Ericsson dostarczy Erze GSM Pro

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 6

Ericsson podpisał 17 września 2001 umowę z PTC na dostawę systemu GSM Pro. Wartość umowy wynosi 1,5 mln EURO. Umowa obejmuje dostawę systemu profesjonalnej łączności grupowej firmy Ericsson o nazwie GSM Pro.

GSM Pro umożliwia oferowanie usług dyspozytorskich sieci radiowych na bazie istniejącej infrastruktury telefonii komórkowej GSM. Możliwość dokonywania połączeń grupowych w powiązaniu z zaawansowanymi funkcjami GSM - takimi jak przesyłanie SMS, transmisja danych, poczta elektroniczna i głosowa; to atrakcyjna alternatywa dla obecnie stosowanych rozwiązań Ruchomej Łączności Radiowej (PMR - Private Mobile Radio). Abonenci usługi GSM Pro mogą z niej korzystać na terenie całego kraju bez konieczności ponoszenia nakładów na własną infrastrukturę łączności prywatnej.

"System GSM Pro jest już komercyjnie dostępny. Zapewnia on szybkie połączenia do szesnastu abonentów w grupie a także rozmowy konferencyjne zestawiane przez dyspozytora" powiedział Krzysztof Burzyński, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ericsson Sp. z o.o. "Jestem przekonany, że ta innowacyjna technologia znajdzie użytkowników zarówno wśród przedsiębiorstw zainteresowanych podniesieniem swojej rentowności jak i usprawnieniem operacyjności".

System GSM Pro przeznaczony jest szczególnie dla służb publicznych potrzebujących łączności w terenie, takich jak służby miejskie, przedsiębiorstwa komunikacyjne, hotele, firmy położone na dużym terenie (lotniska, zakłady energetyczne, zakłady przemysłowe etc.).

W systemie GSM Pro możliwe są wszystkie zaawansowane usługi telefonii GSM i transmisji danych. Dodatkowo oferowane są nowe usługi, typowe dla sieci dyspozytorskich takich jak komunikacja grupowa zarówno przy wykorzystaniu standardowego terminala GSM jak i wyspecjalizowanego urządzenia R250s Pro o podwyższonej wytrzymałości.

Istotnym elementem systemu GSM Pro jest konsola dyspozytorska, dzięki której operatorzy mogą przy pomocy jednego graficznego interfejsu użytkownika zestawiać i przyjmować połączenia telefoniczne, połączenia GSM i rozmowy grupowe GSM Pro jak również nadawać i odbierać SMS'y. Konsola dyspozytorska jest aplikacją uruchomioną na komputerze PC komunikującym się z bezprzewodowo z serwerem GSM Pro, co pozwala to na pełną mobilność dyspozytora. Umożliwia ona także błyskawiczne zestawianie połączeń konferencyjnych pomiędzy abonentami dowolnych sieci telefonicznych
.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  zadymiarz pisze: 2001-09-20 02:42
  A w Plusie jest strefa biurowa (bardzo tanie połączenia na wybranym przez Klienta obszarze) już od kilku miesięcy, ale oficjalnie nic nie o tym nie słychać !!
  0
 • Users Avatars Mini
  plususer pisze: 2001-09-20 03:21
  Nic nie slychac bo po co o tym wiedziec zwyklym uzytkownikom. Konultanci ktorzy zajmuja sie obsluga klientow korporacyjnych napewno taka oferte im prezentuja. Pozatym w prasie specjalostycznej sa o tym informacje. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  tombola pisze: 2001-09-20 13:07
  GSM Pro to jest coś na kształt niedopracowanej sieci trakingowej, to ma niewiele wspólnego z techniką GSM, poza tym że podobnie działa od zewnątrz. Tzn. patrząc oczyma użytkownika. Sieci trakingowe (radiowe sieci dyspozytorskie) są bardzo rozpowszechnione na zachodzie w obrębie dużych powierzchniowo przedsiębiorstw i nie tylko!. W swojej pierwotnej formie przypominają skrzyżowanie krótkofalówek z telefonami NMT. Najbardziej zaawansowane technologie od strony terminali i urządzeń do obsługi oferuje Motorola. Natomiast, sam nie rozumiem czy ktokolwiek będzie zainteresowany taką ofertą ERY - bo tu trzeba ciągle płacić. Natomiast są firmy które montują bardzo zaawansowane systemy łączności, te zaś kosztują tylko na początku, później już nikt nie każe sobie płacić. W mojej firmie kiedy zrezygnowano z usług TPSA koszty instalacji zwróciły się po 1 miesiącu. Kolejny bajer ERY.
  0
 • Users Avatars Mini
  plussig pisze: 2001-09-20 14:37
  nie wiem czy aby napewno zastosowanie systemu gsm pro znajdzie zastosowanie ponieważ wiekszość firm posiada już własne systemy łączności - na które wydano sporo pięniedzy . po co zatem wyżucac je w błoto ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Barti pisze: 2001-09-20 14:41
  do Tombola: daj wiecej szczegolow o tym, co zrobiles, ze olales tepse, bo w mojej firmie, tez bym chcial tak zrobic. dzieki
  0
 • Users Avatars Mini
  siekier pisze: 2001-09-20 16:21
  Tombola: nie trakingowej a TRUNKINGOWEJ
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: