ET nie rozpatrzył możliwości sprzedania Ery

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 13

Rada nadzorcza Elektrimu Telekomunikacja z powodu złożenia rezygnacji przez członka z ramienia Elektrimu, nie zajmowała się ofertą Deutsche Telekom dotyczącą nabycia 51 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Pod koniec sierpnia DT zaoferował Vivendi i Elektrimowi, udziałowcom Elektrim Telekomunikacja 1 mld euro za 51 proc. udziałów w PTC. Oferta DT na kupno akcji PTC jest ważna do 5 września. Hans Ehnert, rzecznik DT nie dopowiedział, czy spółka przedłuży termin ważności swojej oferty. "Poczekajmy, co się stanie jutro, nie chcemy spekulować. Złożyliśmy ofertę i czekamy aż oferta wygaśnie" - powiedział Ehnert.

Zdaniem analityków dalszy rozwój wydarzeń związany z ofertą DT zależeć będzie najprawdopodobniej od decyzji sądu arbitrażowego. "Następnym krokiem będzie tu decyzja sądu arbitrażowego, który rozstrzygnie, czy może dojść do tej transakcji bez zgody Elektrimu" - powiedział PAP Włodzimierz Giller, analityk DB Securities.

Przewodniczący RN Elektrimu Zygmunt Solorz zapowiadał wcześniej, że jeżeli RN Elektrimu Telekomunikacja zdecydowałaby o sprzedaży 51 proc. udziałów w PTC firmie DT, to Elektrim wystąpiłby do sądu o zablokowanie tej transakcji.

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: