Galaxy A dla młodych? Mówimy sprawdzam

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Galaxy A dla młodych? Mówimy sprawdzam

Wybór smartfonu dla młodzieży stanowi spore wyzwanie. To ta grupa ma największe wymagania. Smartfon musi być ładny, robić świetne zdjęcia i mieć duży wyświetlacz oraz dobrą baterię. Rodzice w tym samym momencie marzą, żeby na taki smartfon nie wydać „miliona monet” i żeby przetrwał jak najdłużej. Na całe szczęście jest Samsung ze swoją serią smartfonów Galaxy A. Modele A35 i A55 mają normę uszczelnienia IP67 i wysokiej jakości, 50 megapikselowy główny aparat, a A55 ma dodatkowo aluminiową ramę. Najważniejsze jednak, że każdy z modeli, od najtańszego A15 może pochwalić się ekranem Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Koreański producent oferuje 4 lata aktualizacji systemu Android i 5 lat aktualizacji bezpieczeństwa w przypadku każdego modelu z tej serii.

Aby sprawdzić, jak seria Samsung Galaxy A sprawdza się w praktyce, telefony trafiły do rąk naszych wymagających testerów: licealistki oraz ucznia podstawówki. Trzecioklasista korzystał z Galaxy A15, który idealnie nadaje się na pierwszy telefon, a licealistka z A55.

Galaxy A dla młodych? Mówimy sprawdzam

Galaxy A55 w rękach licealistki

Nasza testerka, tegoroczna maturzystka, doceniła design i jakość wykonania tegorocznego A55, który bardzo przypomina najwyższe modele z linii Galaxy S. Oprócz charakterystycznych, wystających pojedynczo ponad obudowę obiektywów mamy tu także całkowicie płaski ekran i krawędzie.

Wszechstronny aparat w Galaxy A55 był wykorzystywany niemal do wszystkiego - od zdjęć tablicy i notatek, przez fotki z imprez oraz okazjonalne publikacje w social mediach. Przy okazji okazało się, że publikowanie wszystkiego w social mediach na szczęście wychodzi z mody.

Gdy nasza testerka robiła zdjęcia wieczorem lub w ciemnym pomieszczeniu nie musiała się przejmować, czy dobrze wyjdą. Od razu było widać różnicę w porównaniu do zdjęć z innych smartfonów. Fotografowanie z użyciem Galaxy A55 to była przyjemność. Zauważyła również, że A55 ładnie nagrywa wideo, które nie jest rozedrgane, nawet jeśli nie stara się o stabilne trzymanie telefonu.

W szkole przydaje się także aplikacja Samsung Notes, która pozwala na wygodne prowadzenie notatek oraz Dokumenty Google, które ułatwiają tworzenie dokumentów i prezentacji podczas pracy w grupie. W nauce coraz częściej przydają się także modne apki z modelami sztucznej inteligencji, która pozwalają w łatwy sposób uzyskać odpowiedzi na pytania i bywają bardzo pomocne przy wstępnej ocenie zadań i esejów.

Galaxy A dla młodych? Mówimy sprawdzam

Galaxy A15 w rękach ucznia podstawówki

Dla ucznia ze szkoły podstawowej Samsung Galaxy A15 był pierwszym smartfonem, co samo w sobie było ekscytujące. Telefon przede wszystkim zapewnia kontakt z kolegami i rodzicami, jest narzędziem do urozmaicania nauki i pełni rolę mobilnej konsoli do gier (to trzecie jest zwykle najważniejsze w oczach młodego użytkownika). Galaxy A15 okazał się szczególnie pomocny przy nauce języka angielskiego. Taka powtórka w drodze z i do szkoły jest łatwiejsza i ciekawsza.

Granie w gry odbywa się pod kontrolą rodziców. Czas dostępu do wybranych lub wszystkich aplikacji może być w prosty sposób limitowany. To samo dotyczy dostępu do social mediów – z tych aplikacji najmłodsi nie powinni w ogóle korzystać.

Galaxy A dla młodych? Mówimy sprawdzam

Bateria ważna zawsze i dla każdego

Dla każdego użytkownika smartfonu, który intensywnie korzysta z wielu jego funkcji, kluczowy jest długi czas pracy na baterii. Pojemność akumulatora we wszystkich trzech smartfonach Samsung Galaxy A wynosi 5000 mAh. Bateria może być ładowana z mocą 25W.

Chociaż parametry baterii i ładowania niekoniecznie są ważne dla młodszych użytkowników, to długi czas działania telefonu jest zawsze jednym z priorytetów. W przypadku ucznia szkoły podstawowej pozwala na dłuższe korzystanie z telefonu, na którym zarówno uczy się i pozostaje w kontakcie z rodzicami, ale również spędza z telefonem czas relaksując się z kolegami w czasie wolnym.

Galaxy A dla młodych? Mówimy sprawdzam

Z perspektywy rodziców ważne jest bezpieczeństwo

Na bezpieczeństwo na telefonach z serii Galaxy A składa się wiele elementów. Pierwszym i kluczowym jest aktualizowanie oprogramowania i jego zabezpieczeń przez okres aż 5 lat. Na rynku jest wciąż wielu producentów, którzy ograniczają się tylko do dwóch lat aktualizowania oprogramowania, nawet we flagowych modelach. Samsung pod względem długości wsparcia jest niekwestionowanym liderem na rynku smartfonów. Nawet najniższe modele, jak A15, mogą liczyć na cztery nowe wersje systemu Android i pięć lat łatek bezpieczeństwa.

Drugim elementem, zwłaszcza w przypadku młodszych użytkowników, jest pełna kontrola rodziców nad treściami i czasem korzystania ze smartfonu. Ostatnim elementem jest zabezpieczenie samego telefonu i zapisanych na nim danych, zwłaszcza jeśli rodzice zdecydowali się podpiąć do telefonu mobilne płatności. Tutaj gwarantem ochrony jest Samsung Knox Vault, który zabezpiecza przed przejęciem PIN-u, haseł i innych ważnych informacji, nawet gdy smartfon trafi w niepowołane ręce. Samsung jako jedna z dwóch firm na rynku spełnia korporacyjne i rządowe standardy bezpieczeństwa.

Galaxy A dla młodych? Mówimy sprawdzam

Seria Galaxy A – sprawdzona przez młodzież

Samsung ma kompleksową ofertę smartfonów dla młodych ludzi. Galaxy A15 można kupić już za 729 zł i cieszyć się kluczowymi zaletami jakości, z którymi kojarzony jest ten producent. Nawet najniższy model może się pochwalić ekranem Super AMOLED o rozdzielczości FHD+ z odświeżaniem 90 Hz oraz pięcioletnim wsparciem oprogramowania. To doskonała propozycja dla najmłodszych użytkowników.  Z kolei najwyższy model z serii A, czyli Galaxy A55 oferuje jakość wykonania, podobną do tej oferowanej przez najwyższe modele. Oprócz uszczelnienia z najwyższą normą IP67 A55 ma także metalową ramę, płaski design i wysokiej klasy wyświetlacz. Z tego telefonu będą zadowoleni licealiści i inni bardziej wymagający użytkownicy.

Jest jeszcze model pośredni, czyli Galaxy A35. Ma on taki sam 6,6 calowy ekran Super AMOLED ze 120 Hz odświeżania, taki sam główny aparat i normę uszczelnienia IP67 jak Galaxy A55, ale jest o 450 zł od niego tańszy.

Najważniejsze jest jednak to, że bez względu na to który model Galaxy A wybierzemy, możemy być pewni, że jakość wykonania i wsparcie producenta będzie na najwyższym poziomie.

Poszczególne modele z najnowszej serii Galaxy A możecie porównać tutaj.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Samsung Polska.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: