Nowe smartwatche Garmin Venu 2

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Garmin Venu 2

Garmin przedstawił dziś nową serię smartwatchy GPS Venu 2 oraz Venu 2S. Nowe modele algotytmów określania wieku sprawnościowego i oceny snu dołączą do gamy opcji całodobowego monitorowania organizmu. Zegarki mają ponad 25 wbudowanych aplikacji sportowych z dodatkowymi polami danych i ulepszoną grafiką.

Cena zegarków Venu 2 i 2S wynosi 399.99 euro.

Nowości w serii Venu 2?

  • Dwa rozmiary i różne opcje kolorystyczne
  • Ocena i analiza snu Firstbeat Analytics
  • Wiek sprawnościowy szacowany na podstawie pomiarów aktywności, tętna spoczynkowego oraz zawartości tkanki tłuszczowej w ciele (dla użytkowników wagi Garmin Index) lub BMI
  • Funkcja Health Snapshot umożliwiająca rejestrowanie, zapisywanie i udostępnianie kluczowych statystyk zdrowotnych
  • Profile aktywności treningów HIIT, wspinaczki sportowej, boulderingu oraz pieszych wędrówek
  • Treningi HIIT z animacjami wyświetlanymi na ekranie
  • Rozbudowany profil treningu siłowego z grafiką mapy mięśni i dodatkowymi opcjami treningowymi 
  • Dłuższy czas pracy na baterii, szybkie ładowanie i tryb oszczędzania baterii (Venu 2: do 11 dni w trybie smartwatcha; Venu 2S: do 10 dni w trybie smartwatcha)

Smartwatche Venu 2/2S mają szeroką gamę funkcji monitorowania zdrowia 24/7. Są to między innymi: pomiar tętna (z możliwością ustawienia alertów w przypadku niskiego lub wysokiego tętna), określanie wieku sprawnościowego, zaawansowane funkcje analizy snu, śledzenie oddechu, poziomu saturacji krwi,  stresu, nawodnienia oraz funkcje dla kobiet (w tym śledzenie cyklu menstruacyjnego lub ciąży). Monitoring energii Body Battery pokazuje użytkownikom “poziom naładowania” ich organizmu, co jest bardzo pomocne przy planowaniu treningów, czasu odpoczynku i snu. Nowa funkcja Health Snapshot pozwala użytkownikom rejestrować 2-minutowe sesje w celu zapisania kluczowych statystyk zdrowotnych i wygenerowania raportu, którym mogą podzielić się z lekarzem.

Funkcje monitorowania snu w smartwatchach Venu 2 i 2S pozwalają na śledzenie faz snu (sen lekki, głęboki i faza REM), a także ruchu, poziomu saturacji krwi i oddechu. Dzięki nowemu systemowi oceny snu, opracowanemu przez Firstbeat Analytics, użytkownicy otrzymają ocenę opartą na jakości i ilości snu z poprzedniej nocy. Szczegółowe informacje oraz spersonalizowane wskazówki dotyczące poprawy jakości snu sprawdzić można zarówno w zegarku, jak i w aplikacji Garmin Connect.

Smartwatche Venu 2 i 2S oferują gotowe zestawy ćwiczeń oddechowych.

Smartwatche mają ponad 25 wbudowanych aplikacji sportowych do ćwiczeń w pomieszczeniach lub na zewnątrz - w tym nowe profile aktywności dla treningu HIIT (w tym AMRAP, EMOM, Tabata i niestandardowe timery), wspinaczki sportowej, boulderingu i pieszych wędrówek. Nie brakuje też aktywności cieszących się największą popularnością, takich jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, golf, Pilates i joga. Nowy profil treningu siłowego i zestawy ćwiczeń pozwalają na zapisywanie swoich osiągnięć i wagi bezpośrednio na urządzeniu oraz wyświetlają grafikę obrazującą, które grupy mięśniowe pracowały podczas treningu.

Funkcje bezpieczeństwa i śledzenia zapewniają automatyczne wykrywanie wypadków (podczas spacerów, biegów lub przejażdżek) oraz ręcznie uruchamianym powiadomieniom o konieczności udzielenia pomocy. Oba te narzędzia wysyłają lokalizację w czasie rzeczywistym do numerów alarmowych. LiveTrack pozwala rodzinie i przyjaciołom na monitorowanie aktywności użytkownika na świeżym powietrzu.

Venu 2 ułatwia zmianę rutyny treningowej dzięki różnorodnym opcjom ćwiczeń, wśród których znajdują się treningi fabrycznie zainstalowane w zegarku, treningi dostępne do pobrania z serwisu Garmin Connect oraz treningi do samodzielnego ułożenia z ponad 1400 ćwiczeń do wyboru. Ponad 75 animowanych treningów cardio, jogi, siłowych, HIIT i pilates demonstrują prawidłową technikę ćwiczeń na ekranie zegarka lub w aplikacji Garmin Connect. Niezależnie od tego, czy trenujesz do biegu na 5 km, czy do dłuższego dystansu, smartwatche Venu 2/2S pomogą ci osiągnąć swój cel z indywidualnymi planami treningowymi Garmin Coach, które tworzone są na podstawie informacji o twojej kondycji i postępach treningowych.

Smartwatche Venu 2 i 2S wyposażone są w pamięć na naszą myzykę (można pobrać do 650 utworów, w tym playlisty z serwisów Spotify, Amazon Music i Deezer), płatności zbliżeniowe Garmin Pay oraz inteligentne powiadomienia o przychodzących wiadomościach (użytkownicy systemu Android mogą także odpowiadać na nie z poziomu zegarka).

Venu 2 może być używany zarówno w połączeniu ze smartfonem z systemem Android, jak i iOS.

Smartwatche z serii Venu 2 dostępne są w dwóch rozmiarach (Venu 2: koperta zegarka o średnicy 45 mm z paskiem 22 mm; Venu 2S: koperta o średnicy 40 mm z paskiem 18 mm)

Zegarki są wykonane ze stali nierdzewnej oraz mają silikonowy pasek.

Wyświetlacz AMOLED jest chroniony szkłem Gorilla Glass 3. Jest dostępny tryb stałego podświetlenia ekranu.

Wydłużony czas pracy na baterii wynosi: Venu 2: do 11 dni w trybie smartwatcha i do 8 godzin w trybie GPS + muzyka; Venu 2S: do 10 dni w trybie smartwatcha i do 7 godzin w trybie GPS + muzyka)

10 minut ładowania przekłada się na nawet jeden dzień użytkowania zegarka w trybie smartwatcha lub godzinę w trybie GPS + muzyka. Dzięki nowemu trybowi oszczędzania baterii możliwe jest dodatkowe wydłużenie tego czasu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: