Hurt w Orange ma 2 pomysły na zwiększenie przychodów - MVNO i fiber

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Hurt w Orange ma 2 pomysły na zwiększenie przychodów - MVNO i fiber

Orange planuje udostępnić operatorom w prostszy sposób swoją sieć mobilną, wprowadzając odświeżoną usługę MVNO. Pojawi się ona w ofercie w pierwszej połowie przyszłego roku.  Hurt Orange chce też ułatwić korzystanie innym operatorom z pomarańczowej sieci światłowodów.                

 

Za projekty, które mają zwiększyć przychody z tych źródeł odpowiada Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości.

 

W sumie do końca 2023 roku operatorzy będą mieli do dyspozycji ponad 400 tysięcy łączy z inwestycji Orange Polska w ramach programu POPC, z czego ponad 90 tysięcy to zasięgi, które dopiero zostaną wybudowane.

 

Chcemy zwiększyć współpracę z małymi i średnimi ISP działającymi na lokalnych rynkach,  wsłuchujemy się też w głosy z branży. Będziemy się starali uatrakcyjnić naszą ofertę i uprościć warunki współpracy. Planujemy m.in. wdrożyć nowy portal do obsługi zamówień i procesów w ramach usług realizowanych na światłowodzie – wyjaśnia Maciej Nowohoński. Będzie to spore ułatwienie dla operatorów, którzy zamiast łączyć systemy swoje i dostawcy poprzez interfejs programistyczny (API), wybiorą sposób współpracy z Orange poprzez serwis internetowy.

 

W strategii .Grow zapisany jest sześciokrotny wzrost liczby hurtowych klientów światłowodowych do końca roku 2024.

 

Orange otwiera na współpracę hurtową również swoją sieć mobilną. Dotychczas wykorzystywał ją w usługach transmisji danych Ethernet, umożliwiając dostęp do usług w rejonach bez kablowej infrastruktury telekomunikacyjnej.  W najbliższej przyszłości klienci hurtowi Orange będą mogli stać się operatorami telefonii komórkowej i w ten sposób kreować konwergentną ofertę. Rozwiązanie będzie oferowane w dwóch wariantach, adekwatnie do możliwości technicznych operatora. Orange zapewni wygodną obsługę poprzez specjalną platformę, dostępną poprzez API lub z poziomu serwisu internetowego.

 

W projekcie MVNO widzimy szansę na zbudowanie narzędzi, które pozwolą na stworzenie szeroko rozumianej hurtowej oferty mobilnej. Nie myślimy jedynie o klasycznym MVNO, ale także o rozwoju - we współpracy z operatorami - usług przyszłości takich jak IoT i Smart City – dodaje Maciej Nowohoński.

 

Nowa usługa ma być dostępna dla operatorów w pierwszym półroczu 2022 roku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: