Ericsson na targach KST w Bydgoszczy

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 0

Podczas targów Krajowe Sympozjum Telekomunikacji w Bydgoszczy Ericsson przedstawi swoją najnowszą ofertę dla operatorów świadczących usługi komercyjne. Firma zaprezentuje Soft Swich, czyli Ericsson Engine Multimedia - sieć nowej generacji działająca w pełni w oparciu o protokół IP oraz chcąc przybliżyć użytkownikom końcowym wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych Ericsson zaprezentuje Blip, Web Screen oraz Radio Internetowe

Ericsson Engine Multimedia - rozwiązanie typu Soft Switch 


Engine Multimedia to rozwiązanie sieci nowej generacji bazujące na architekturze IETF typu Softswitch umożliwiające transmisję klasycznych usług czasu rzeczywistego na platformie sieci transportowej IP. 
Adresowane jest do operatorów zainteresowanych konwergencją sieci PSTN/IP. Jest ono pierwszym krokiem w kierunku tworzenia pełnej sieci wielousługowej. Rozwiązanie umożliwia obsługę ruchu typu wdzwanianego do Internetu jak i transmisję głosu w sieci IP (VoIP). 
Engine Multimedia posiada szereg zalet dla potencjalnych operatorów jak i dostawców usług internetowych ISP. 

 • Dla ruchu wdzwanianego umożliwia na wczesnym etapie przekierowanie ruchu IP do sieci IP odciążając w ten sposób zasoby sieci PSTN. 

 • Otwarte środowisko tworzenia usług umożliwia ich szybką i elastyczną implementację 

 • Dla dostawców Internetu rozwiązanie Engine Multimedia daje możliwość transportu głosu w posiadanej sieci IP 

 

Engine Multimedia bazuje na architekturze IETF/Megaco&Sigtran i spełnia wszystkie wymagania nakładane na sprzęt nowej generacji. 

 • bazuje na standardach 

 • wspiera protokoły SS7, MGCP, SIP, H.323, H.248, Sigtran 

 • jest produktem o doskonałej skalowalności 1:M:N 

W skład Engine Multimedia wchodzą trzy główne elementy: 

 • Brama Medialna - przekształcająca sygnał z klasycznej sieci PSTN na pakiety IP transmitowane przy użyciu protokołu RTP 

 • Kontroler Bram Medialnych - zbudowany na platformie sprzętowej Sun Microsystems; zarządza zasobami w Bramach Medialnych i sygnalizacją w sieci wewnętrznej a także odpowiada za wymianę sygnalizacji z siecią zewnętrzną pełniąc funkcję punktu końcowego sygnalizacji 

 • Brama Sygnalizacyjna - przekształca sygnalizację ISUP/MTP z sieci PSTN na sygnalizację ISUP transmitowaną przy użyciu pakietów IP 

Oprócz skalowalnej architektury istotną zaletą systemu Engine Multimedia jest możliwość zaimplementowania szerokiej gamy usług: 

 • muzyka i video na żądanie 

 • klasyczna telefonia (głos i fax w czasie rzeczywistym) 

 • telewizja wysokiej rozdzielczości HDTV 

 • wspólne przetwarzanie danych komputerowych (collaborative computing) 

 • gry interaktywne w czasie rzeczywistym 

Mobile @ Home 

 

Koncepcja Mobile @ Home opiera się na połączeniu technologii mobilnej z sieciami stałymi. Wykorzystanie przepustowości sieci szerokopasmowych oraz radiowego dostępu Bluetooth Mobile @ Home usprawnia dostarczanie usług szerokopasmowych do miejsc gdzie nie ma zasięgu radiowego UMTS. Technologia ta pozwala na przesył danych z szybkością 700 kbit/s między terminalem komórkowym a stacją bazową. 
Na Mobile @ Home składa się: 

 • telefon komórkowy z portem Bluetooth (np. Ericsson R520, T39) 

 • stacja bazowa Bluetooth (przeznaczona do instalacji w budynku mieszkalnym, HBS) 

 • kontroler stacji bazowej (HBSC) 

Stacja bazowa jest połączona do rdzenia sieci mobilnej poprzez szybkie łącze internetowe (ADSL, modem kablowy itp.). 
Kontroler stacji bazowej łączy się bezpośrednio z rdzeniem istniejącej sieci GSM/UMTS. Wszystkie interfejsy między HBSC a rdzeniem sieci mobilnej są standardowe, co oznacza że wszystkie usługi mobilne są dostępne. 
Zasadą jest oferowanie tych samych usług pomiędzy stacją bazową HBS, a publiczną stacją bazową oraz utrzymanie istniejących usług np. roamingu. 
Mobile @ Home pozwala operatorom na rozbudowę infrastruktury GSM/UMTS na obszarach, gdzie nie ma możliwości zbudowania stacji bazowej, dzięki wykorzystaniu szerokopasmowego łącza IP oraz dostępu radiowego Bluetooth. 
Mobile @ Home umożliwia szybkie wprowadzanie usług sieci 2.5G/3G w miejscach gdzie jeszcze nie ma dostępu radiowego lub w miejscach, gdzie budowa infrastruktury stacji bazowych będzie nieekonomiczna. 
Z punktu widzenia użytkownika końcowego dostęp radiowy z wykorzystaniem technologii Bluetooth daje lepszą jakość usług. Usługi będą dostępne wszędzie bez dostrzegalnych zmian przy przejściach z obszaru o zasięgu radiowym UMTS do stref objętych Bluetooth. Użytkownik będzie wykorzystywał ten sam telefon w domu jak i na zewnątrz. Jeden numer wystarczy dla wszystkich usług. 

BLIP 

BLIP (Bluetooth Local Infotainment Point) jest urządzeniem dającym posiadaczowi telefonu, lub przenośnego komputera wyposażonego w technologię Bluetooth, bezpłatny dostęp do lokalnych informacji oraz Internetu. Dostęp do informacji ma każdy użytkownik znajdujący się w promieniu 10 metrów od BLIP. Ponieważ wiadomo, że odbiorcą informacji jest osoba znajdująca się w pobliżu, informacje te mogą być dopasowane do konkretnej lokalizacji i sytuacji. 
BLIP ma wiele potencjalnych zastosowań: 

 • Sklep informuje klientów o produktach na wystawie. Klient może otrzymać informację, a nawet zamówić produkt z wystawy gdy sklep jest zamknięty. 

 • Podróżni czekający na autobus (lub inny środek transportu) mają dostęp do rozkładów jazdy, Internetu oraz innych przydatnych informacji, takich jak wykaz hoteli, restauracji, itp. 

 • W muzeum sieć BLIP'ów informuje o eksponatach i wysyła informacje zależne od tego, przy którym eksponacie znajduje się zwiedzający. Zwiedzający może także wybrać odpowiedni dla siebie język. 

 • W fabryce lub w domu BLIP informuje o działaniu i stanie podłączonego do niego urządzenia. 

 • Przechodząc obok reklamy, za pomocą BLIP'a można otrzymać więcej informacji na temat reklamowanego produktu, zamówić go, lub otrzymać na wyświetlaczu kupon rabatowy. 

Wraz z BLIP'em powstała powszechnie dostępna platforma służąca do pisania aplikacji działających na tym urządzeniu. W miarę powstawania nowych aplikacji możliwości wykorzystania BLIP'a będą ograniczone jedynie naszą wyobraźnią. 

Web Screen H610 

Nowoczesny produkt firmy Ericsson Web Screen H610 jest urządzeniem umożliwiającym jednoczesny przesył głosu i danych. Bezprzewodowy terminal daje szybki i wygodny dostęp do internetu poprzez łącze radiowe oparte na technologii Bluetooth. 
Użytkownik może cieszyć się jego wielofunkcyjnością korzystając z usług poczty głosowej, poczty elektronicznej oraz telefonii bezprzewodowej. Ericsson Web Screen H610 oferuje również również funkcje notatnika oraz kalendarza. 
Częścią systemu Web Screen H610 jest przenośny ekran dotykowy wraz z głośnikami, mała stacja bazowa oraz ładowarka. 
Ogromną zaletą tego rozwiązania jest swoboda przemieszczania się w obrębie całego domu, eliminując plątaninę kabli. Naciśnięcie jednego punktu na ekranie z łatwością aktywuje lub dezaktywuje urządzenie. Wszystkie funkcje Web Screen wykonywane są za pomocą ekranu dotykowego z przejrzystym menu. Całe urządzenie wymaga jedynie łącza PSTN. 

Radio Internetowe 

Firma Ericsson wprowadziła na rynek radio stereofoniczne umożliwiające odbiór tysięcy stacji z całego świata. Wystarczy połączenie do internetu. 
Przenośny odbiornik może znajdować się w odległości do 100m od stacji bazowej, umieszczonej w dowolnym miejscu w domu. Połączenie radiowe umożliwia technologia Bluetooth. Radio posiada wbudowany wyświetlacz ciekłokrystaliczny pozwalający użytkownikowi na wybór interesujących go stacji. Dodatkowo wbudowano odtwarzacz MP3. Radio można również podłączyć do domowego zestawu stereo. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: