Gdańsk woli energię słoneczną od nadajników komórkowych

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Oświadczenie w sprawie masztów telefonii na budynkach szkolnych

Władze Gdańska wydały specjalne oświadczenie nawiązujące do pisma, w którym wiceprezydent miasta zakazywała budowy stacji bazowych na szkołach. Teraz urząd tłumaczy, że budowa nadajników tak naprawdę nie jest zakazana, ale po prostu urząd nie chce nowych stacji bazowych na szkołach, bo woli ich dachy pokryć bateriami słonecznymi.

Oto treść najnowszego oświadczenia:

Nawiązując do pisma dotyczącego „Dzierżawy połaci dachów budynków jednostek oświatowych z przeznaczeniem na stację bazową telefonii komórkowej”, oświadczamy, iż użyto w nim niefortunnych sformułowań dotyczących zakazu montażu masztów, za co przepraszamy.

Miasto Gdańsk, jako właściciel budynków szkolnych i społecznych nie chce aktualnie montować jakichkolwiek urządzeń na dachach obiektów. Zgodnie z przeprowadzoną już inwentaryzacją, powierzchnie te można potencjalnie wykorzystać na montaż fotowoltaiki. Do dyspozycji na wszystkich obiektach, jest w sumie 9,4 hektara. Dzięki temu będzie można, w perspektywie najbliższych lat, radykalnie obniżyć koszty funkcjonowania obiektów edukacyjnych, a także pozyskiwać energię w sposób przyjazny dla środowiska.

Więcej na ten temat:

  •  

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: