Kolejna szkoła testuje eTornister z bezpłatnymi tabletami i internetem Plusa

Newsy
Opinie: 5
Program eTornister

W Szkole Podstawowej nr 350 na warszawskim Bemowie rozpoczyna się program pilotażowy pod hasłem „eTornister – tablety pełne podręczników.” eTornister to specjalny program oferowany przez Polkomtel, który tym razem, po raz pierwszy w Polsce zostanie wprowadzony dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Grupa 50 uczniów dostanie za darmo tablety wyposażone w podręczniki, ćwiczenia i lektury.

Wszystkie tablety będą wyposażone w niezbędne materiały edukacyjne takie jak podręczniki, ćwiczenia, encyklopedie oraz lektury. Urządzenia posiadają bezprzewodowy dostęp do Internetu w sieci Plus. Przeprowadzenie pilotażu pozwoli w przyszłości wdrożyć program „eTornister” we wszystkich szkołach w dzielnicy.

eTornister to program oferowany przez operatora sieci Plus i przeznaczony dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Mogą do niego przyłączać się samorządy i szkoły w całej Polsce.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Greg pisze: 2015-04-21 22:06
  Moja córka w niepublicznej szkole juz ktorys rok ma tylko tablet i e-podręczniki. Szkoła nie jest w Warszawie, która, jak widać jest zacofana i trzeba ją sponsorować. Widocznie dziecko kogoś ważnego z Polkomtela tam się uczy.
  2
 • Users Avatars Mini
  Romek pisze: 2015-04-22 08:36
  Po płaszczykiem edukacji Solorz szuka nowego rynku.
  0
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2015-04-22 09:14
  no i bardzo dobrze jak nasz głupi MEN nie umie tego zrobić to niech taki plus to robi i powinien mieć wyłączność za pomysł. Już od dawna dzieciaki powinny to mieć bo to nie jest majątek. jeden wydatek na tablet na początku roku a później darmowa aktualizacja programu nauczania A tak mamy 5 kg książek do noszenia , i co roku każda klasa klupuje nowe bo oczywiście stare już są nie ważne . i tak co roku ucieka nam rodzicom na same książki 400-500zł rocznie na jedno dziecko. I to jest pomoc rodzicom przez państwo? to jest zachęta do rodzenia dzieci?
  0
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Szewczak pisze: 2015-04-23 15:05
  Zgadzam się. Lepszy taki tableto niż leczenie skrzywionych kręgosłupów.
  0
 • Users Avatars Mini
  Obywatel Świata pisze: 2015-06-28 19:38
  Pod płaszczykiem pilotażu próbuje się wcisnąć kolejny chłam do szkół .... Jak wspomniałw wypowiedzi Roman - polkomtel próbuje sprzedac pomalowane jajo do szkół ciesząc się niezaradnoscią MEN< Skoro taki dobry wójej z Polkomtela to czemu się trzyma tak tego stwierdzenia, że szkoła musi wziąć ich chłamowaty tablet - a nie dowolny dostępny na rynku !? Dlaczego ma korzystać z tabletu Polkomtela skoro obowiązuje zaps ustawy - o Interoperacyjności ! To łamanie prawa i to w biały dzięń ! - Niech sobie Pan dyrektor ze szkoły prowadzącej pilotaż poczyta zaczem wystąpi w głupawej pozbawionej zasadności reklamie! - no chyba że za pilotaż ma dostać tablety za darmo !!! Ale już takim co za darmo bral podręczniki i papier do xero dyrektorem interesowała się prokuratura na śląskiej ziemi :) - i skończyło się to całkiem mało bezpiecznie :) . e- podręczniki powinno dostarczac tylko i wyłącznie MEN - jako organ odpowiadający za edukację i wskazanie zasadnosci użycia podręcznika a forma jest tu drugorzędna ...tak mówi prawo i tego się powinniśmy trzymać . Firma komercyjna jest zainteresowana użyciem ich tabletu ( o przecietnych parametrach ) ale z ich modemem LTE - a to jest ich ZYSK I TO POTWZNY BO WCISKANY POWSZECHNIE ! NIE DAJMY SIĘ MAMIĆ ... :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: