Finał Nokia Game - oficjalny komunikat

Newsy
Opinie: 3

Osiemnastu zwycięzców krajowych spotka się na imprezie MTV Snowball we Włoszech

Interaktywna, wykorzystująca wszystkie media, gra Nokia Game zakończyła się emocjonującym finałem, rozgrywanym w trybie on-line przez około 4000 zawodników z całej Europy. Ta rozgrywająca się we wszystkich mediach przygoda, która w momencie rozpoczęcia zabawy, w dniu 01 listopada, przyciągnęła do siebie około pół miliona graczy, zakończyła się w tym tygodniu spektakularnym, wirtualnym przeszukaniem fikcyjnej centrali Nokia w Finlandii.

Finał był punktem szczytowym tej miesięcznej, przygody toczącej się w fikcyjnym świecie. Po wcieleniu się w postać głównego bohatera, młodego fińskiego snowboardzisty Mika “Sisu” Laakso, zawodnicy konkurowali ze sobą, starając się złożyć w jedną całość różne części łamigłówki. Ci z nich, którym udało się utrzymać łączność do samego końca, mają za sobą wykonanie całej serii zadań i rozwiązanie wielu zagadek. W finale mieli tylko 75 minut na sprostanie ostatniemu wyzwaniu. Musieli przebiec przez wirtualne biura Nokia w poszukiwaniu wskazówek co do losów głównego bohatera a oprócz tego ich zadaniem było niedopuszczenie do wrogiego przejęcia firmy - w tym celu musieli w wyznaczonym czasie, w trybie on-line, odpowiedzieć na kilka pytań.

Podobnie jak we wcześniejszych fazach Nokia Game, także teraz zawodnicy z różnych krajów intensywnie współpracowali ze sobą korzystając z Internetu, odwiedzając niezależne witryny internetowe i kanały czatowe, na których wymieniali się informacjami i sugestiami - nawet jeżeli byli konkurentami w grze.

- Sądząc po tych działaniach związanych z grą, których świadkami byliśmy, Nokia Game w pełni spełniła swą misję łączenia ludzi ponad europejskimi granicami - powiedział Mika Sarimo, menedżer ds. informacji marketingowych w Nokia Mobile Phones. - Słyszeliśmy nawet o zawodnikach tworzących zespoły w celu poradzenia sobie z zadaniem finałowym. Cieszymy się, że tak wielu ludzi bawiło się uczestnicząc w tej przygodzie - co więcej, przyjemność była po obu stronach.

Nokia przewiduje, że zwycięzcy krajowi zostaną ogłoszeni w lokalnych mediach w 50. tygodniu roku. W nagrodę zwycięzcy będą zaproszeni do udziału w fantastycznej wycieczce na imprezę MTV Europe Snowball do Madonna di Campiglio we Włoszech, w styczniu 2001.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: