Test Ericsson R320s

Recenzje
Opinie: 61

R320s to lekki aparat . Łącznie z baterią Ultra Slim telefon waży 95g (bateria testowanego modelu to Li-Ion Slim Battery BSL-11 850 mAh - waga około 100g). Mała waga wcale nie musi oznaczać małych wymiarów, o czym możemy się przekonać patrząc na ten telefon. Jedynie grubość „trzystadwudziestki” zasługuje na uznanie, szczególnie gdy wyposażymy go w baterię Ultra Slim. Taka nieproporcjonalna budowa sprawia, że telefon źle leży w dłoni. Po kilku dniach można się do tego jednak przyzwyczaić. 
W końcu przyszła pora na umieszczenie karty SIM. I tu o ile włożenie karty nie nastręcza większych problemów, to wyjęcie jej, nie jest już takie proste (szczególnie przez osoby nie posiadające paznokci o odpowiedniej długości). 

R320s zwraca uwagę swoim wyświetlaczem, czyli tym co do tej pory było piętą Achillesową szwedzkiego koncernu. Wyświetlacz jest duży, pięcioliniowy i ma ładne zielonkawe podświetlanie. Kontrast wyświetlacza można zresztą regulować za pomocą odpowiednich kodów. Aby zmienić kontrast należy wpisać: prawo, *, 2 razy lewo, *, lewo, *. Po wykonaniu powyższej czynności dostajemy się do menu serwisowego, skąd m. in. jest dostęp do wersji software'u aparatu oraz funkcji zmiany kontrastu wyświetlacza.

 

 

Zauważalna jest bezwładność telefonu (reaguje czasem z pewnym opóźnieniem). O ile klawiatura działa w miarę poprawnie to w przypadku przycisków nawigacyjnych trzeba użyć trochę siły. W sumie powoduje to lekki dyskomfort przy pisaniu SMS-ów - szczególnie, kiedy zachodzi konieczność wybrania litery lub znaku, który znajduje się na trzecim lub czwartym miejscu (trzeba czekać na reakcję telefonu). Na szczęście producent pomyślał o umożliwieniu użytkownikowi dostępu do dalszych liter poprzez wykorzystanie suwaka głośności, umieszczonego po lewej stronie aparatu. I tak np. aby uzyskać trzecią literę lub znak klawisza należ przesunąć suwak w dół i nacisnąć jednocześnie odpowiedni klawisz, aby uzyskać drugą literę lub znak klawisza należy przesunąć suwak w górę i nacisnąć jednocześnie odpowiedni klawisz itd. Suwak głośności okazuje się przydatny nie tylko w tym przypadku. Umożliwia sprawdzenie w każdej chwili stanu baterii (podawany jest czas gotowości oraz czas rozmów w godzinach), daty, godziny budzenia (jeśli budzik jest uaktywniony) czy też profilu jaki jest wykorzystywany w danym momencie. W tym celu należy przesunąć go w górę bądź w dół, gdy telefon znajduje się w trybie gotowości. Podawane są również informacje lokalne stacji bazowej (jeśli ta opcja jest włączona). 

Suwak umożliwia również poruszanie się po menu (tu okazuje się lepszy od klawiatury, działa od niej szybciej i daje możliwość przewijania menu "w kółko", czego nie daje się zrobić stosując przyciski nawigacyjne). Umożliwia też realizację funkcji wybierania głosowego oraz pozwala na odrzucenie połączenia. Niestety w udostępnionym mi modelu brakowało tegoż przycisku. Może to świadczyć o tym, iż suwak łatwo wypada z telefonu (lub testowany był wcześniej przez osobę, która nie obchodziła się z nim odpowiednio). Niemniej jednak domowymi sposobami udało mi się pokonać powstałą niedogodność. 
Po wymianie karty SIM Idei na SIM Plusa telefon wykazywał zdecydowanie większą bezwładność. Okazało się później, że aparat reaguje w ten sposób po każdorazowej zamianie kart i włączeniu. Efekt ten nie trwa na szczęście zbyt długo. Ale gdy bezpośrednio po zalogowaniu do sieci rozpocząłem wędrówkę po menu za pomocą klawiszy nawigacyjnych (przyciskałem je dość szybko), zakończyło się to dość szybkim zawieszeniem słuchawki. W tym momencie pomogło jedynie wyjęcie baterii (sytuacja taka przydarzyła mi się jedynie za pierwszym razem).
Wybieranie głosowe działało bez zastrzeżeń. W większości przypadków aparat bezbłędnie rozpoznawał etykiety głosowe. Nawet gdy etykiety nagrane przeze mnie wywoływane były przez inne osoby. W trakcie rozmowy słuchawka okazuje się jednak jakby trochę za cicha. Jak na model z wyższej półki moje oczekiwania były trochę wyższe. 
Bateria w opisywanym modelu w trybie czuwania wytrzymywała około 80 godzin - co różniło się z danymi jakie można uzyskać z wyświetlacza telefonu o około 15%. A z danymi ze strony producenta o prawie 30%.


Porównanie rozmiarów z konkurentami

Menu 
Zakładki menu są ponumerowane, co również przyczynia do łatwiejszej obsługi, gdyż wystarczy wcisnąć klawisz z odpowiednim numerem aby dostać się do wybranej zakładki. Zakładki dodatkowo oznaczone są ikonkami. Prawie wszystkie pozycje menu są numerowane. Po dłuższym zatrzymaniu kursora (około 5s.) na wybranej pozycji menu ukazuje się animowana informacja o jego funkcjach (menu pomocy). Menu pomocy można wyłączyć. 

Aby obejrzeć animację menu pomocy kliknij na zdjęcie. 


Menu jest czytelne i poruszanie się po nim nie sprawia problemów. 

Spis telefonów 
W menu "Spis telefonów" mamy następujące funkcje: Znajdź i połącz, Dodaj numer, Znajdź i Edytuj, Wizytówki, Etykiety głosowe, Grupy, Adresy e-mail, Telekarty, Stan pamięci, Stałe Numery oraz Numery Serwisu. 

Aby obejrzeć krótką animację tej pozycji menu kliknij na zdjęciu (mpeg 368KB).


Bardzo dobry jest dostęp do książki telefonicznej. Wystarczy w trybie gotowości przytrzymać dłużej przyciśnięty klawisz numeryczny, który opisany jest literą bedącą początkiem szukanej nazwy. I tak np.: szukając wpisu zaczynającego się literą N wciskamy dłużej klawisz numeryczny 6 i po pokazaniu się spisu telefonów wciskamy klawisz 6 ponownie. Jest to dość wygodne i szybkie rozwiązanie. Dodatkowo można dostać się do odpowiedniej pozycji w książce poprzez wpisanie w trybie gotowości szukanego numeru i wciśnięcie klawisza # (np. 39#).
Grupy wpisów mogą posłużyć do wysyłania wiadomości tekstowych do kilku adresatów jednocześnie. 
Usługa Telekarty pozwala skierować opłaty na rachunek karty kredytowej lub telefonicznej. W telefonie przewidziano miejsce na zapamiętanie dwóch numerów kart. Oba numery chronione są cztero lub ośmiocyfrowym kodem zabezpieczającym. 
Telefon umożliwia zapisanie do 10 e-maili oraz 9 etykiet głosowych. Potwierdza się w tym miejscu stwierdzenie, że aparat gubi wpisane adresy e-mail po zmianie karty SIM :(. 
W aparacie jest możliwość tworzenia i przesyłania wizytówek (ale jedynie pomiędzy podobnym telefonem lub komputerem kieszonkowym PC/PDA). 

Wiadomości
W menu Wiadomości znajdziemy takie funkcje jak: Połączenie z pocztą, Wiadomości odebrane, Wyślij nową, Wiadomości nie wysłane, Szablony, Wiadomości wysłane oraz Opcje. 

Aby obejrzeć krótką animację tej pozycji menu kliknij na zdjęciu (mpeg 118KB).

Kłopoty z pisaniem SMS-ów opisałem powyżej. W aparacie występował jednak jeszcze inny problem. Mianowicie po otrzymaniu SMS-a i użyciu opcji odpowiedzi telefon informował, że nie może jej wysłać, po czym zapisywał ją w wiadomościach nie wysłanych. Dopiero ponowna próba wysłania z tego miejsca SMS-a kończyła się sukcesem :|. 
Podczas pisania SMS-a omyłkowe wciśnięcie NO powoduje automatyczne zapisanie wiadomości w wiadomościach nie wysłanych. Do wiadomości można przypisać trzy możliwe sygnały dźwiękowe: Wyciszony, Kliknięcie i Ton :| (trochę jednak przy mało). Telefon nie posiada potwierdzenia doręczenia wiadomości :(.
R320s nie posiada gotowych szablonów. Umożliwia jednak tworzenie własnych. Jest więc pełna swoboda tworzenia często używanych sformułowań. 

Informacje o połączeniach
Można tu znaleźć informacje o Połączeniach nie odebranych, Listę połączeń, Koszty połączeń, Liczniki połączeń, Następne połączenie oraz Opcje. 

Aby obejrzeć krótką animację tej pozycji menu kliknij na zdjęciu (mpeg 110KB).

Szybki dostęp do listy połączeń można uzyskać w dwojaki sposób. Pierwszy: naciskając klawisz YES, drugi: naciskając klawisz 0 potem #. 
Sygnalizacja czasu w trakcie trwania połączenia jest fabrycznie ustawiona na 1 minutę i nie ma możliwości zmiany tego ustawienia. Przydałaby się opcja o powiadamianiu przed upływem minuty, ale widocznie producent doszedł do wniosku, że z aparatu będą korzystały osoby, które nie zwracają uwagi na to czy rozmowa trwała 59s czy też 1min01s. Może i słusznie?

Ustawienia
W "Ustawieniach" są opcje: Dźwięki i alarmy, Profile, Opcje połączeń, Sieci, Prezentacja, Język, Zegar/Data, Blokady, Sterowanie głosem, Zestaw słuchawkowy i Ustawienia początkowe. 

Aby obejrzeć krótką animację tej pozycji menu kliknij na zdjęciu (mpeg 164KB).

Nie poraża w tym modelu ilość dzwonków. Zaledwie 14 sygnałów dzwonka nie jest oszałamiającym wynikiem. Ale jest jeszcze kompozytor, który umożliwia skomponowanie i zapisanie 4 własnych melodii. Niestety podczas własnoręcznego komponowania (korzystałem z opisów melodii dostępnych na stronach www i przeznaczonych dla Ericssonów) melodie były trudno rozpoznawalne. Dla osób bardziej utalentowanych zapewne będzie to prostsze. Można również przesyłać melodie z innych podobnych telefonów bądź komputerów kieszonkowych PC/PDA. 
Ericsson R320s ma wbudowany alarm wibracyjny oraz modem. Alarm wibracyjny w tym modelu nie jest rewelacyjny. W tym miejscu telefon ustępuje choćby Timeportowi. Klawiatura aparatu, podczas włączonego alarmu wykazuje cechy „grzechotki”. Stopień grzechotania zapewne zmienia się wraz ze zmianą stopnia zużycia klawiatury :(. Generalnie jednak wibracje są wyczuwalne. 
R320s posiada 6 różnych profili, które można zmieniać zgodnie z własnymi preferencjami (z wyjątkiem profilu Normal). Dodatkowo telefon rozpoznaje gdy umieścimy go w zestawie samochodowym i automatycznie ustawia się w profil – samochód. 
Opcje połączeń zawierają: Przekierowania, Filtr połączeń, Grupy zamknięte itd.
Prezentacja pozwala na ustawienie własnego powitania, właściwości podświetlania, swoich numerów (mowa, faks, dane) oraz można wyłączyć menu pomocy (animowane menu pojawiające się przy dłuższym zatrzymaniu na wybranej funkcji w menu). 

Dodatki
Kalendarz, Włącz. podczerwień, Budzik, Minutnik, Stoper, Pamięć kodów, Kalkulator, Gry, Notatka głosowa, Akcesoria.

Aby obejrzeć krótką animację tej pozycji menu kliknij na zdjęciu (mpeg 172KB).


Telefon posiada bardzo dobry kalendarz. Jest tu możliwość zapisania spotkań, telefonów oraz przypomnień. Można obejrzeć aktualny dzień, tydzień bądź miesiąc. 

Niestety po raz kolejny miałem możliwość przekonania się, że nie ma rzeczy idealnych. Trochę odczuwalny jest brak funkcji powtarzalności określonych ustawień kalendarza (np.: dla osób które odbywają systematycznie spotkania itp.). Producent mógł również pomyśleć o automatycznej zmianie profilu o zadanej porze. Jak na razie jednak profile są zmieniane automatycznie jedynie po znalezieniu przez telefon określonych akcesoriów przypisanych do danego profilu. 
Dobrze sprawuje się w aparacie port IrDA i trzeba przyznać, że został ładnie wkomponowany w telefon. Port jest aktywowany zarówno automatycznie po wybraniu funkcji, która z niego korzysta jak i ręcznie. Korzystanie z portu podczerwieni wpływa niestety niekorzystnie na czas pracy baterii. 

Telefon posiada także budzik, minutnik, stoper, kalkulator, gry oraz pamięć kodów. 
W przypadku budzika producent mógłby się pokusić o dodanie opcji powtarzania alarmu o tej samej porze. Obecnie czynności ustawiania czasu budzenia trzeba dokonywać za każdym razem, niezależnie czy wstajemy o różnych godzinach czy o tej samej. 
Minutnik okazuje się przydatną funkcją gdy np.: ... gotujemy jajka na twardo ;-)). Odliczenie wprowadzonego czasu sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym. 
Stoper pozwala na zapisanie do 9 międzyczasów :o. 
Kalkulator jest bardzo prosty i umożliwia wykonywanie podstawowych operacji tj. +, -, *, /. 
Pamięć kodów – jest funkcją, która pozwala na zapamiętanie kodów wszystkich kart wszelkiego typu, począwszy od kredytowych po np.: karty dostępu do miejsca pracy. Ericsson wyszedł naprzeciwko ludziom, którzy wraz ze wzrostem ilości posiadanych przez siebie kart, mają coraz więcej kłopotów z zapamiętaniem wszystkich kodów je zabezpieczających. Dostęp do zapisanych w telefonie kodów chroniony jest hasłem. Jest również możliwość wprowadzenia słowa sprawdzającego, które może posłużyć użytkownikowi za potwierdzenie poprawności hasła. W przypadku błędnego prowadzenia hasła telefon generuje niepoprawne słowo kluczowe oraz błędne kody, zabezpieczając w ten sposób dostęp do kodów przez osoby niepowołane. 
R320s posiada wbudowane 2 gry: Tetrisa oraz Klondike. 

O ile w pierwszym przypadku nie ma chyba wątpliwości na czym gra polega, o tyle w drugim przypadku należy się wyjaśnienie. Gra jest niczym innym jak dobrze znanym dla użytkowników systemu Windows Pasjansem. Adaptacja tej gry do wersji, która nadawałaby się do zaimplementowania w telefonie komórkowym, wymagała od inżynierów Ericssona nie lada pomysłowości. Ale mogą być zadowoleni z efektu końcowego. Również Tetris został zaimplementowany ciekawie, gdyż podczas gry użytkownik musi trzymać telefon poziomo. Obie gry mogą się podobać.


„Trzystadwudziestka” pozwala na nagranie notatek głosowych o długości do 92 sekund w trybie normalnym, bądź o długości 36 sekund w trybie Hi-Fi. Jakość jest w drugim przypadku zdecydowanie lepsza. Można również nagrywać podczas trwania rozmowy. Jest tu możliwość nagrywania swojego rozmówcy lub siebie. 

Usługi WAP

Aby obejrzeć krótką animację tej pozycji menu kliknij na zdjęciu (mpeg 100KB).

Po skonfigurowaniu telefonu (sieć Idea) przystąpiłem do pierwszego połączenia. Telefon bez problemu zalogował się do strony Idei i podczas całego testu nie zawiesił się ani razu. Nie zaobserwowałem również problemów z przeglądaniem stron wapowych, chociaż przeglądarka mogłaby działać trochę szybciej. Ustawienia telefonu do obsługi WAP-u są dostępne tutaj.

Moje Skróty

Aby obejrzeć krótką animację tej pozycji menu kliknij na zdjęciu (mpeg 94KB).

Przydatna funkcja. Umieszczając w tym menu najczęściej używane przez nas ustawienia uzyskujemy do nich szybki dostęp. 

Podsumowanie

Ogólnie prezentowany powyżej model Ericssona posiada kilka niedociągnięć. Nie są to na szczęście braki, które mogłyby w jakiś sposób przysłonić szereg zalet tego telefonu. Na pewno nie jest to model dla "Kowalskiego", który używa telefonu wyłącznie do rozmów i do delektowania się nowymi super melodyjkami. Telefon skierowany został do segmentu rynku, w którym odbiorcami są ludzie traktujący telefon jako narzędzie pracy. Jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad zakupem tego modelu i posiada wystarczającą ilość gotówki to zachęcam. Może R320s nie wszystkim się podoba, ale jest z pewnością funkcjonalny. Osobiście jestem zadowolony z użytkowania tej komórki. 

Dane techniczne: 

System: GSM 900/1800 oraz E-GSM
Wymiary: 130/51/15
Waga (z baterią ultra slim): 95g
Szybkość przesyłania danych: 9600 b/s bez kompresji (z kompresją V.42bis – 38400 b/s)
Faks: do 9600 b/s, grupa III, klasa 1 i 2
Czas rozmów (bateria Li-Ion BSL-11): 4 godziny 35 minut
Czas czuwania (bateria Li-Ion BSL-11): 103 godziny
Wyświetlacz: graficzny pięcioliniowy
Książka telefoniczna: 99 miejsc
Ilość dzwonków: 14 + 4 własne
Pozostałe funkcje:

WAP, IrDA, wybieranie i odbieranie głosowe, alarm wibracyjny, kalkulator, zegar, alarm, organizer, kalendarz, gry (tetris, klondike), przesyłanie danych i faksów, możliwość zapisania 10 e-maili oraz 9 etykiet głosowych.

 

Opinie:

Opinie archiwalne (61):

Komentuj

Komentarze / 61

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  micharo pisze: 2001-09-23 00:26
  Fajny telefon, jeden z lepszych z jakimi mialemi mialem do czynienia
  0
 • Users Avatars Mini
  sitek pisze: 2001-10-03 03:34
  Polecam wszystkim. Jestem z niego bardzo zadowolony...
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-10-15 00:41
  Bardzo fajny telefonik, choś pierwszy, który miałem poszedł do wymiany po 2 dniach (końcówka mocy z tego co wiem) :( jednak drugi (tzn ten na który był wymieniony 1szy) sprawuje się świetnie i nie ma z nim problemu) Co do wymiarów to faktycznie wydaje się duży, jednak jego grubość powoduje, że łatwo się go nosi.
  0
 • Users Avatars Mini
  bob_gr pisze: 2001-10-26 01:53
  dobry test, szczegolnie porownanie z innymi aparatami
  0
 • Users Avatars Mini
  marklund pisze: 2001-10-26 18:40
  co tu dużo mówić słuchawka która jest zrobiona na dużym poziomie , jeśli chce się mieć dobry aparat to jest to naprawdę dobry wybór , trzeba tylko uważać żeby nie kupić wynalazku made in malaysia czy made in ericsson ponieważ w tym wypadku może ten zakup napsuć trochę krwi , jeśli kupować to tylko made in sweden.
  0
 • Users Avatars Mini
  EBEM pisze: 2001-10-31 16:13
  "brak funkcji powtarzalności określonych ustawień kalendarza" - bosz ... nie wazne co by telefon mial i tak beda marudzic, juz czepianie sie do niego to juz przesada!
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-11-02 09:52
  Zdjecia do du.py, ale aparat calkiem fajny tylko troche za duzy! Nara!
  0
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2001-11-20 11:34
  fajny ale niektore wpadki moga denerwowac np. przewijanie klawiszami menu bez petli... ale wyglad jest fajny, klawisze mogly by byc troche wieksze, ale na razie bardziej przydalby sie nowy soft :)
  0
 • Users Avatars Mini
  hortex pisze: 2001-12-11 20:43
  hmm... rozwazam eryka T29s albo tegoz R320, co polecacie ???? glownie pisze smsy i rozmawiam ;
  0
 • Users Avatars Mini
  Blind pisze: 2002-01-08 21:49
  Witam ten ericsson to najlepszy telefon jaki mam myśle że jest lepszy od kilku noki mam na myśli nokie 3310 Jeżeli sądzi tak samo to daj znać !!
  0
 • Users Avatars Mini
  tomas_80 pisze: 2002-01-24 17:25
  t29? chyba dla kobiet
  0
 • Users Avatars Mini
  p54321 pisze: 2002-02-05 20:40
  Ogolnie calkiem udany aparat ale moglby byc troche mniejszy.
  0
 • Users Avatars Mini
  Arturro pisze: 2002-02-19 20:17
  To jest najbardziej fukcjonalny telefon jaki znam trudno ( poza wymiARAMI COKOLWIEK mu zarzucić) jest po prostu bezbłędny i żadne tam Nokie mnie nie przekonają
  0
 • Users Avatars Mini
  draper pisze: 2002-02-19 20:19
  niezle cacko ale troche dlugiiii
  0
 • Users Avatars Mini
  westbammm pisze: 2002-03-09 13:59
  draper: troche duży ale i tak super, super, super!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  AmEno pisze: 2002-05-01 02:08
  Za*****ta maszyna!!! Mam ten telefon od roku i tak naprawde nie mam zadnych zastrzeżeń! W tej cenie nie do przebicia.
  0
 • Users Avatars Mini
  FAN pisze: 2002-05-23 03:13
  Wole 7110, ale ogólnie spox
  0
 • Users Avatars Mini
  Ret pisze: 2002-06-13 04:28
  Rewelacyjny telefon, chyba nie zamieniłbym na żaden inny (spośród sprzedawanych w Polsce). Mam go pół roku, a ciągle jestem pod wrażeniem. To jest ideał telefonu. Zero bajerów, mnóstwo cudownie przydatnych funkcji.
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-06-29 17:09
  mialem ten telefonik i bylem z niego bardzo zadowolony gdybym nie zamienil na communicatora 9110i to mial bym go nadal oprocz t65 i 6310i i oczywiscie ukochanej 3110 :)))))) moze ma yglad cegly swiadczy o tym np kolor :)) ale funkcje mial b dobre nie mowiac juz o baterii i wyswietlaczu ericsson wypyszcza aparaty niczym volvo samochody kanciaste dale za to bardzo dobrej jakosci i zaawansowane technicznie
  0
 • Users Avatars Mini
  gabson pisze: 2002-07-22 22:57
  Bardzo fajny telefonik spośród ok 15 telefonów jakie miałem ten jest na pozycji 3 razem z Nokią 7110 . NR 2 Nokia 6310 i Nr 1 Ericsson R380S . Pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarro pisze: 2002-07-24 20:10
  Jak znacie jakies kody do r320s to prosze o jakiegos maila - jarojak@o2.pl .Z gory dziekuje.
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-08-27 22:24
  On jest za duży, aby znaleść uznanie u dzisiejszych odbiorców
  0
 • Users Avatars Mini
  blade770 pisze: 2002-08-29 22:58
  Jeszcze go niemam ale wiem że jest to swietny telefonik, jest w nim tylko jedna wada-długość stanowczo za długi ale extra bardzo cienki .
  0
 • Users Avatars Mini
  F1 pisze: 2002-11-24 14:08
  teraz co prawda uzywam r310s , ale 320tke mial moj kuzyn, potem jego siostra (moja kuzynka ;)) i bardzo chwalili. ja tez po kilkudniowym tescie nie moglem na nic narzekac. co eryk, to eryk. pozdr F1
  0
 • Users Avatars Mini
  falenty pisze: 2002-12-05 18:00
  następny fon który ma ranking 9 a nie ma go w TOP10
  0
 • Users Avatars Mini
  falenty pisze: 2002-12-05 18:00
  jaka lipa ten top 10
  0
 • Users Avatars Mini
  Tytan pisze: 2002-12-06 18:14
  Panie moderatorze, czy nie wyciagacie wnioskow z opini userow.
  0
 • Users Avatars Mini
  mekintosz pisze: 2002-12-18 22:37
  Kupilem ten telefon jako kompromis cena/mozliwosci. Szukalem czegos co da mi funkcje Noki 6210 w dobrej cenie. Na razie zdradzilem Nokie ale uwazma,ze fon jest bardzo praktyczny - trzeba go poznac i polubic. Najjlpeioej go ocenily moje kolezanki - co to jest? kieszonkowy laptop ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  GSMistrz pisze: 2003-02-04 12:46
  Ten telefon ma lepsze funkcje niż 6210 (np. dyktafon). Gdyby był troche mniejszy, to napewno by kosztował powyżej 500 zł.
  0
 • Users Avatars Mini
  marekgrabon pisze: 2003-02-05 00:32
  ma jeszcze jedną u mnie na wyświetlaczu pojawiały się szlaczki no i wiele razy poszła końcówka ale tak pozatym to oki
  0
 • Users Avatars Mini
  parys pisze: 2003-02-10 23:32
  ciekawy ksztalt
  0
 • Users Avatars Mini
  rami pisze: 2003-02-27 15:57
  zbyt duzy! i jak dla mnie zle sie go trzyma w dloni!
  0
 • Users Avatars Mini
  nr124 pisze: 2003-03-07 18:06
  bardzo pbszerny i wyczepujący opis i podziw dla autora.Co do telefony to duży ale lekki. Zle sie go trzyma w dłoni powód taki jak podał autor jest nieproporcjonalny czy jakos tak on to ujął:))
  0
 • Users Avatars Mini
  child_91 pisze: 2003-03-11 00:14
  Telefon jest ok,prawda jest trochę duży ale fajnie wygląda
  0
 • Users Avatars Mini
  javorus pisze: 2003-03-11 16:27
  przesadzili z jego wielkoscia, nie mogli zrobic mniejszego, bylby ok.
  0
 • Users Avatars Mini
  smokeWEED pisze: 2003-03-11 19:46
  telefon na wage zlota pod wzgledem swojej ceny w promocji pare lat temu.. i wogole sie nei zuzywa.. super cool
  0
 • Users Avatars Mini
  wilcek pisze: 2003-03-12 15:01
  telefon brzydki, posiadał go moj znajomy i spieprzyla sie w nim jedna z czesci, jak sie okazalo niewymienialna :|
  0
 • Users Avatars Mini
  wilcek pisze: 2003-03-12 15:03
  cholera nie jestem teraz pewien czy moj znajomy posiadal ten model, ale na 90% tyo byl ten
  0
 • Users Avatars Mini
  borysj pisze: 2003-03-18 10:10
  jeszcze raz powiem ze jest zarabisty, a co do baterii to sa strasznie tanie i dobre
  0
 • Users Avatars Mini
  pandox pisze: 2003-03-23 00:04
  kupiłem go wczoraj i jak na razie jestem na etapie rozpoznawczym ale podoba mi sie. jest to mój pierwszy telefon i mam nadzieje że długo wytrzyma.
  0
 • Users Avatars Mini
  khalon pisze: 2003-04-04 21:02
  teraz to prawie nikt go juz nie kupi
  0
 • Users Avatars Mini
  khalon pisze: 2003-04-04 21:03
  Ale w końcu są jeszcze pre-paidowcy...
  0
 • Users Avatars Mini
  Tyski Boss pisze: 2003-05-03 11:57
  ta ale to byl spoko telefonik duzy bo duzy ale spoko!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-03 02:15
  Mialem ten telefon i jezeli chodzi o wady to wymienilbym zbyt wolno dzialajace menu (ale to juz problem chyba kazdego ericssona). Ktorys tam uprade niby mial przyspieszac ogolne dzialanie,ale mi to jakos niepomoglo. Jezeli chodzi o wymiary to tel rzeczywiscie byl spory, ale za to plaski,dzieki czemu wygodnie sie go nosilo w kieszeni.
  0
 • Users Avatars Mini
  gizmo21 pisze: 2003-06-03 02:26
  gdyby byl mniejszy i bez antenki to git a tak to (:)
  0
 • Users Avatars Mini
  kolczatka2 pisze: 2003-06-15 16:40
  Fajny ,ciekawyy ale antenki nie lubie
  0
 • Users Avatars Mini
  IHAA! pisze: 2003-06-28 01:20
  duży i niemodny już..
  0
 • Users Avatars Mini
  sebekoo pisze: 2003-07-31 13:12
  gdyby nie jesgo wielkość to napewno bym go miał bardzo mi sie podoba duzo funkcji przydatnych polecam tym którzy nie maja nic przeciwko wielkości fonu
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawel pisze: 2003-12-25 13:08
  bardzo fajny i funkcjonalny,czytelne menu, super podświetlanie,ale ta wielkość cegły i do tego jeszcze ta antena. Mając go w kieszeni nie można jechać na rowerze.Mam go od niedawna i sprawdza sie swietnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Roman_Zaglada pisze: 2004-01-19 22:47
  bardzo dobry telefon jak narazie mam go najdluze az 4 miesiace, mozna do niego dostac duzo akcesoriów! pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  wagon pisze: 2004-02-15 14:23
  rzeczywiście ericssony mają coś z oprogramowaniem, mój t28s też czasem potrafił się przytkać
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-05-27 19:49
  ;]
  0
 • Users Avatars Mini
  kamil200222 pisze: 2004-06-30 19:17
  fajnjie nieraz jest poczytac takie stare testy telefonow. Milo sie wspomina :):):)
  0
 • Users Avatars Mini
  pudlarz pisze: 2004-08-05 16:22
  kiszka
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2004-11-08 19:25
  test bardzo fajny ! ale mnie w nim wkurza to ze nie mozna przesylac obrazko i ich scizgac ani ich samemu tworzyc ! to najwieksza jego wada . wielkosc wcale nie jest taka zla . liczy sie objetosc ! ma mniejsza objetosc niz np. 3310 ! ale mowie wam jego wielkosc to jego najmniejsza wada . brak wiadomosci graficznych ( ems) to jego big wada . ale ma metalowe plecki :) jest bbbardzo sloidny ! w tescie podoba mi sie kod na zmiane kontrzstu . tego nie ma nawwwwet w instrukcji . kod jest wlasciwy . wlasnie sprawdzalem go na swoim telefonie. ogulnie telefon nawet jak na dzisiejsze czasy jest wart polecenia ! Pozdrawiam , Pawl
  0
 • Users Avatars Mini
  Hans Kloss 2 pisze: 2005-01-25 20:58
  poczytałem no i już
  0
 • Users Avatars Mini
  cinek_gama pisze: 2005-02-27 15:59
  hehehehehehe
  0
 • Users Avatars Mini
  szczupak007 pisze: 2005-03-08 21:17
  ale brzydacctwo to jest tak zwana "cegła" :P:P
  0
 • Users Avatars Mini
  bubu16 pisze: 2005-09-23 19:07
  cegła
  0
 • Users Avatars Mini
  martini92 pisze: 2005-11-10 21:33
  lol:P
  0
 • Users Avatars Mini
  chmiel pisze: 2007-07-27 11:15
  chlopaki jak zdjąć kod blokady tekefonu z eriksona -taki niebieski telefon dosyć mafu prostokąt bez antenki.nie wiem jaki to model...potrzebuje pomocy!!!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: