Deutsche Telekom z partnerami testuje w Warszawie połączenia głosowe w sieci 5G na sprzęcie różnych dostawców

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Ericsson współpracuje w obsłudze połączeń głosowych w sieci 5G w trybie end-to-end w środowisku wielu dostawców

Pierwsze na świecie połączenie głosowe bazujące na technologii 5G Voice over New Radio zostało zrealizowane w sieci zbudowanej z elementów pochodzących od różnych dostawców w laboratorium w Warszawie. Była to współpraca Deutsche Telekom, Ericsson, Nokia, Qualcomm, Samsung i Xiaomi.

Testy pozwoliły zweryfikować możliwości sieci 5G, działającej w oparciu o architekturę Standalone (SA) z równoległymi sesjami usług z zakresu głosu i danych 5G. Taka konfiguracja pozwoliła na zintegrowanie 5G Core od firmy Ericsson z architekturą i IP Multimedia Subsystem (IMS) dostarczoną przez firmę Nokia, a same połączenia były z kolei realizowane na komercyjnych terminalach Samsunga i Xiaomi oraz Mobile Test Platform od Qualcomm.

Deutsche Telekom wraz z Nokią i Ericssonem stworzyli infrastrukturę sieci 5G w laboratorium Deutsche Telekom w Warszawie, gdzie przeprowadzane są testy na potrzeby Grupy DT. Konfiguracja objęła integrację tzw. core pakietowego 5G (5GC) Ericssona i IMS (IP Multimedia Subsystem) Nokii, realizującego połączenia głosowe przy czym rdzeń IMS był odpowiedzialny za zapewnienie usługi głosowej w 5G.

Transmisja została przetestowana z wykorzystaniem technologii dostępu radiowego 5G NR Standalone (SA) Ericssona i Nokii. Połączenia głosowe zostały zrealizowane przy użyciu Samsunga Galaxy S21 5G, Xiaomi Mi 11 Lite 5G i innych testowych telefonów z 5G.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: