Gadu-Gadu chce wydać maksymalnie 21 mln zł na projekt MVNO

Newsy
Żródło: ISB
Opinie: 6
Opinie: 6

W ofercie publicznej Gadu-Gadu spółka może pozyskać ok. 75,1 mln zł netto, zaś dotychczasowi akcjonariusze – 25,5 mln zł netto. Środki pozyskane przez Gadu-Gadu zostaną wykorzystane na sfinansowanie inwestycji, z których największe to: przejęcia podmiotów z branży internetowej posiadających usługi lub treści uzupełniające ofertę spółki (do 39 mln zł) oraz inwestycja w świadczenie usług Wirtualnego Operatora Telefonii Komórkowej MVNO (do 21 mln zł).

Ponadto Gadu-Gadu chce przeznaczyć pozyskane środki m.in na sprzęt serwerowy i sieciowy do obsługi komunikatora (ok. 3 mln zł); na rozwój biznesowej wersji Gadu-Gadu (do 3 mln zł) oraz na ekspansję komunikatora na rynkach zagranicznych (do 4,5 mln zł).

Spólka chce też zainwestować w rozwój infrastruktury serwerowej do obsługi serwisów społecznościowych generacja gadu-gadu. pl i radia internetowego Gadu-Radio (3 mln zł) oraz rozwój infrastruktury do świadczenia usług telekomunikacyjnych opartych na technologii VoIP (1,5 mln zł).

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  adr pisze: 2007-01-22 12:39
  Jestem jak najbardziej za dobrze ze chca sie chlopaki rozwijac:))
  0
 • Users Avatars Mini
  Aster pisze: 2007-01-22 13:49
  Wszystko dobrze, tylko powstanie u nas tyle sieci, ze ludzi w PL zabraknie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2007-01-22 14:57
  Aster-nie zabraknie.niz demograficzny sie konczy;-)podobno, mnie nie przeszkadza miec np 5kart sim i testowac wszystkie po kolei i potem wyrzucac;-))kwestia gustu.GG to bardzo rozpoznawalna marka,niezle uslugi.to gg w erze i tt to mala rewolucja.oby sie tylko GG dogadalo z PTC-bron Boze z orange..a co do"oraz na ekspansję komunikatora na rynkach zagranicznych (do 4,5 mln zł)"to chyba na wschód??zycze im powodzenia.uda im sie.tylko ten zasieg PTC mogloby rozwijac a to stoi w miejscu od lat...
  0
 • Users Avatars Mini
  waxer pisze: 2007-01-22 16:30
  jak nabardziej gratuluje grupe opercyjnej gadu gadu pomysłu i pozostaje czekać na realizacje :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Natolinn pisze: 2007-01-23 12:44
  póki co mamy w sieci Era możliwość obsługiwania aplikacji eraGG w telefonach w Tak-Taku i na abonament.Zero opłat za transfer, jedyna opłata jest za aktywacje całości eraGG to złotówka za tydzień.
  0
 • Users Avatars Mini
  przemo pisze: 2007-01-23 14:10
  no to ustawiam sie pierwszy po startowke gadu-gadu:)z gold numerem...ciekawe czy 2g bedzie mialo 3g:)czas najwyzszy na rozwoj bo gg to zadna rewelacja na tlen swiatowych konkurencji...ale polskie wiec trzeba koniecznie popierac:)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: