France Telecom próbuje rozwiązać problem MobilCom-u

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 8

France Telecom wypowiedział umowę o współpracy z niemieckim MobilCom. "Nie mamy ambicji pozostania w Niemczech za wszelką cenę" - stwierdził szef pionu finansowego FT Jean-Louis Vinciguerra. Francuzi są gotowi udzielić ograniczonego wsparcia finansowego operatorowi, w którym mają 28,5 proc., aby uniknąć jego bankructwa, jeśli nie zaważy to na jego ostatecznym bilansie długu. FT ogłosił o wypowiedzeniu umowy o współpracy z MobilCom i prezesem Gerhardem Schmidem na skutek wielokrotnego jej naruszenia. MobilCom uznał decyzję za nieuzasadnioną z prawnego punktu widzenia, bo - jego zdaniem - żadne naruszenie umowy nie usprawiedliwia zerwania współpracy.

Francuzi przystąpili do działania, gdy rada nadzorcza MobilCom nie odwołała prezesa Schmida, na co liczyli. Schmid miał ponadto zwrócić do 6 czerwca 68 mln euro, które wziął z kasy firmy; pieniędzy tych nie oddał. Dwukrotnie odmawiał ustąpienia, a rada nadzorcza odrzucała wnioski o jego zdymisjonowanie, mimo popełnianych wykroczeń.

Tygodnik "Wirtschaftswoche" podał, że "FT" wdał się w potyczkę z MobilCom, by zbić kurs jego akcji, kupić je tanio i doprowadzić do fuzji ze swoją niemiecką filią Hutchison Telekom.

 

Pełna treść artykułu z dziennika "Rzeczpospolita" znajduje się tutaj

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: