może należeć do kilku grup i posiadać różne atrybuty w każdej z nich. Zarządzanie domeną polega na przyporządkowywaniu członków domeny do grup, udzielaniu im uprawnień w grupie oraz konfigurowaniu parametrów grupy. Administrator domeny dokonuje zmian w jej organizacji zależnie od swoich potrzeb, na przykład położenia geograficznego pracowników czy typu zlecenia, jakie wykonują. Z konsoli dyspozytora (dodatkowy pakiet oprogramowania "Dispatcher Console") administrator lub inna wyznaczona osoba może również wysyłać SMS-y do poszczególnych członków domeny, do wszystkich członków grupy, a także zadzwonić na numer grupy. 

Istnieje możliwość wysyłania SMS-ów (z konsoli dyspozytora, po zainstalowaniu pakietu "Dispatcher Console") do poszczególnych członków grupy, jak również do wszystkich jej członków jednocześnie. Członek grupy może wysyłać ze swojego telefonu SMS-y indywidualne, jak każdy inny abonent sieci.  

GSM Pro realizuje połączenia broadcastowe. Są to połączenia jednokierunkowe, gdzie inicjator połączenia po weryfikacji uprawnień i zestawieniu połączenia może mówić do pozostałych członków grupy, a oni mogą jedynie słuchać przekazywanej informacji. Podobnie  jak w przypadku połączenia grupowego system informuje użytkowników o zestawieniu połączenia krótkim sygnałem dźwiękowym lub zapowiedzią głosową. 

GSM Pro umożliwia szybkie korzystanie ze specjalnych numerów alarmowych (z dowolnie wybranym numerem lub numerami ratunkowymi 112, 997, 998, 999). Funkcja ta przeznaczona jest do użycia w sytuacjach ekstremalnych, kiedy nie ma możliwości użycia całej klawiatury.  

GSM Pro pozwala wykorzystać obecnie używane telefony jak również specjalnie zaprojektowane do tego celu aparaty. Firma Ericsson oferuje specjalny telefon R250s PRO, pozwalający wykorzystać wszystkie zalety systemu. Telefon ten jest odporny na wstrząsy, wodę, kurz, duży nacisk oraz większość czynników, jakie można spotkać w ciężkich warunkach pracy. Oczywiście użytkownicy "zwykłych" aparatów również mają możliwości korzystania z nowych usług systemu GSM Pro, ale wtedy część z usług nie jest dla nich dostępna. 

Głównymi zaletami GSM Pro są: tańsze rozwiązanie komunikacyjne z przewidywalnymi kosztami, niskie nakłady inwestycyjne i szybkie rozpoczęcie pracy (nie ma potrzeby zakupu infrastruktury i uzyskiwania przydziałów częstotliwości), brak zakłóceń ze strony innych użytkowników, możliwość korzystania z nowych usług operatora sieci Era (np. GPRS, lokalizacja, priorytety, itp.). GSM Pro zapewnia wygodę - nie ma potrzeby noszenia dwóch urządzeń: terminala GSM i radiotelefonu - co pozwala również na zmniejszenie kosztów i zwiększenie operatywności.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  fiszek pisze: 2001-05-17 19:54
  sluchajcie ludzie, przed momentem szef mojej firmy zadzwonil przy mnie do ery aby dowiedziec sie o nowej "super" ofercie ery - i co ? nic - tam nikt jeszcze o tym nie wie. brawo era, jestescie najlepsi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr_D pisze: 2001-05-17 20:37
  to moze raczej zaleta gsmonline.pl, ze sa lepsi (szybsi) od samej ERY!
  0
 • Users Avatars Mini
  Cherub pisze: 2001-05-17 21:14
  Ale trzeba Erze przyznac, ze usulga naprwde super Brawo
  0
 • Users Avatars Mini
  dw pisze: 2001-05-18 16:51
  Chcialbym do tego artykułu dodac dwie bardzo ciekawye zalety GSM Pro dla uzytkownika koncowego: 1) mozna zestawic polaczenie konferencyjne z 15 uczestnikami za pomoca wcisniecia tylko jednego przycisku ( w tradycyjnym conference call w GSM moze byc tylko 5 \"nóg\", a o trudnosciach uzycia nie wspomnę). Jest to bardzo dobre narzedzie do zarzadzania dzialem ze zwyklymi telefonami, wtedy definiuje się tylko numer wywoławczy. 2) telefon GSM Pro w trakcie \"sluchania\" rozmowy konferencyjnej nie transmituje sygnału \" w góre\" w zwiazku z tym cała reszta nie slyszy np. mlota pneumatycznego
  0
 • Users Avatars Mini
  Mario pisze: 2001-05-18 17:43
  Taką usługę oferuje PLUS już od dość dawna - nazywa się to Grupa Zamknieta. Era zwykle coś uruchamia długo po Plusie i przedstawia to jak Bóg wie co nie za usługę. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  dw pisze: 2001-05-18 18:26
  Usługa Grupa Zamknięta jest również oferowana w ERZE od dosc dawna. GSM Pro to nie jest zadne Bog wie co, i swoja funkcjonalnoscia czasami wykracza a czasami uzupelnia VPN. W polaczeniu ze specjalistycznymi telefonami, GSM Pro bije PMR na glowe.
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-06 15:48
  przez GSM Pro funkcjami - niedostępnymi dotąd w sieci GSM - są połączenia "broadcastowe", wywołania grupowe oraz możliwość redefiniowania grup użytkowników i zmiany atrybutów grup. Natomiast dotychczasowi użytkownicy PMR (Professional Mobile Radio - Ruchoma Łączność Radiowa) otrzymują dużo większy zasięg dzięki sieci Era (94,4% terytorium Polski, umowy roamingowe ze 173 operatorami w 83 krajach całego świata), w porównaniu do kilku lub kilkunastu kilometrów dostępnych w PMR oraz możliwości dokonywania połączeń grupowych w powiązaniu z zaawansowanymi funkcjami GSM - takimi jak przesyłanie SMS, transmisja danych, poczta elektroniczna i głosowa. Celem tej części jest przedstawienie pomysłu na nowy produkt (jego cechy i funkcje). Jeśli jest to możliwe i zasadne zaprezentować można podobne produkty już wprowadzone na rynek (lub będące w fazie projektowania o ile posiadamy dane na ten temat) przez konkurentów i innych operatorów na świecie
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: