Garmin Edge 1050 z nowym ekranem, Garmin Pay, dzwonkiem i funkcjami społecznościowymi

Newsy | Promocje
Opinie: 0
Garmin Edge 1050 z nowym ekranem, Garmin Pay, dzwonkiem i funkcjami społecznościowymi

Garmin wprowadza do sprzedaży swój nowy flagowy model komputera rowerowego Edge 1050.

Jest to następca popularnego komputera 1040.

Edge 1050 dostępny będzie w sugerowanej cenie detalicznej 699.99 euro.

1050 ma nowy 3,5-calowy ekran i wbudowany głośnik. Bateria zapewnia do 20 godzin podczas intensywnego użytkowania i do 60 godzin w trybie oszczędzania baterii.

Wśród funkcji wspierających społeczność rowerową znajdują się m.in. możliwość zgłaszania i otrzymywania ostrzeżeń o zagrożeniach na drodze, wysyłanie wiadomości oraz tabele liderów na podjazdach podczas jazdy grupowej.

Udoskonalona funkcja GroupRide ułatwi pozostanie w kontakcie z grupą podczas jazdy dzięki predefiniowanym wiadomościom, udostępnianiu lokalizacji na żywo i alertom o wykrytych incydentach, wskazujących osobę, która może potrzebować pomocy wraz z jej lokalizacją. Funkcja umożliwia też dodanie rywalizacji do wspólnej jazdy dzięki tabelom liderów na podjazdach, a także nagrodom po jeździe – takim jak Speed Racer (najwyższa prędkość maksymalna), Gaduła (najczęściej korzystający z funkcji wiadomości GroupRide), Pracowity jak pszczółka (najwięcej czasu spędzonego na pedałowaniu) i nie tylko.

Jest też możliwość wyświetlania ostrzeżeń o zagrożeniach drogowych – takich jak wyboje lub powalone drzewa. Alerty pochodzą ze zgłoszeń innych użytkowników, a każdy użytkownik ma możliwość dodania własnego wpisu.

Społecznościowe aktualizacje GroupRide wraz z alertami o zagrożeniach drogowych, będą dostępne wkrótce także na komputerach rowerowych z serii Edge 540, Edge 840 i Edge 1040.

W komputerze są też dostępne płatności zbliżeniowe Garmin Pay.

Wskazówki nawigacyjne i treningowe mogą być także emitowane w formie dźwiękowej. Dodatkowo, opcja dzwonka umożliwia ostrzeżenie innych rowerzystów i pieszych.

Na kolorowo będą zaznaczone segmenty tras o różnych nawierzchniach, a nawigacja dodatkowo wyświetla ostrzeżenia o zbliżających się nieutwardzonych odcinkach.

Przed wyruszeniem w drogę pomocna będzie funkcja wyznaczania trasy Trendline, która tworzona jest w oparciu o popularność wśród innych rowerzystów korzystających z produktów Garmin.

Informacje o poziomie staminy w czasie rzeczywistym pomocne będą w lepszym rozłożeniu sił i ocenie możliwości utrzymania aktualnego tempa. Funkcja przewodnika mocy została rozbudowana o dane dotyczące wiatru i aktualną wytrzymałość użytkownika, aby jeszcze dokładniej prezentować cele zakresu mocy.

Edge 1050

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: