France Telecom wprowadzi zmiany w TP S.A.

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 3

France Telecom chcąc poprawić sytuację w TP S.A., w której  zwiększył swój udział będzie musiał przeprowadzić kilka niezbędnych zmian.

Polski operator musi przejść poważne zmiany, szczególnie jeżeli chodzi o nadmiernie wysoką liczbę pracowników. 
TP S.A. zatrudnia obecnie około 71.000 pracowników i według ekspertów liczba ta powinna zostać zredukowana o połowę, by polski telekom zyskał efektywność porównywalną z jego regionalnymi odpowiednikami. 
Zdaniem analityków francuski inwestor będzie też musiał przemyśleć ogólną strategię działania TP S.A., która jeszcze do niedawna opierała się na faktycznym monopolu spółki w dziedzinie połączeń lokalnych. Marża operacyjna przed amortyzacją (EBITDA) TPSA spadła w pierwszym półroczu do 41 procent, ale wciąż była wysoka w porównaniu z wynikami osiąganymi przez jej regionalnych odpowiedników. 

FT ograniczy też prawdopodobnie inwestycje TP S.A., które w ciągu najbliższych trzech lat mają wynieść 23 miliardy złotych, po to by zmniejszyć zadłużenie TP S.A. 
Jeśli chodzi o operatora telefonii komórkowej należącego do TP S.A., to France Telecom posiadający jedną trzecią udziałów w Centertelu sugerował, że może przetransferować swój pakiet do zależnego od siebie francuskiego operatora Orange.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  xxx pisze: 2001-09-07 01:15
  Niech lepiej France telecom zajmie się swoim zadłużeniem (dużo większe od zadłużenia TPSA), a właściwie już to robi wypompowywująć zyski TPSA na pokrycie własnych długów.
  0
 • Users Avatars Mini
  alex pisze: 2001-09-07 02:18
  Niech FT transferuje te akcje do Orange jak najszybciej!
  0
 • Users Avatars Mini
  Falco pisze: 2001-09-07 13:22
  Duzo wieksze straty przynosi niegospodarność a ta stala sie codziennościa pod rządami polsko-francuskiego Zarzadu pod przewodnictwem Prezesa Rzepki!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: