Ericsson tworzy nową firmę, która będzie zajmować się licencjonowaniem technologii Bluetooth

Newsy
Opinie: 1
New Page 1

30 listopada 2000 r. - Firma Ericsson zamierza poszerzać swoją ofertę produktów Bluetooth, która obejmuje obecnie komponenty i produkty dla użytkowników indywidualnych), poprzez licencjonowanie technologii Bluetooth dla rozmaitych rozwiązań, zarówno sprzętowych i programowych, jak i dotyczących udostępniania wiedzy na temat technologii Bluetooth, zapewniania szkoleń oraz pomocy technicznej.
Podjęcie takiej decyzji ma na celu wzmocnienie pozycji firmy Ericsson na rynku technologii Bluetooth. Tworząc oddzielną firmę, Ericsson będzie w stanie lepiej skoncentrować się na licencjonowaniu technologii i dalej wzmacniać swoją pozycję lidera na rynku Bluetooth.
Nowa firma będzie udzielać licencji na własność intelektualną związaną z technologią Bluetooth producentom układów scalonych i modułów, jak również dużym producentom sprzętu specjalizującym się w przenośnych urządzeniach dla użytkowników indywidualnych.
Do dnia dzisiejszego do Grupy Specjalnego Zainteresowania Bluetooth (Bluetooth Special Interest Group, SIG) przyłączyło się ponad 2000 firm. Ich celem jest wytwarzanie produktów pracujących w technologii Bluetooth.
Na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora nowej firmy, w której pracuje obecnie około 100 osób, został wyznaczony Jörgen Neckmar.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: