Gemini powoli zastępuje Asystenta Google

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Gemini powoli zastępuje Asystenta Google

Google miota się ze swoimi projektami sztucznej inteligencji. Bard to teraz Gemini.

Google wprowadza dla Androida i iOS specjalną aplikację, która daje dostęp do AI.

Model Gemini Advanced jest dostępny w wersji Ultra 1.0.

Google przegrywa na razie wyścig na rynku AI z chatGPT.

Marka Bard była obecna na rynku od zeszłego roku. Teraz zastępuje ją model Gemini. Ma działać w w ponad 150 krajach, ale tylko w języku angielskim.

Google twierdzi, że w ślepych ocenach przeprowadzonych przez zewnętrznych recenzentów, Gemini Advanced z Ultra 1.0 jest obecnie najbardziej preferowanym chatbotem w porównaniu z wiodącymi alternatywami.

Według Google, Gemini Advanced jest znacznie bardziej zdolny do wykonywania bardzo złożonych zadań, takich jak kodowanie, logiczne rozumowanie, podążanie za szczegółowymi instrukcjami i współpraca przy kreatywnych projektach. Gemini Advanced nie tylko umożliwia prowadzenie dłuższych, bardziej szczegółowych rozmów, ale także lepiej rozumie kontekst poprzednich podpowiedzi.

Gemini Advanced jest dostępny jako część nowego planu Google One AI Premium za 19,99 USD miesięcznie, zaczynając od dwumiesięcznego okresu próbnego bez żadnych kosztów.

Ten plan zapewnia dostęp do modelu Gemini wraz ze wszystkimi zaletami istniejącego planu Google One Premium, takimi jak 2 TB przestrzeni dyskowej. Ponadto subskrybenci AI Premium wkrótce będą mogli korzystać z Gemini w Gmailu, Dokumentach, Prezentacjach, Arkuszach.

Dzięki Gemini na telefonie możesz pisać, rozmawiać lub dodawać obraz, aby uzyskać wszelkiego rodzaju pomoc w podróży: Możesz zrobić zdjęcie przebitej opony i poprosić o instrukcje, wygenerować niestandardowy obraz na zaproszenie na kolację lub poprosić o pomoc w napisaniu trudnej wiadomości tekstowej. To ważny pierwszy krok w budowaniu prawdziwego asystenta AI - takiego, który jest konwersacyjny, multimodalny i pomocny.

Na Androidzie Gemini to nowy rodzaj asystenta, który wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do współpracy z użytkownikiem i pomocy w załatwianiu spraw.

Jeśli pobierzesz aplikację Gemini lub wyrazisz zgodę za pośrednictwem Asystenta Google, będziesz mógł uzyskać do niej dostęp z aplikacji lub w dowolnym innym miejscu, w którym normalnie aktywujesz Asystenta Google - naciskając przycisk zasilania lub przesuwając palcem w rogu na wybranych telefonach lub mówiąc "Hej Google". Umożliwi to korzystanie z nowej nakładki, która oferuje łatwy dostęp do Gemini, a także pomoc kontekstową bezpośrednio na ekranie - dzięki czemu można na przykład wygenerować podpis do właśnie zrobionego zdjęcia lub zadać pytanie dotyczące czytanego artykułu. Wiele funkcji głosowych Asystenta Google będzie dostępnych za pośrednictwem aplikacji Gemini - w tym ustawianie timerów, wykonywanie połączeń i sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi.

W systemie iOS w nadchodzących tygodniach będzie dostęp do Gemini bezpośrednio z aplikacji Google.

Aplikacja Gemini jest wprowadzana na telefony z systemem Android i iOS w Stanach Zjednoczonych w języku angielskim od dziś i będzie w pełni dostępna w nadchodzących tygodniach. Od przyszłego tygodnia będzie można uzyskać do niej dostęp w większej liczbie lokalizacji w języku angielskim, japońskim i koreańskim, a wkrótce pojawią się kolejne kraje i języki.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: