Świetny kwartał realme i Xiaomi w Europie - powodem sprzedawanie smartfonów w Rosji

Newsy
Opinie: 0
Świetny kwartał realme i xiaomi w Europie - powodem sprzedawanie smartfonów w Rosji

Europejski rynek smartfonów spadł o 16% rok do roku do nieco ponad 40 milionów sztuk w trzecim kwartale 2022 r. Problemy gospodarcze w regionie spowodowały dalsze ograniczenia popytu konsumentów.

Samsung utrzymał pozycję lidera mimo dwucyfrowego spadku dostaw rok do roku.

Xiaomi wyprzedziło Apple i jest teraz drugim co do wielkości dostawcą w Europie dzięki znacznemu wzrostowi w Rosji, gdzie chińska firma wykorzystuje nieobecność Samsunga i Apple.

Realme odnotowało również znaczne wzrosty w Rosji i wyprzedziło OPPO jako czwarty co do wielkości dostawca smartfonów w Europie.

Jan Stryjak z Counterpoint Research powiedział: „Ogólny klimat w Europie jest nadal ponury. Słabszy popyt konsumentów na drogie urządzenia, zaostrzony przez problemy z dostawami związane z blokadą w Chinach, oznaczał, że premiera iPhone'a 14 firmy Apple nie była tak silna, jak oczekiwano. Dostawy Xiaomi i realme w Europie Wschodniej wzrosły, ponieważ obaj chińscy producenci wykorzystują nieobecność Apple i Samsunga na rynku rosyjskim. Ten wzrost pomógł Xiaomi wyprzedzić Apple, podczas gdy realme po raz pierwszy w historii stał się czwartym co do wielkości producentem smartfonów w regionie, dzięki bardzo trudnemu kwartałowi dla OPPO”.

Dostawy i rozwój smartfonów w Europie w trzecim kwartale 2022 r

Rynek smartfonów Q3 2022

 

Rynek smartfonów Q3 2022

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: