Exatel - prognoza 30% wzrostu przychodów w 2009 r.

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0

Exatel planuje w IV kw. 2009 roku sprzedać swoją spółkę zależną NOM. Exatel chciałby też wprowadzić w I kw. 2010 roku na NewConnect spółkę zależną Energo-Tel. "Jeśli chodzi o NOM to transakcja pewnie będzie w tym roku, powiedziałbym, że w czwartym kwartale. Pomaga nam w tym Deloitte" - powiedział prezes Zdzisław Nowak. "Plan co do Energo-Tel jest aktualny, ale mamy trochę bardziej skomplikowaną sytuację i na razie uzgadniamy wszystkie kwestie relacji właścicielskich z partnerami co do wprowadzenia na NewConnect i na razie nie rezygnujemy z NewConnect. Raczej bym powiedział, że to będzie pierwszy kwartał" - dodał.

Exatel informował też wcześniej, że mógłby sam zadebiutować na warszawskiej giełdzie najwcześniej w 2010 roku, jeśli Polska Grupa Energetyczna, główny akcjonariusz, podejmie decyzję o wprowadzeniu telekomunikacyjnej spółki na giełdę. Nowak powiedział, że debiut Exatela nie jest wykluczony, ale zaznaczył, że nie ma jeszcze konkretnych planów i nie chciał deklarować terminów.

Exatel spodziewa się, że jego przychody z tytułu transmisji danych wzrosną w całym 2009 roku o 30 proc. Taką właśnie dynamikę przychodów z samej transmisji danych zanotowała spółka w pierwszym półroczu 2009 roku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: