Galaxy Watch FE - nowy zegarek Samsunga dla fanów

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Galaxy Watch FE

Samsung zaprezentował swój pierwszy smartwatch z linii Fan Edition – Galaxy Watch FE, mający na celu udostępnienie zaawansowanych funkcji monitorowania zdrowia szerszemu gronu użytkowników w niższej cenie. Zegarek wyglądałem bardzo przypomina obecną serię Galaxy Watch 5 (nie Classic) i na pierwszy rzut oka odróżnia się jedynie trochę szerszą ramką wyświetlacza.

Galaxy Watch FE jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, różowego złota i srebrnym, z charakterystycznymi niebiesko-pomarańczowymi przeszyciami na wymiennych paskach. Paski można łatwo wymieniać i dostosować zegarek do ubioru. Dzięki szafirowemu szkiełku wyświetlacz zegarka jest odporny na zarysowania.

Specyfikacja

Watch FE ma wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 1,2 cala i rozdzielczości 396×396. Sama koperta wykonana z aluminium waży zaledwie 26 gramów. Zegarek jest wyposażony w procesor Exynos W920, 1,5 GB RAM oraz 16 GB na system i aplikacje. Pakiet łączności obejmuje Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4+5 GHz i NFC. Za lokalizację odpowiadają systemy GPS, Glonass, Beidou i Galileo. Zegarek jest wodoszczelny spełniając normy 5 ATM oraz IP68, ma też normę wytrzymałości MIL-STD-810H.

Komplet czujników obejmuje: akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik światła oraz czujnik Samsung BioActive (optyczny tętna, elektryczny serca i bioelektryczny impedancji). Bateria ma pojemność 247 mAh, a więc jest nieduża.

Zaawansowane monitorowanie zdrowia

Galaxy Watch FE wyposażony jest w czujnik Samsung BioActive, który umożliwia całodobowe monitorowanie zdrowia i kondycji użytkownika. Zegarek oferuje zaawansowane funkcje monitorowania snu, w tym śledzenie cykli snu i spersonalizowane wskazówki dotyczące nocnego odpoczynku. Użytkownicy mogą również korzystać z funkcji monitorowania serca, w tym alarmów na wysokie lub niskie tętno oraz powiadomień o nieregularnym rytmie serca. Nie zabrakło też znanej z innych zegarków Samsunga analizy składu ciała.

Wsparcie dla aktywności fizycznej

Galaxy Watch FE pozwala na śledzenie ponad 100 różnych treningów, oferując szczegółowe analizy, które pomagają użytkownikom poprawić swoje wyniki i zapobiegać urazom. Funkcja analizy składu ciała dostarcza kompleksowych danych, umożliwiając śledzenie postępów w poprawie kondycji fizycznej.

Integracja z ekosystemem Galaxy

Smartwatch działa w ramach ekosystemu Galaxy, co umożliwia łatwe lokalizowanie zgubionego telefonu czy zdalne sterowanie aparatem smartfonu. Zegarek obsługuje również płatności zbliżeniowe dzięki modułowi NFC.

Dostępność

Galaxy Watch FE trafi do sprzedaży w Polsce 26 czerwca.

Zasadnicze pytanie brzmi, co zegarek Watch FE zaoferuje w porównaniu do starszych modeli Galaxy Watch, które i tak nieznacznie różnią się od najnowszej serii. Niestety nie zapowiada się na to, aby był to dłuższy czas działania na baterii.

 

  Galaxy Watch FE
Materiał i

 

kolory

 Aluminiowa obudowa

 

Czarny, różowe złoto, srebrny

Wymiary
i waga
39,3 x 40,4 x 9,8 mm / 26,6 g
Ekran 1,2”, 396×396, Super AMOLED, pełnia kolorów zawsze na wyświetlaczu
Procesor Exynos W920 Dual Core 1,18 GHz
Pamięć operacyjna
i masowa
1,5 GB pamięć operacyjna + 16 GB pamięć masowa
Akumulator (typowo) 247 mAh

 

Ładowanie bezprzewodowe WPC

SYSTEM OPERACYJNY Wear OS Powered by Samsung
Interfejs użytkownika One UI 5 Watch
Czujniki Czujnik Samsung BioActive (optyczny tętna, elektryczny serca i bioelektryczny impedancji), akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik światła
Łączność Bluetooth 5.0 Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4+5 GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo
Trwałość 5 ATM + IP68 / MIL-STD-810H
Kompatybilność Android 11.0 lub nowszy, więcej niż 1,5 GB pamięci

Galaxy Watch FE

Galaxy Watch FE 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: