Ericsson kupi dział GSM firmy Nortel w Ameryce Północnej

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 0

Ericsson został wybrany zwycięskim oferentem do nabycia części aktywów Carrier Networks – działu Nortela odpowiedzialnego za segment GSM Nortela w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Warunki zakupu zostały określone jako sprzedaż aktywów za cenę 70 milionów USD w gotówce i oddłużenie, podlegające dalszym ustaleniom. Niniejszy komunikat został wydany po zakończeniu aukcji ogłoszonej przez Nortela. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez sądy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i odpowiedni nadzór.

Ericsson złożył ofertę na aktywa GSM Nortela razem z austriacką firmą Kapsch CarrierCom AG. Uzgodniono, że Ericsson nabędzie aktywa części GSM Nortela w Ameryce Północnej, natomiast Kapsch, za 33 miliony USD, wejdzie w posiadanie większości pozostałych aktywów poza Ameryką Północną.

Porozumienie obejmuje przejęcie ważnych kontraktów w obszarze GSM z takimi północnoamerykańskimi operatorami jak AT&T czy T-Mobile. W ramach porozumienia Ericsson zaoferuje zatrudnienie około 350 pracownikom Nortela. Północnoamerykańskie przedsięwzięcia Nortela, w segmencie GSM, były warte w 2008 roku około 400 milionów USD.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: