Ericsson ma globalny kontrakt z Vodafone

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 2
Opinie: 2

Ericsson został wybrany przez Vodafone do zarządzania dostawą i dystrybucją części zamiennych sieci komórkowych do swoich kilku głównych europejskich jednostek operacyjnych m.in. w Niemczech, Hiszpanii i Portugalii. W ramach kontraktu, Ericsson przejmie odpowiedzialność za logistykę, składowanie, naprawę i wymianę produktów pochodzących od różnych dostawców w wybranych krajach. Operacja ta ma przynieść Vodafone oszczędności poprzez niższe średnie ceny zarządzania elementami oraz wyższy poziom usług.

Umowa będzie obejmowała całościowe zarządzanie częściami zamiennymi 2G, 3G i sprzętu transmisyjnego w wybranych krajach w Europie. Inicjatywa ta stanowi część strategii Vodafone mającej na celu redukcję kosztów. Obecnie każda jednostka operacyjna Vodafone sama prowadzi działania związane z jej częściami zamiennymi.

Inne korzyści, które odniesie Vodafone, obejmują harmonizację procesu dostarczania elementów zapasowych, większą przejrzystość cenową świadczonych usług jak również wykluczenie potrzeby inwestowania w rynek części zamiennych w przyszłości. Ponad to, zakupione elementy do wszystkich objętych nią jednostek operacyjnych będą dostarczane przez jednego dostawcę.

Kontrakt wszedł w życie w kwietniu 2007 roku a usługa będzie wdrażana w jednostkach operacyjnych Vodafone przez cały rok. W tym czasie Vodafone będzie miała możliwość objęcia zakresem umowy inne kraje.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: